Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wieżowiec przy ul. Reja 2. Co o nim sądzicie? 2011/02/11 08:28 #8082

  • FattMan
  • FattMan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.

Chcę zakupić mieszkanie w owym wieżowcu.

Mam pytanie.

Może ktoś się orientuje jaki jest jego stan i czy warto kupować tam mieszkanie na 5 czy 6 piętrze??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wieżowiec przy ul. Reja 2. Co o nim sądzicie? 2011/02/13 15:17 #8133

  • Piterson
  • Piterson Avatar
  • Gość
  • Gość
na 5 warto, na 6 już nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wieżowiec przy ul. Reja 2. Co o nim sądzicie? 2011/02/13 17:04 #8134

  • kikold
  • kikold Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
ponoć ten wieżowiec był budowany jako drugi (pierwszy na podchorążych 2) i z tego co wiem, nie dokładano sie zbytnio przy jego budowie, wlasnie od polowy juz w ogóle fuszerka szła, wiec naprawdę wydaje sie to śmieszne ale prawdziwe to na którym to naprawdę ma byc pietrze.
druga sprawa to sąsiedzi, radze sprawdzić co i jak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wieżowiec przy ul. Reja 2. Co o nim sądzicie? 2011/02/13 17:46 #8137

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ten wieżowiec nie różni się od innych fuszerek z tamtych lat; bloków przy Sienkiewicza czy na Osiedlu Słowiańskim i wielu innych w całym kraju.
Z tego co wiem wieżowce przy Reja i Podchorążych są wykonane w technologi konstrukcji ramowej a 4 pozostałe z wielkiej płyty i podobno konstrukcja ramowa jest trwalsza od wielkiej płyty, a przynajmniej przy budowie trudniej coś spieprzyć bo od razu konstrukcja by się zapadła i jak stoi to będzie jeszcze długo stała. W wielkiej płycie po wielu latach mogą wyjść jaja z fuszerkami, tak przynajmniej stwierdził kiedyś znajomy budowlaniec.
Co do samego piętra, to niby najoptymalniejsze są piętra 1,2 i 3, ale wtedy można brać pod uwagę praktycznie wszystkie słubickie bolki z tego okresu, te czteropiętrowe też.
Wieżowce mają jednak przynajmniej jeden walor użytkowy nad niższymi blokami - winda, dla osób starszych czy matek z dzieckiem to jest rewelacja, jak taka matka ma dźwigać wózek i dziecko na drugie czy trzecie piętro po schodach, to może jej się odechcieć więcej spacerów.
Wbrew pozorom windy też tak często się nie psują i można mieszkać na pierwszym i na dziesiątym pietrze i nie zauważyć różnicy.
Jedno jest pewne gdybym miał wybierać między blokami i wieżowcami a przedwojennymi kamienicami i domami w Słubicach, wybrał bym te pierwsze. Poza tym, że po schodach trzeba biegać tak samo, to wiele tych przedwojennych jest w na prawdę katastrofalnym stanie, wystarczy zobaczyć te przy Jedności Robotniczej czy Placu Wolności. Mało że remonty ich są bardzo drogie a wspólnot nie stać na to, to jeszcze nad wieloma pieczę ma konserwator zabytków i tu dopiero zaczynają się schody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wieżowiec przy ul. Reja 2. Co o nim sądzicie? 2011/02/14 07:17 #8146

  • FattMan
  • FattMan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czytałem ekspertyzę robioną przed ociepleniem ww. bloku i okazało się, że jest w dobrym stanie, poprawiono i utwardzono podpory więc blok "trzyma" pion i nie budzi zastrzeżeń.


Mieszkanie, którym się interesuję jest na 6-tym piętrze...

Po generalnym remoncie więc samo lokum nie budzi zastrzeżeń....

Sąsiedzi znajomi więc myślę, że nie będzie źle...

Dzięki za wypowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1