Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Powołanie do CSWL w Poznaniu ;) 2008/05/31 11:33 #426

  • krzmal
  • krzmal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam jest może ktoś z okolic Słubic, kto tak jak ja ma kartę powołania (potocznie bilet do wojska) do CSWL w Poznaniu na Wojska Polskiego 86/90, 7 lipca stawienie do godz 12. Pozdrowienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Powołanie do CSWL w Poznaniu ;) 2008/05/31 15:52 #427

  • Basu
  • Basu Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak mozna bylo dac sie złapać na sam koniec ? :)

\"Bogdan Klich potwierdził, że do 1 stycznia 2010 r. nastąpi profesjonalizacja całej armii, a od września 2009 r. w koszarach nie będzie już żołnierzy służby zasadniczej. W przyszłym roku nie będzie już poboru, a ostatnie wcielenie zaplanowano w grudniu.\"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Powołanie do CSWL w Poznaniu ;) 2008/06/04 14:41 #439

  • krzmal
  • krzmal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
A czy ja dałem się złapać, sam się zgłosiłem na ochotnika, nie jestem taki jak większość, że się boją i trzęsą gaciami, wielkie fiferachy a jak przychodzi do czegoś to uciekają ze strachu. To nie jest ZSW tylko SPR - szkoła podoficerska - dostajesz stopień kaprala podchorążego i masz otwartą drogę do szkół oficerskich.
A to co gada Klich to nie do końca może się okazać bo ministra można zawsze zmienić, a sztab WP zostanie, wojsko nie da sobie zabrać kasy za ZSW, bo zbyt duże pieniądze a znowu rząd nie będzie chciał tyle im dawać i tak może być w kółko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Powołanie do CSWL w Poznaniu ;) 2008/06/04 17:37 #440

  • Basu
  • Basu Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 0
krzmal, ja portkami nie trzese, tylko mam dobra prace, zone i dziecko w drodze, takze isc na 9 miesiecy do wojska to dla mnie bylby duzy cios.
Co do szkoly podoficerskiej to okej, kazdy ma prawo wyboru ale ...

Polska Agencja Prasowa ( z dnia dzisiejszego)

\"Rząd przyjął we wtorek projekt pierwszej z ośmiu ustaw przygotowanych przez MON w ramach tzw. pakietu profesjonalizacyjnego, który ma umożliwić przejście od modelu służby wojskowej z poboru do modelu służby ochotniczej.Projekt nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP ułatwia rozbudowę korpusu żołnierzy nadterminowych, którzy mają stanowić bazę naboru do korpusu szeregowych zawodowych - po rezygnacji z poboru. Rząd Donalda Tuska zapowiedział ograniczenie poboru w 2008 r., zawieszenie go w roku 2009 i wejście w rok 2010 z w pełni uzawodowionymi siłami zbrojnymi. Jak podał CIR, projekt zawiera \"korzystne zmiany dla kandydatów do nadterminowej zasadniczej służby wojskowej\". I tak podniesiono górną granicę wieku przyjęcia do takiej służby z 25 do 30 lat. Złagodzono rygory dotyczące wymaganego wykształcenia: obecnie wymagany minimalny poziom szkoły ponad gimnazjalnej obniżono do poziomu szkoły gimnazjalnej. Prawo do ochotniczego zgłaszania się do nadterminowej zasadniczej służby wojskowej otrzymają żołnierze rezerwy. Do tego rodzaju służby będą mogli być także przyjęci żołnierze, którzy odbyli już 3 miesiące zasadniczej służby wojskowej (dotychczas było to 9 miesięcy - PAP). Projekt poszerza też możliwości ochotniczego odbywania zasadniczej służby wojskowej przez poborowych studentów i absolwentów szkół wyższych. Projekt ma ponadto ograniczyć do minimum przypadki powoływania do służby wojskowej osób \"o obniżonych predyspozycjach psychofizycznych\" - uzależnionych od alkoholu czy narkotyków. Nowe prawo umożliwi m.in. dowódcom jednostek wojskowych poddawanie żołnierzy czynnej służby badaniom na zawartość alkoholu lub środków odurzających. Żołnierze nadterminowi 1 stycznia 2010 r. staną się z mocy prawa - w przypadku wyrażenia zgody - żołnierzami kontraktowej ochotniczej służby wojskowej. Natomiast ci, którzy nie wyrażą takiej zgody, służbę nadterminową pełnić będą jedynie do końca kontraktu. Obecnie służbę nadterminową pełni ok. 6 tys. żołnierzy.\"

Wszystko na dobrej drodze.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1