Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/28 17:04 #663

  • Judzia
  • Judzia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
radze nie brac internetu w plusie..ja wzielam i okazalo sie ze ze wzgledu na brak anteny maksymalna predkosc wynosi 236.8kb/sa płace za 1 mb...tragedia:unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/28 19:31 #665

  • master
  • master Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
236,8 kb/s to ja mam w kunowicach a w słubiach tylko GPRS łapałem jak sobie jeździłem z laptopem , gdzie ty tyle wycisnąłeś w plusie?? , swoją drogą jeśli chodzi o internet bezprzewodowy to słubice są porażką, przeszedłem się po mieście i znalazłem 1 hotspota i kilka niezabezpieczonych sieci (darmowy net:p) a koło biblioteki miejskiej nie było może wyłączyli czy co ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/08/27 16:29 #743

  • judzia1989
  • judzia1989 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
mieszkam z centrum miasta ... niestety ostatnio predkosc czesto spada mi do 52 kb/s takze jest tragedia:angry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/08/28 14:21 #749

  • Marcin Kiedrowicz
  • Marcin Kiedrowicz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
potwierdzam, internet w słubicach przez gsm to niestety tragedia, w centrum miasta przy placu przyjaźni - w sieci orange - płacimy za 1mb, dostajemy maksymalną prędkość zbliżoną do dwukrotności prędkości pracy zywkłego modemu telefonicznego, który był używany 10 lat temu....:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/08/30 21:06 #751

  • barman
  • barman Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
kablowka tez ostatnio chodzi jakby chciala a nie mogla :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/09/15 15:48 #780

  • drago
  • drago Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z tego co piszecie wynika, że podpisaliście umowę w sieciach GSM na konkretną prędkość - nie ma takiej możliwości :S
Jeśli chodzi o prędkość to w umowie mamy konkretne warunki a mianowicie:
\"15. Prędkość przesyłania danych dla obu opcji usługi tj. * i * zależą od technologii przesyłania danych HSDPA, 3G (UMTS) albo EDGE, albo GPRS albo WLAN, z której Abonent w danym momencie korzysta. Warunkiem skorzystania z danej technologii jest przebywanie w danym momencie w zasięgu danej technologii oraz korzystanie z urządzenia obsługującego daną technologię. Prędkości przesyłania danych są zmienne w zależności od obciążenia stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, maksymalnych prędkości obsługiwanych przez terminale oraz warunków atmosferycznych.\" W związku z tym internet może nam działać z prędkością od 54kb/s do 7,2mb/s zgodnie z w/w warunkami.
Co do tzw. podpisania umowy na 1mb/s wydaje mi się, że tutaj chodzi wam o transfer danych. W zależności od sieci i umowy jest to 1/2/4GB na miesiąc transferu (Wysyłanie + Ściąganie).
Zanim się wypowiecie to zajrzyjcie do umów :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/11/02 17:50 #931

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tomasz napisał(a):

Witam.

Na przełomie września/października 2008 w sześciu najwyższych punktach Słubic zostaną zainstalowane nadajniki sieci WiFi.
W Słubicach powstała firma, która będzie sie tym zajmowała, łącza będą z TK Telekom, prędkości gwarantowane i ceny konkurencyjne nawet dla kablówki. Np. cena za 1Mbps/512kbps 40 zł, koszt przyłączenia do sieci 99zł i umowa na czas nieokreślony.

Pozdrawiam


Mamy listopad. Co z tą nową firmą od WiFi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/11/04 17:05 #934

  • bartek
  • bartek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
nie mieszkam już w Słubicach od roku, ale pamiętam że w całym mieście wszystkie niemieckie sieci mają UMTS czyli popularne 3G. Jeśli tak jest to łącze internetowe będzie działało w HSDPA, czyli do 3,5mb/s lub 7,2mb/s. W realiach polskich HSDPA w Erze ma prędkość w dużych miastach od 1,5mb/s do max 3mb/s- tak jest u mnie w Łodzi.
Na waszym miejscu drodzy słubiczanie przemyślałbym tą sprawę, sprawdził jakie są warunki umów na internet w niemieckich sieciach, a prędkość będzie napewno wyższa !!! i to o wiele !!!
A z moich badań jak byłem w Słubicach z blueconnectem wynika że całe miasto jest pokryte EDGE`em którego prędkość średnio wynosi ok. 150kb/s, czyli do normalnego serfowania po sieci+ komunikatory, banki, aukcje itd. w zupełności wystarcza.
Limity są albo do 0,5GB albo 5GB.


Pozdrowienia !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/11/10 18:01 #949

  • gość
  • gość Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie wiem gdzie w Łodzi z to 7,2 mb/s...W Manufakturze jest max 4 (pełno nadajników wifi) i to przy dobrych wiatrach.W zasadzie stojąc przy Centralu ,można nie trafić na sygnał.U nas Play jest najlepszy--> 1mb/s plus dobra cena.

A jeżeli chodzi o Słubice,to Vectra się tu nie spisuje...:/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/11/10 20:44 #950

  • gustaf
  • gustaf Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
oj bardzo sie nie spisuje. w sobote 5 razy miala jakies zawiasy i nei ladowaly sie strony. jak tak dalej bedzie to rezygnuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/11/13 21:09 #969

  • bartek
  • bartek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie wiem czy kolega powyżej dobrze przeczytał ?? Napisałem że HSDPA Ery w Łodzi proponuje w warunkach laboratoryjnych 7,2mb/s, w normalnym użytkowaniu jest to ok.3mb/s w całym mieście. Nie zdarzyła mi sie jeszcze ani jedna dziura.

Jeśli chodzi o Słubice to kolega chyba to 1mb/s w Playu widział ale na reklamie. Play działa za pośrednictwem infrastruktury PLUS GSM, który w całym powiecie słubickim proponuje EDGE !!! Zresztą tak jest ze wszystkimi operatorami !

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3