Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Byłam na spacerze 2017/07/26 17:30 #29450

  • Natalia Żwirek
  • Natalia Żwirek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
Byłam przedwczoraj na spacerze. Nie tylko ja. Dziwne może trochę, że wszyscy - jakimś zrządzeniem losu - spacerowali przed słubickim Sądem Rejonowym. Widziałam zwykłych mieszkańców, jak to na spacerze. Nie widziałam żadnych „zdradzieckich mord” ani „pożytecznych idiotów”, ale może wzrok mam słaby...

Spacerowaliśmy tak po raz drugi. I najprawdopodobniej nie ostatni. Ta druga przechadzka zgromadziła nas więcej. Byli starsi, młodsi, byli studenci, emeryci, były całe rodziny z dziećmi. Osoby lokalnie znane, a także zwykli, przeciętni mieszkańcy. Wszyscy zaniepokojeni działaniami obecnej władzy.

Czy warto spacerować? Czy warto w taki sposób wyrażać swój sprzeciw? Czy warto poświęcać swój prywatny czas? Każdy ma wybór. My chcieliśmy spotkać się i porozmawiać o tym, co nam przeszkadza. A przeszkadza nam pisanie ustaw na kolanie, głosowanie pod osłoną nocy, autorytarne zmiany w demokratycznym dotąd państwie. Czy dobre zmiany, jeśli faktycznie takie są, trzeba przepychać w pośpiechu, w dwa dni i w dwie noce? Bez potrzebnej debaty, bez konsultacji z ekspertami i z mieszkańcami.

Mam nadzieję, że nasze spacery zaprowadzą nas do prawdziwie pozytywnych zmian. I nie mam tu na myśli kolejnych ustaw obecnej ekipy rządzącej. Chodzi mi o przebudzenie obywateli.

Być może właśnie teraz wielu z nas zrozumie, że brak udziału w wyborach to poddanie się walkowerem, rzucenie ręcznika na ring.

Ostatnie dni pokazały, że obywatele naprawdę mają wpływ na to, co dzieje się w ich ojczyźnie, także w kontekście lokalnym. Że obywatele MOGĄ coś zrobić, na coś wpłynąć, że coś od nich zależy. I to jest prawdziwa dobra zmiana – narodziny społeczeństwa obywatelskiego.

PS. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, Rozdział VIII, art. 173: Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.
Natalia Żwirek. Absolwentka Nauczycielskiego...
Za tę wiadomość podziękował(a): Pawik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/07/27 07:45 #29456

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
i pójdą i zagłosują na pis bo dawno powinni z sądami zrobić porządek
sędziowie kradną i sa nietykalni a ktoś ukradnie batonik to idzie do wiezienia
sędzia Katarzyna K.-H. została oskarżona o próbę kradzieży spodni wartych 129,90 zł
żeby to tylko a co z afera amber gold

PS. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, Rozdział VIII, art. 173: Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz. oczywiście to nie tyczy się platformy
sędzia na zawołanie Tuska
www.rmf24.pl/raporty/raport-ambergold/gl...nnikarsk,nId,2321933

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez merkaba. Powód: edycja

Odp: Byłam na spacerze 2017/07/27 09:22 #29458

  • gregor
  • gregor Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 1
Sądy ślepe na karuzele vatowskie, ślepe na krzywdę zwykłego obywatela, ślepe na zbrodnicze działania władzy ..... gdzie Pani wtedy spacerowała....?

Przykładów wiele, dam jeden, jeśli będzie potrzeba dam więcej

Gdzie były sądy, jak państwo rabowało obywateli z pieniędzy z OFE, gdzie spacerowała Pani wówczas...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/07/27 15:51 #29464

  • mafefka
  • mafefka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zostaliśmy okradzeni z OFE -gdzie Pani rzeczywiście spacerowała. Proszę nie pisać bzdur. Mądry Polak wie,że PO nas oszukało -jest tyle afer -wstydzili by się bić o koryto z powrotem.Ludzie i tak ich nie wybiorą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/07/27 16:29 #29465

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17

mafefka napisał: Zostaliśmy okradzeni z OFE -gdzie Pani rzeczywiście spacerowała. Proszę nie pisać bzdur. Mądry Polak wie,że PO nas oszukało -jest tyle afer -wstydzili by się bić o koryto z powrotem.Ludzie i tak ich nie wybiorą.


Proszę pisać tylko o sobie a nie o " wszystkich ludziach ". Ja ich wybiorę byleby PIS-y już nigdy nie doszły do władzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/07/28 11:43 #29484

  • mafefka
  • mafefka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 2
A ja i moi znajomi wybiorą PIS. Byle by tylko nie wróciło PO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/08/03 08:16 #29543

  • bell
  • bell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 66
  • Otrzymane podziękowania: 4
Może i Pani naprawdę wierzy, że ten spacer w słusznej sprawie. A przeciwko jakim zmianom Państwo protestują? Bo wydaje mi się, że większość obecnych tam osób, nawet nie wie jakie zmiany w ustawach były głosowane. Jesteście tylko narzędziem w walce politycznej, wydaje wam się, że idziecie w słusznej sprawie, a tak naprawdę większość idzie, bo „nie lubi PIS-u”, „nie cierpi Kaczyńskiego i pozostałych”. Transparent „Łapy precz od emerytur” – tylko to potwierdza…. Bazujecie na nienawiści do PIS, która jest napędzana poprzez pewne media. I wami właśnie PO i wszyscy, którzy tracą przywileje próbują coś jeszcze ugrać, a ponieważ siły argumentów naprzeciw nie mają, używają argumentu siły. Cieszy mnie tylko, że jest jeszcze dużo ludzi, którzy potrafią wyrobić sobie własne zdanie, a nie tylko powtarzają ślepo paplaninę jednej stacji TV lub drugiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/08/06 13:50 #29573

  • Pawik
  • Pawik Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 1
"Bazujecie na nienawiści do PIS"? Jak bardzo trzeba nienawidzić własnego narodu, aby Polaków nazywać "ludźmi gorszego sortu". I kto tu mówi o mowie nienawiści? Czy ten mały, zakompleksiony, hipokryta, mówi takie słowa z miłość do bliźniego? Mam Go za to kochać? Uwielbiać? Wtedy będę się zaliczał do Polków lepszego sortu?
Mam prawo Go nienawidzić tylko za te słowa o innych "złotych myślach" prezesa nie wspomnę, bo to On sprawił, że ludzie się opluwają w moim kraju .

"...powtarzają ślepo paplaninę jednej stacji TV lub drugiej.". Człowieku ogarnij się. Kogo mam słuchać? Jedynie słusznej rozgłośni z Torunia? Oglądam TVP Telewizję, która sprawia iż mam wrażenie, ze cofnąłem się 30 lat wstecz do czasów PRL, gdzie władza manipulowała mediami schlebiając samemu sobie jak robi to władza PiS?

"Łapy precz od emerytur" Potwierdza, to że PiS spełniając obietnice wyborców mówią, że obniży wiek emerytalny. Oczywiście teraz masz możliwość, możesz sobie wybrać i przejść na emeryturę w wieku 65 lat lub poczekać dwa lata dłużej. Tak czy siak na emeryturę przejdziesz w wieku 67 lat bo będzie to dla ciebie bardziej opłacalne.

"Zostaliśmy okradzeni z OFE" Poważnie? To teraz Państwo już nie będzie rabowało, bo potwierdzi to telewizja TVP i sędziowie wybrani po partyjnej znajomości czyli kolegów z PiS?

Aż się chce zacytować Jezusa - "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/08/06 18:11 #29578

  • mafefka
  • mafefka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 2
Pawik posłuchaj nagrań rozmowy u Sowy Sikorskiego Rostowskiego i innych -oni w pewnej rozmowie przyznali racje Kaczyńskiemu.Tylko to prywatnie między soba.A kto ten Sowa -ksiądz który
w tych rozmowach uczestniczył.Posłuchaj wszystkiego to zmienisz zdanie.I nie pisz głupot -bo dla Sikorskiego zegarek za 10 000 tys. euro to tani nabytek. Więc o czym my piszemy .Ta władza już ją ludzie nie wybiorą.Teraz mamy nadwyzkę w budzecie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/08/07 08:34 #29583

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Witam. W zasadzie od dawna przestałem tutaj cokolwiek pisać , bo to ewidentnie mija się z celem biorąc pod uwagę jakość tych dyskusji. Robię wyjątki tylko w przypadku ewidentnie rasistowskich i ksenofobicznych wpisów których tutaj aż nadto. Zrobiłem też wyjątek w Pani przypadku , żeby się Pani nie poczuła przytłoczona tym co tutaj piszą Pani adwersarze i nie pomyślała , że Pani poglądy podziela jakaś garstka. Bo w jakiej logice mieści się dyskusja oparta na argumentacji , że PO kradło , PO grzeszyło, PO to , PO tamto i w związku z tym PIS może teraz kraść po wielokroć , zmieniać ustrój państwa , obsadzać Misiewiczami wszelkie stanowiska ,wyprowadzać małymi kroczkami Polskę z UE , wprowadzać rządy autorytarne , gardzić !! własnym społeczeństwem co wielokrotnie i jasno wyartykułowało itp. Jak można dyskutować z argumentem , że ludzie chodzący na spacery jak Pani są bezrozumnym narzędziem w rękach innych i nie wiedzą w sumie o co im chodzi , bo wie to tylko ktoś taki jak " bell " inni nie mają prawa lub umiejętności posługiwać się rozumem ? Jak dyskutować z argumentem , że budżet państwa ma nadwyżkę skoro to są dane księżycowe , bo się komuś nie chce poznać znaczenia słów. Jakim usprawiedliwieniem dla szkodliwej dla dzisiejszych i późniejszych pokoleń poczynań obecnego rządu ma jakaś gadanina o zegarkach skoro za lat kilka nie będzie pieniędzy na emerytury , będziemy skłóceni ze wszystkimi bliższymi i dalszymi sąsiadami i nasz eksport do nich będzie szczątkowy a do władzy może dojść jeszcze bardziej radykalna opcja od PIS i nawet dla PIS wprowadzi zamordyzm w zgodzie z uchwalonym przez nich prawem ? Że nie możliwe ? To polecam historię międzywojenną i szczegółowe zapoznanie się z wyczynami prawicy w tym czasie. Dyskusja tutaj z takimi argumentami jest w sumie przeciw skuteczna , więc dałem sobie z nią dawno spokój. cdn

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Byłam na spacerze 2017/08/07 08:58 #29584

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Poza tym mam jeszcze problem innego rodzaju jeśli idzie o uczestniczenie w takim wydarzeniu jak to w Słubicach . Wie Pani byłem na spacerze 10 lipca w Warszawie i pojechałem tam specjalnie po to. Tam byłem w kwestii spaceru przeciwko ustanawianiu praw o zgromadzeniach cyklicznych co kontekst ma jednoznaczny i trzeba by być ślepcem , żeby nie widzieć, że to jest prawo ustanowione dla " miesięcznic smoleńskich ". Byłem tam w śród tysięcy ludzi od których obecna władza odgrodziła się tysiącami policjantów . Wśród ludzi różnych , w żaden sposób nie związanych z aktywnością polityczną i nikt mi nie wmówi , że to ubeckie dzieci. Tam miałem ten komfort , że stałem właśnie wśród zwykłych obywateli . Tutaj pójść nie mogłem. Tutaj musiał bym stać obok Panów starosty , czy Pana " redaktora " czy też Pań radnych ,które nagle okazały się niezbędnymi i wykwalifikowanymi pracownicami zarządu lokalnych dróg. Musiał bym stać obok "wygrywających "konkursy na stanowiska samorządowe , obok lokalnych polityków których program sprowadza się do tego , że jak zostanę burmistrzem zwolnię z roboty w urzędzie tego czy tamtego bo mi nie załatwił roboty dla kogoś z rodziny a była okazja. Nie stanę obok nich , bo proszę Panią to miał byś spacer w obronie prawa . PRAWA szeroko rozumianego , również jako zbiór zasad moralnych i etycznych.. Może Pani uznaje że z nimi można. Ja nie.
Stefan Kisielewski powiedział kiedyś , że nie jest najgorsze iż jesteśmy " w czarnej d..ie" , najgorsze jest to , że zaczynamy się tam urządzać. Wie Pani sam nie wiem jak wykrzesać jeszcze w sobie zapal do przeciwstawiania się temu co dzieje się teraz , bo wokół widzę zwykłą wszechogarniającą głupotę i podłość a czasem tylko iskierkę nadziei. Jeśli Pani ma , to niech Pani walczy. Trzymam kciuki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jkn51.
  • Strona:
  • 1