Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W Collegium Polonicum nie ma studentów ani uczniów, ale mimo to w budynku sporo się dzieje. Trwa remont dużej auli i pomieszczeń w bibliotece. Czy jest szansa, że prace uda się skończyć jeszcze przed wakacjami?

Remont auli

Mimo pandemii Collegium Polonicum pracuje. Studenci mają zajęcia on-line, podobnie uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Jednak sam budynek nie jest zamknięty i sporo w nim się dzieje.

Cały czas trwają prace związane z remontem dużej auli. Przygotowywane są również pomieszczenia w bibliotece dla nowego kierunku studiów, który rusza od października European New School of Digital Studies.

- Oprócz tego, korzystając z nieobecności studentów i uczniów, prowadzone są drobne remonty i naprawy - informuje Ewa Bielewicz-Polakowska, rzeczniczka CP.

Zgodnie z umową, wykonawca powinien skończyć remont dużej auli do końca sierpnia, ale niewykluczone, że mogą pojawić się pewne opóźnienia. Zapytaliśmy o aktualny etap prac – na razie jednak władze uczelni nie chcą podawać więcej szczegółów.

- Mamy nadzieję, że nowy rok akademicki rozpoczniemy w wyremontowanej auli i w większym gronie - dodaje E. Bielewicz-Polakowska.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.