Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Budżet naszej Gminy. 2019/12/21 11:25 #35186

  • obudzciesie
  • obudzciesie Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jestem mieszkańcem tego miasta już od ponad 36 lat. Obserwuję i czytam fora internetowe, jak również artykuły lokalnych mediów na temat władz samorządowych tego miasta i to co się dzieje w ostatnim czasie w Gminie i Powiecie wywołuję we mnie potężne obrzydzenie, dlatego postanowiłem odnieść się do uchwalonego Budżetu Gminy. Założyłem post na forum ponieważ komentarz jest za długi i nie mogę go opublikować pod artykułem o budżecie.

Ostatnim gorącym tematem w naszym mieście są dziwne i w mojej ocenie bardzo kontrowersyjne decyzje odnośnie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Folwarcznej na wniosek Przedsiebiorcy – z retransmisji wcześniejszych sesji wynika, iż bardzo optują za tym Burmistrz, Przewodniczący Rady i kilku Radnych.

Na ostatnich komisjach przed sesją uchwalającą budżet gminy pojawił się Dyrektor Szpitala prosząc o dofinansowanie inwestycji na rzecz rozwoju szpitala (mającego służyć dla wszystkich mieszkańców Powiatu – około 50 tys. mieszkańców) – 1,2 mln zł.

Władze Gminne odrzuciły chęć przekazania na szpital takiej kwoty i zgodziły się na marne 100 tys. zł !!!

Na tych samych komisjach pojawił się również Przedsiębiorca, który kupił działkę na ul. Folwarcznej(przeznaczonej na sport i rekreacje), na której sam przyznał, że powstać ma market Mrówka o pow. 2500m2 oraz Galeria Handlowa(15 000m2) – przyznał również, że inwestorem który ma wybudować galerię nie ma być słubicki Przedsiębiorca, tylko inwestor z zewnątrz!

W związku z tym rodzą się pytania:

Ile kosztuje zmiana MPZP na działce przy Folwarcznej ? – według moich danych około 50-70tys zł – które to Burmistrz i Przewodniczący Rady wraz z niektórymi Radnymi dodatkowo podarują dla tylko jednego Przedsiębiorcy? W wyniku tej operacji wartośc działki wzrośnie, a w mieście ubędzie 6ha przeznaczonych na Sport i Rekreację..

Dlaczego na słubickią lecznicę, obsługującą nie tylko mieszkańców powiatu, ale również licznie przyjeżdżających do naszego miasta turystów Gmina dokłada tylko 100 tys. zł?

Według mnie zdrowie jest bezcenne i w nie powinno się inwestować, również w obsługę naszej lecznicy, żebyśmy nie musieli na nią narzekać i żebyśmy byli dobrze leczeni w naszym mieście, bez konieczności wyjazdów do Gorzowa czy nawet dalej.

Burmistrz i Przewodniczący to jeszcze stosunkowo młodzi ludzie - może tego jeszcze nie wiedzą...

Podsumowując moją wypowiedź, czy nie jest irytujące to, iż w wyniku konfliktu na linii Gmina-Powiat i dziwnych układów między Przedsiebiorcami i samorządami tracą mieszkańcy??

Wesołych Świąt, trzeźwego myślenia, pamiętania kto Was wybrał oraz wyrażenia woli pojednania dla Władz Gminy i Powiatu oraz Radnych...

Dla Was słubiczanie również Wesołych Świąt i trzeźwego spojrzenia na to co dzieję się w naszym mieście...nie dajmy sie karmić swoimi pieniędzmi, które lekką ręką na niekoniecznie słuszne cele wydają nasi włodarze.

pozdrawiam,
Józek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budżet naszej Gminy. 2019/12/31 10:13 #35203

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
ciekawe kiedy zrobią drogę przy prokuraturze w Słubicach bo jest dziurawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budżet naszej Gminy. 2020/01/03 11:07 #35229

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Przejrzalem sobie budzet i znalazlem tam informacje, ze za naprawe elewacji budynku , w ktorym mieszcza sie organizacje pozarzadowe - mamy zaplacic 600 tys zlotych. Czy to jest prawda, czy to jakis zart? Takie pieniadze za elewacje?!... Czy ktos mi to moze wyjasnic?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budżet naszej Gminy. 2020/01/04 20:33 #35232

  • sabot
  • sabot Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 7
Zgadzam się z założycielem tego postu w całości. To już kolejna 3 kadencja, gdy władze nie biorą pod uwagę potrzeb mieszkańców, tylko potrzeby przedsiębiorców oraz nie dotrzymują obietnic wyborczych. Z budżetu na 2020 r. wynika, że wpływy z podatków dochodowych i nieruchomości od osób fizycznych są większe niż od firm. Nie rozumiem więc, dlaczego nadal preferuje się potrzeby przedsiębiorców, stwarzając im możliwości bogacenia się na majątku gminnym (SOSiR, tereny przy ul. Kupieckiej, działka przy ul. Folwarcznej, teren po przedszkolu na ul. 1 Maja, itp.), a nie zaspokaja się potrzeb mieszkańców, np. w zakresie sportu, kultury, czy możliwości wypoczynku w otoczeniu zieleni? My mieszkańcy, żeby obejrzeć jakiś film, sztukę, koncert, mecz, czy iść na basen, musimy wyjechać poza Słubice lub do Frankfurtu, czy innej miejscowości w Niemczech i przepłacać. Budowa kompleksu sportowego rozwiązała by również problem infrastruktury sportowej dla młodzieży z pobliskich szkół (SP nr 3, rolniczka, czy technikum). Po co budować sale sportowe przy każdej szkole, jak można wybudować jeden kompleks sportowy np. halę widowiskowo sportową.
Władze gminy forsują na siłę zmianę w planie miejscowym, przy ul. Folwarcznej, pod potrzeby jednego przedsiębiorcy, zamiast utrzymać tam nadal dotychczasową funkcję sportowo - rekreacyjną i zagospodarować ten teren zgodnie z obecnym planem, być może i we współpracy z przedsiębiorcami. Tymczasem burmistrz "prosi" nabywcę działki by umożliwił mieszkańcom przejście przez jego teren na stadion. To chyba jakaś kpina z mieszkańców? Nikt nie liczy się z konsekwencjami zagospodarowania tego terenu na handel. Jeszcze większe korki, zadymienie oraz pogorszenie stanu powietrza i to w obrębie ogródków działkowych, a wybudowanie czy podłączenie infrastruktury podziemnej do miasta, spowoduje utrudnienia dla mieszkańców. Przecież są wolne tereny w pobliżu planowanej obwodnicy (ul. Rzepińska). To tam powinien iść rozwój przemysłu czy usług. Niemiec jak będzie miał potrzebę zakupów, to tam też dotrze. Dosyć już budowania blisko granicy, na "przyczółkach mostu".
Zastanawiające jest dlaczego burmistrz i przewodniczący rady tak walczą o zmianę planu? Nie zapytano się mieszkańców, nie zorganizowano żadnej debaty, nie rozmawia się o koncepcji rozwoju miasta. Ale chyba nie było by to wygodne dla naszych włodarzy. Przecież władza najlepiej wie czego chcą mieszkańcy. Bezpieczniej jest pokazywać się na imprezach dla dzieci i z organizacjami społecznymi, gdyż oni nie zadają niewygodnych pytań. Dostają przecież słodycze i dotacje.
Jeżeli chodzi o dofinansowanie szpitala, to uważam, że zamiast budować drogę do lądowiska dla helikopterów, lepiej byłoby wydać te pieniądze na sfinansowanie budowy lądowiska na dachu budowanego SOR-u. Lądowisko na dachu szpitala nie generowałoby dodatkowych kosztów, np. transportu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sabot.

Odp: Budżet naszej Gminy. 2020/01/07 19:06 #35250

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Po pierwsze to dochody gminy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych obejmują też dochody osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jako osoba fizyczna czy też w formie spółek osobowych cywilnych jawnych czy komandytowych. Takich działalności z siedzibą w gminie Słubice jest około 2500 i płacą wiolokrotnie większe podatki dochodowe niż pozostałe osoby osiągające dochody z pracy z emerytur itp. Tu zaznaczę że od osób osiągających dochody w Niemczech do budżetu nic nie wpływa. Nadto osoby fizyczne prowadzące działalność zatrudniają osoby i płaco im wynagrodzenie od czego do budżetu wpływają kolejne dochody z podatków.
Po drugie dochody z podatku od nieruchomości od osób prawnych są trzykrotnie większe niż takie dochody od osób fizycznych przy czym tu też wrzucone są podatki od osób fizycznych prawadzących działalność gospodarczą (od nieruchomości służących dzialaności gospodarczej.
Po trzecie w inwestycjach nie widzę żadnej pozycji która służyłaby bezpośrednio przedsiębiorstwom czy to prowadzonym przez osoby prawne. czy osobą fizyczne.
Właściciel działki na folwarcznej płaci podatki w Słubicach już kilkadziesiąt lat, zatrudnia pracowników którzy też płacą podatki w Słubicach i sprzeczne z logiką byłoby nie pochylić się nad jego wnioskiem o zmianę w MPZP, co może przynieść dodatkowe dochody w formie podatku od nieruchomości i od dochodu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Budżet naszej Gminy. 2020/01/10 17:56 #35259

  • Graendail
  • Graendail Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ibaczynska - mówisz tak, jakbyś go dobrze znała ... Tak bym pomyślał, bo tak absurdalne argumenty i naciąganie faktów może pochodzić chyba tylko od kogoś kto ma w tym interes albo z innego powodu się z tym człowiekiem tak mocno utożsamia, np. znajomego.

Mówisz, że jedynym powodem do zmiany planu jest to, że człowiek płaci podatki? Czegoś równie śmiesznego nie słyszałem dawno. A co z równością przedsiębiorców wobec prawa? Chcesz, żeby pod jednego tylko człowieka zmieniano cały plan miejscowy? Żeby mógł zarobić ileś tam milionów dosłownie za nic z dnia na dzień, tylko z tytułu tego, że ma dziwne poparcie dla swoich interesów u obecnego burmistrza i części radnych miejskich? Weź się ogarnij i nie siej tutaj tej niedorzecznej propagandy na rzecz podejrzanych sytuacji w słubickim magistracie i prawa do bogacenia się pewnych grupek wbrew utartym zwyczajom i kosztem dobra mieszkańców.

Jeśli czegoś tak fundamentalnego mimo wcześniejszych dyskusji, także Twoich, nie rozumiesz, to dla mnie oznacza, że nie jesteś obiektywnym uczestnikiem debaty w tej sprawie, tylko działasz na rzecz swoich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Graendail.
  • Strona:
  • 1