Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zużyty sprzęt 2009/07/05 14:35 #2772

  • Kasia
  • Kasia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Wiecie może gdzie w Słubicach można oddać stary sprzęt mam działający monitor,drukarkę, telewizor oraz inne lecz już nie działające sprzęty jednak nie wiem co z nimi zrobić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zużyty sprzęt 2009/07/05 14:59 #2773

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Na śmietnik?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zużyty sprzęt 2009/07/05 15:43 #2774

  • home
  • home Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
A moze Lombard ?
Znalazlam na necie taki adres:
Lombard
Aleja Młodzieży Polskiej 8,
69-100 Słubice
Telefon stacjonarny: 0048 95 7586915
szczegoly.pkt.pl/sztachelski_piotr_lomba...97d928d41088a4e.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zużyty sprzęt 2009/07/24 02:40 #2988

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
sprzedaj na allegro :P tam wszystko kupia:silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zużyty sprzęt 2009/07/24 09:51 #2991

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
zużyty sprzęt elektroniczny możesz zwrócić do skepu w którym go kupiłeś, muszą go przyjąć, a jeśli to niemożliwe (bo np. kupiłeś go w innym mieście) to gdzieś w mieście na pewno jest jakiś punkt gdzie można taki sprzęt oddać, ja niestety nie orientuje się gdzie, może ktoś inny pomoże?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zużyty sprzęt 2009/07/24 09:58 #2992

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
znalazłam taką firmę, może oni przyjmą sprzęt katalog.pf.pl/Cybinka/Geomet-P-Borowski-...7392G0B9905-m19.html
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zużyty sprzęt 2009/07/24 19:33 #2995

  • kat
  • kat Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów alarmuje - firmy nie informują, co można (i należy) zrobić ze starym, zużytym sprzętem elektronicznym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do komputerów i sprzętu AGD powinny być dołączane np. informacje o potencjalnej szkodliwości użytych w tych produktach składników i substancji - tymczasem w wielu przypadkach klienci nie są o tym w ogóle informowani.
Urząd zlecił Inspekcji Handlowej przeprowadzenie kontroli kilkuset produktów elektronicznych w różnych placówkach handlowych (ostatecznie przebadano 563 artykuły gospodarstwa domowego w 166 placówkach). Najwięcej miejsca poświęcono tanim, importowanym z Chin produktom, które stanowiły 45 procent skontrolowanych urządzeń.

W wyniku kontroli ustalono, że w 27,5 procentach przypadków brak było jakiejkolwiek informacji o postępowaniu ze zużytym sprzętem.

UOKiK podkreśla, że do każdego urządzenia elektronicznego (nie tylko RTV/AGD) powinny być dołączone następujące informacje:
- zakaz umieszczania zużytego sprzętu wraz z innymi odpadami,
- potencjalna szkodliwość zawartych w produktach substancji dla ludzi i środowiska naturalnego,
- w miejscu sprzedaży - informacje o punktach zbierania zużytego sprzętu.

Urząd przypomina, że w wypadku nabycia nowego sprzętu sprzedawca zobowiązany jest do bezpłatnego przyjęcia od konsumenta produktu zużytego (jeśli towar jest tego samego rodzaju i w tej samej ilości). Zużyty sprzęt można oddać bezpłatnie także w specjalnym punkcie, który powinien znajdować się w każdej gminie lub oddać spółce zajmującej się odbiorem i wywozem śmieci.

Nie składuj starego sprzętu razem z innymi odpadkami (oznacza to także zakaz wyrzucania na śmietnik, nie mówiąc o pozostawianiu go w innych miejscach, np. w lesie).

Więcej informacji: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1