Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/19 21:30 #2114

  • Pawik
  • Pawik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 1
Poszedłem sobie w ciepły słoneczny dzień na spacer, na cmentarz, jest zadbany i czysty... Potem poszedłem trochę dalej pospacerować koło cmentarza i to co zobaczyłem wprawiło mnie w osłupienie. Góry śmieci za ogrodzeniem... Ludzie !!! Ja nie wiedziałem że miejsce, zasługujące na jakiś szacunek dla zmarłych jest wysypiskiem śmieci, w pewnym stopniu zasługiwałoby to na usprawiedliwienie, gdyby na cmentarzu nie było pojemnika na śmieci, ale on przecież tam jest. Nie przypuszczałem, że niektórzy ludzie opiekujący się grobami zmarłych są takimi niechlujami. Przecież to, to samo jak gdyby we własnym domu zrobić kupe w drugim pokoju, bo nie chce się iść do ubikacji. W roku 1998 Kazimierz Świtoń zaangażował się w obrone papieskiego krzyża na Oświęcimskim żwirowisku, ba nawet podobno zaminował miejsce grożąc, że wysadzi wszystko w powietrze, w obronie symboli religijnych. A może by tak ktoś w naszym mieście stanął w obronie parku przy cmentarzu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pawik. Powód: Zmiana odnośników do zdięć.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/19 21:40 #2116

  • sim
  • sim Avatar
  • Gość
  • Gość
z ktorej to strony taki bajzel????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/19 22:34 #2117

  • gosc
  • gosc Avatar
  • Gość
  • Gość
Staz Miejska bawi sie radarem gdzies w gminie, dodatkowo ich samochod nie da rady objechac cmentarza po zewnetrzenj stronie plotu.
Mysle, ze nie mozemy od nich wymagac, zeby kopsneli sie tam pieszo i patrolowali teren, wiec chyba jedyny sposob, to niech im rani i burmistrz fundna Land Rovera lub przynajmniej ze 2-3 quady. Sluzba zleci szybciej i przyjemniej, a przy okazji moze wlasnie wyczaja kto tak zasmieca nie tylko okolice cmentarza, ale i okolice dzialek oraz niektore podworka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/19 22:56 #2118

  • Wojtaszek
  • Wojtaszek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przecież SM ma skutery. Chyba że już Je sprzedali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/19 23:00 #2119

  • gosc
  • gosc Avatar
  • Gość
  • Gość
Wojtaszek napisał:

Przecież SM ma skutery. Chyba że już Je sprzedali.

Chyba po to, zeby laski rwac albo skoczyc po pizze.
Nie wypada tak zaszczytnej sluzby popelnaic na skuterach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/20 10:37 #2120

  • onyx
  • onyx Avatar
  • Gość
  • Gość
Mnie to już chyba nic nie zdziwi,jeśli chodzi o nasz cmentarz.Pomijam kradzieże i niszczenie chociażby porcelanowych figurek,które swego czasu nosiłam na grób małego synka.Zaraz obok jego grobu ,za drzewem jest kawałek niezagospodarowanego miejsca,wiec co niektórzy zrobili sobie wysypisko.W mgnieniu oka zrobiła się halda,włącznie ze starymi drewnianymi krzyżami.Moje uprzatanie na nic się nie zdało,albo na krótko.Dopiero jak wydarłam wszystko prawie do gołej ziemi to się uspokoiło.Brak słów i siły.Nie zanoszę już też niczego,bo nie ma sensu,wiec jest jak jest.Pusto i smutno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/20 15:50 #2121

  • Adam
  • Adam Avatar
  • Gość
  • Gość
Świetna inicjatywa, tak dalej !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/20 18:49 #2129

  • Morda
  • Morda Avatar
  • Gość
  • Gość
Trzeba zadać pytanie, kto z dbających o czystość grobu swojego przodka jest tak mało inteligentny, durny raczej by ciepnąć reklamówką z wypalonymi zniczami za płot. Nie, no..trzeba mieć odrobinę inteligencji..bo ja na taki pomysł bym nie wpadł. Ja sądzę, a nawet pewny jestem, że to osoby, których groby sąsiadują najbliżej ogrodzenia, nikt se środka cmentarza nie będzie dygał do płotu. W sumie to bardzo ciekawy temat, umrze on jednak śmiercią naturalną bo konkretnie nic się w tej sprawie nie zrobi, bo niby kto ma się tym zająć. Dobrą inicjatywą by było teraz przerzucenie całego tego syfu na drugą stronę płotu ..znaczy z powrotem na na cmentarz może kogoś to zbulwersuje, bo tak jak teraz za płotem te śmieci leżą komu przeszkadzają... na samym cmentarzu jest czysto.
ps. Pawik..oni, te osoby zapewniam srają w drugim pokoju to jest tak proste jak zakręcenie w ręku reklamówką ze śmieciami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/20 19:40 #2131

  • kass
  • kass Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 0
To jest właśnie szara rzeczywistość.... ktoś rzucił śmieci - więc ktoś następny na bank to zrobi... Dobry temat został poruszony (w końcu... ufff).
Problemem są również pseudo graffiti na klatkach, jak również rzeknę brzydko - brud i nie wiem co jeszcze na wałach odrzańskich. To co tam się dzieje - ile pobitych butelek po jakichś tanich trunkach - to poezja... (zniesmaczenie). A - i jeszcze jedno... to nie zwierzaki wyrządzają takie szkody... to "LUDZIE".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/04/21 23:21 #2146

  • Pawik
  • Pawik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 1
Zaglądam dość często na forum portalu, aby zobaczyć nowe wpisy do tego wątku i jestem trochę zdziwiony. Nie chodziło mi o to, aby kogoś oskarżać lub szukać winnych. Nie wyobrażam sobie również, aby ktoś postawił tam pracownika straży miejskiej aby pilnował, ludzi którzy wyrzucają śmieci za płot. Widze tu tylko wpisy ludzi którzy są również są oburzeni tak jak ja na to "szambo"... Dziwie się tylko, a jestem na 100% pewny, że forum portalu Slubice24.pl czytają równiez pracownicy Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Nie jestem facetem wykształconym tak jak pracownicy tych urzędów, i nie wiem kto powinien sie zajać ta sprawą, ale zauważcie, że żadna osoba z tych kręgów, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego nie wypowiada się Tutaj na ten temat. Wstydzą się? Nie wiedzą co napisać? Albo będą twierdzić że to nie ich działka, że tego nie czytali, i nic na ten temat nie wiedza, zreszta jak zwykle.
Byłem na stronie Serwisu Internetowego Urzędu Miejskiego w Słubicach i szukałem informacji do kogo mógłbym w tej sprawie napisać i... znalazłem tylko artykuł z dnia 13 marca 2006 roku, zacytuję fragment:
"W 1996 roku powstała mechaniczno - biologiczna oczyszczalnia ścieków, zaprojektowana wg najnowszych światowych trendów w technologii. Duże ilości komunalnych odpadów (około 45 tys. m3 rocznie) składuje się na oddanym do użytku w 1993 roku wysypisko śmieci w Kunowicach. Jako jedyne w regionie, jest ono wyposażono w nowoczesny system odprowadzania ścieków, aneks na surowce wtórne, a w nawet stanowisko do składowania padłych zwierząt."
SUPER! Jak to pięknie się chwalić pokojem gościnnym, nie pokazując sypialni z kupą w kącie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pawik. Powód: Poprawka błędu

O:Miejsce spoczynku na śmietniku. 2009/05/07 10:54 #2261

  • EWA
  • EWA Avatar
  • Gość
  • Gość
NIC NIE JEST W STANIE MNIE ZASKOCZYC, SMIECI TO DLA CO NIEKTORYCH CHYBA" NORMA ", ALE JAK SA OSOBY KTORE CHODZA PO MOGILACH TO O CZYM MY TU MOWIMY??? BA NAWET W OCZY POTRAFIA SIE WYPRZEC, A POZOSTAWIONE SLADY MYSLE ZE POWINNO LATWO SIE ZIDENTYFIKOWAC. ZGLASZANIE PROBLEMU ZARZADCY CMENTARZA BEZ REZULTATU. MOWICIE O STRAZY, O POLICJI JA ICH WIDZIAL NA CMENTARZU TYLKO PRZED DNIEM ZMARLYCH A TAK TO NIE USWIADCZYSZ NIGDY STAD TE KRADZIEZE. CO BY SIE STALO GDYBY Z URZEDU DOSTALI NAKAZ RAZ NA JAKIS DZIEN POFATYGOWAC SIE NA CMENTARZ SLUZBOWO CZY COS BY SIE STALO??? NO MOZE BY PRZESTRASZYLI ALBO ZLAPALI ZLODZIEJA, OSOBE ZANIECZYSZCZAJACA CMENTARZ??? ZASTANOWCIE SIE NAD TYM, WARTO DBAC O RODZINY NAWET NIE TYLKO SWOJE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1