Dlaczego przyroda Słubic i okolic jest warta zachodu?

Więcej
2026/06/05 16:19 #38705 przez Garbicz
Niemcy stawiali wiatraki przy węzłach autostrad, gdzie nikt się nie buduje i nikomu nie przeszkadzają. Niedawno Niemcy stwierdzili, że wiatraki są nieopłacalne. Dlatego Niemcy chcą teraz sprzedawać wiatraki do Polski. Do tego właśnie teraz Niemcy stwierdzili, że wiatraki są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

dorzeczy.pl/unia-europejska/883297/niemi...w-niszcza-serca.html

tkp.at/wp-content/uploads/2026/05/Uni-Me...M_April-2026-1-1.pdf

Dlatego Niemcy będą sprzedawać wiatraki do Polski. Polacy stawiają je w najpiękniejszych krajobrazach, czym niszczą swoje turystyczne miejscowości. Przykładem tu może być Łagów, lub Garbicz zwany też "Małym Łagowem". Dwie piękne turystyczne miejscowości mają być zniszczone wiatrakami i fotowoltaiką, bo kilku polityków chce na tym zarobić. W Garbiczu jest to były starosta i radny powiatowy, oraz radny gminny. Wszyscy inni pójdą z torbami, gdyż ich nieruchomości staną się bezwartościowe. Nieruchomości w miejscowości ze szkodliwymi dla zdrowia wiatrakami nikt od nich nie weźmie nawet za darmo.
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2026/06/16 22:20 #38718 przez Garbicz
Coś niesamowitego! Wąsy wielokrotnie dłuższe niż owad. Mnóstwo tego właśnie widziałem latającego na drodze i siedzącego u mnie na jagodach i kasztanach jadalnych. Gdy lata, to tak go widać jakby długie wąsy same latały. Gdy siedzi na liściu to widać na jego skrzydełkach pasek błyszczący jak ze złota. Owad jest podobnież bardzo pospolity, ale ja go widziałem w ubiegłym tygodniu pierwszy raz. Nazywa się wąsateczka zawilczaneczka (Nemophora degeerella).
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2026/06/17 17:31 #38722 przez Garbicz
Jak uważacie? Czy wieś Garbicz ma pozostać piękna zdrowa, oraz żyć z turystyki jak we wszystkich dotychczasowych planach rozwoju postanawiano? Czy wbrew planom we wsi mają stanąć hektary fotowoltaiki i szkodliwe dla zdrowia wiatraki, aby gmina i dwu radnych mogli zarobić miliony, a wszyscy pozostali właściciele nieruchomości w Garbiczu, Boczowie, Mierczanach, Gądkowie Małym i innych wsiach w gminie Torzym mieli stracić oszczędności swojego życia? Nieruchomości w gminie gdzie są wiatraki są bezwartościowe. Udowodniono, że infradźwięki od wiatraków powodują choroby serca i nieruchomości w takiej gminie nikt nie kupi.

sulecin24.pl/walka-mieszkancow-garbicza-...nej-inwestycji-trwa/
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2026/06/20 15:39 #38730 przez Garbicz
Rozumiem. Cieszycie się, że wiatraki postawią pod domem komuś innemu, a nie Wam. Wam pod domem też kiedyś postawią i inni będą się cieszyć. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim przygotował i udostępnił warstwy map wrażliwości przyrody dla województwa lubuskiego. Chodzi o to, aby nie zabijać cennych gatunków roślin i zwierząt według uproszczonej procedury. Siedliska człowieka (Homo sapiens), są białymi plamami, a więc ten gatunek można zabijać według uproszczonej procedury.

www.gov.pl/web/rdos-gorzow-wielkopolski/...wrazliwosci-przyrody
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Słubice24.pl

Rzetelne, obiektywne i najczęściej odwiedzane źródło informacji o Słubicach. Newsy, komentarze, zdjęcia, relacje, ogłoszenia, forum dyskusyjne. Zapraszamy!

Zajrzyj do nas