Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dzień nauczyciela... 2017/10/16 12:57 #30570

  • Leszek Bajon
  • Leszek Bajon Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak się składa, że felieton ten przyszło mi pisać w Dniu Edukacji Narodowej, chociaż uważam za bardziej właściwe potoczne określenie Dzień Nauczyciela. Bowiem jest to i powinno być święto nauczycieli, ciężko pracujących nad naszą edukacją i wychowaniem. To oni dają nam to, co najcenniejsze i najtrwalsze – wykształcenie.

Mam to szczęście, że trafiłem w swojej edukacji na samych wspaniałych, mądrych nauczycieli, którzy przekazali mi, moim koleżankom i kolegom całą swoją wiedzę i doświadczenie. Ci wspaniali ludzie wychowali sobie następców, a to znaczy, że potrafili zarazić swoim zawodem i pasją młodych ludzi. Przy okazji pozdrawiam Beatę, Aldonę, Jurka i Barbarę z którymi siedziałem w jednej szkolnej ławie, a dzisiaj to wspaniali słubiccy nauczyciele. Za moich czasów nauczycieli w szkole średniej tytułowało się per pan, pani profesor. I to było przez szacunek i uznanie. Dzisiaj patrząc na ławy poselskie widzimy jak tytuł profesorski w osobach #NiechJadą i #krystyna mało znaczy. Bardzo często z racji swojego zawodu spotykam nauczycieli, którzy zakończyli już swój etap zawodowy, ale w dalszym ciągu są bardzo sprawni intelektualnie i otwarci na nowe technologie. Tak sobie myślę, że to oni jako elita intelektualna naszego miasta i powiatu powinni kreować naszą lokalną przyszłość.

Niedorzecznością jest, że za wzór samorządowca w naszej lokalnej społeczności, stawiają się ludzie, którzy mają specyficzny genotyp człowieka egzaltowanego, tupeciarskiego wściekle atakującego wszystko i wszystkich. Ludzie ci nie maja wykształcenia ekonomicznego, inżynierskiego, zarządzania służbą zdrowia czy oświatą, ale na każdy temat mają coś do powiedzenia i podważają zdanie fachowców. Ich małostkowość możemy obserwować na zdjęciach z władzami PiS-u wcześniej z posłami PO. Zapytajcie się moi czytelnicy tych przyszłych kandydatów „specjalistów”, czy w życiu zarobili własną przedsiębiorczością chociaż złotówkę. Zapewniam, że nie. Pamiętajcie Państwo, nie dajcie się nabrać na hasła typu „doświadczenie i młodość”, bo to tylko puste słowa i nic nie zmyje śladów ubrudzonych polbrukiem.

Pytacie mnie Państwo, co myślę o ustawie dezubekizacyjnej? Mam takie samo zdanie, jak moi koledzy z boiska. Poszli za wcześnie do pracy i zostali ukarani. Niezrozumiałe. Ale zastanawia mnie jaką trzeba mieć moralność, aby podpisywać lojalkę z SB w roku otrzymania przez Lecha Wałęsę nagrody Nobla. Ich też mamy bronić?

O wyborach samorządowych w przyszłym roku, jeszcze będzie czas, aby o nich pisać, teraz zapraszam zainteresowanych czytelników na profil FB Słubice Wybory Samorządowe 2018, tam są publikowane wszystkie informacje.

I już na koniec sprawa słubickiego basenu. Dziękuję za taki szeroki odzew i poparcie. Nie wyobrażam sobie, aby 11 listopada 2018 roku, w dniu jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, nie uświęcić w Słubicach wbudowaniem kamienia węgielnego pod słubicki basen, czego sobie i Państwu życzę.
Leszek Bajon, słubicki przedsiębiorca i polityk,...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzień nauczyciela... 2017/10/16 15:05 #30574

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Jak by ktoś nie wiedział , to czytał felieton Pana Leszka Bajona postponujący lokalną opozycje w RADZIE POWIATU , felieton napisany z okazji Dnia Nauczyciela.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzień nauczyciela... 2017/10/16 20:36 #30578

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Leszek Bajon napisał: Niedorzecznością jest, że za wzór samorządowca w naszej lokalnej społeczności, stawiają się ludzie, którzy mają specyficzny genotyp człowieka egzaltowanego, tupeciarskiego wściekle atakującego wszystko i wszystkich. Ludzie ci nie maja wykształcenia ekonomicznego, inżynierskiego, zarządzania służbą zdrowia czy oświatą, ale na każdy temat mają coś do powiedzenia i podważają zdanie fachowców. Ich małostkowość możemy obserwować na zdjęciach z władzami PiS-u wcześniej z posłami PO. Zapytajcie się moi czytelnicy tych przyszłych kandydatów „specjalistów”, czy w życiu zarobili własną przedsiębiorczością chociaż złotówkę.

Ma Pan na mysli jeszcze jakichś innych samorządowców niż obecny Starosta?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzień nauczyciela... 2017/10/17 07:04 #30581

  • asystentka prezesa
  • asystentka prezesa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
To trzeba mieć tupet. Zrobili sobie ze szpitala słubickiego paśnik, nie umieli - fachowcy od zarządzania służbą zdrowia na czele z jednym kolarzem - przygotować nawet formalnie dofinansowania rozbudowy SORu, zrobili starostą speca od robienia publicznych długów (to chyba o niego chodziło z tą "zarobioną złotówką"?). Powiatem rządzą ludzie, którzy doprowadzili go wcześniej do ruiny, a ten tu ma czelność wypisywać takie bzdury.
I to z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzień nauczyciela... 2017/10/17 09:41 #30583

  • charlotta
  • charlotta Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 132
  • Otrzymane podziękowania: 6
"swieto nauczycieli, ciezko pracujacych nad nasza edukacja i wychowaniem. To oni daja nam to,co najcenniejsze i najtrwalsze - wyksztalcenie." - koniec cytatu.
Byc moze wsrod nauczycieli znajdzie sie garstka prawdziwych pedagogow, ktorzy z powolania wybrali ten zawod. Pozostalych przypadkowych pracownikow oswiaty trudno nazwac nauczycielami oraz pedagogami. Nauczyciel powinien umiec przekazac swoja wiedze uczniom w czasie lekcji!!! Sprawdzic, czy wszyscy uczniowie zrozumieli temat. A tak sie dzieje tylko w teorii. Uczniowie korzystaja z tzw. "korkow" a rodzice placa, zeby tylko dziecko napisalo dobrze sprawdzian, dyktando lub wypracowanie, pojelo zadania z ulamkami itditp. Nie wszystkie dzieci sa przeciez geniuszami.
A zaczac wychowywac dzieci od 7-go roku zycia jest nieco za pozno. Juz niemowlaka nalezy wychowywac i to moim zdaniem przynosi pozytywne efekty. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1