Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stop wykluczeniu Słubic z transportu autobusowego 2019/10/19 21:20 #34975

  • mkwitowski
  • mkwitowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam od jakiegoś czasu muszę się dostać na pociąg ze Słubic do Rzepina na pociąg. O ile od poniedziałku do piątku jest to jako tako możliwe to w weekendy dostanie się do Rzepina graniczy z cudem. Z tego co wiem do Rzepina w niedzielę można dojechać tylko autobusem o 5.45. Rząd wspomaga gminę zagrożone wykluczeniem komunikacyjnym, a jednak Słubice są zagrożone nim. O ile dojazd do zielonej góry nie jest zagrożony(jeżdzi tam PKS zielona góra) to dojazd do Rzepina lub Gorzowa czy nawet Kostrzyna jest niemożliwy. Co o tym sądzicie?
Za tę wiadomość podziękował(a): szunia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Stop wykluczeniu Słubic z transportu autobusowego 2019/10/27 13:00 #35040

  • mkwitowski
  • mkwitowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 3
Zgodnie z prawem to jednostka samorządowa jest zobowiązana do organizowania transportu publicznego. Bardziej prosto oznacza to że na terenie gminy transport organizuje gmina czyli burmistrz(pan Mariusz Olejniczak), na terenie powiatu organizuje starosta (pan Leszek Bajon) a na terenie województwa marszałek( pani Elżbieta Polak). Ja bym się zapytał każdą z tych trzech osób co zrobiła dla skomunikowania Słubic miasta jednak dość dużego. Dla mnie sytuacja jest prosta albo jest tak albo nie. Nie ma nic pomiędzy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1