Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Remont ul. Mieszka I 2020/10/22 19:49 #35961

  • Mruk
  • Mruk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy jesteście Państwo pomóc w kwestii dotyczącej przebudowy ul. Mieszka I, a mianowicie odcięcia możliwości dojazdu mieszkańców do ich posesji. W założeniach przedstawionych przez UM utrudnienia miały być czasowe, a zakończenie remontu, odcinka od zjazdu z Wojska Polskiego do Jagiellończyka, z końcem września. "Szczęśliwie" zbliża się koniec października. Wykonawca na początku sierpnia do skrznek pocztowych wrzucił informację o "chwilowym braku dojazdu" - chwila wciąż trwa. Nijak się to ma do prawa budowlanego art. 5 ust. 1 pkt 9, by budować w sposób zapewniając "poszanowanie, występujących w obszarze oddziaływania obiektu, uzasadnionych interesów osób trzecich, w tym zapewnienie dostępu do drogi publicznej".
Dojście do posesji jest w taki sposób zapewnione, że zagraża zdrowiu - prośby o wykonanie stabilnego tymczasowego dojścia są ignorowane. Do tego na ulicy od tygodnia nie działa oświetlenie, co przez UM jest bagatelizowane.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remont ul. Mieszka I 2020/10/22 22:13 #35962

  • mieczyslaw
  • mieczyslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 1
To nic noweg, miasto jest rozkopane! Miejsca prac są źle oznakowane i brak informacji jak bezpiecznie je obejść. Służby Miejskie nie reagują, i biorą to za Normalne. Żenada ?
Mietek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remont ul. Mieszka I 2020/10/24 08:24 #35963

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Gdyby w umowie była by kara finansowa za nie wykonanie terminowo prac to już dawno by było to skończone.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remont ul. Mieszka I 2020/10/24 13:50 #35964

  • Mruk
  • Mruk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
Przebudowa została rozpoczęta bez konkretnych uzgodnień UM z GDDKIA w kwestii tego małego odcinka od z jazdy z Wojska Polskiego do przejścia dla pieszych na Mieszka I (czy również wymagało to zmian w pozwoleniu nie mam wiedzy). Tak więc rozpoczęto roboty, odcięto mieszkańców od dojazdu na własne posesję, od których UM pobiera podatek, po czym głowy w piasek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1