Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ubezpieczenie dziecka? Musisz to przeczytać, zanim wykupisz 2017/08/25 09:55 #29774

  • Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA
  • Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Początek roku szkol­nego tuż za pasem. Nie obej­rzymy się a nasze dzieci powrócą za chwilę do szkoły, a wraz z nimi powróci pyta­nie o ubez­pie­cze­nie naszych pociech od wypadków…





Co roku sche­mat jest ten sam. Na pierw­szym zebra­niu nauczy­cielka prze­każe infor­ma­cję, że należy wpła­cić jakąś sumę, powiedzmy 50 zł na ubez­pie­cze­nie dziecka. I nie będzie w tym nic złego, ze zechcesz zapew­nić swo­jemu dziecku bez­pie­czeń­stwo. Czę­sto jed­nak pie­nią­dze te zostają wyrzu­cone w bło­to… A wiąże się to z bra­kiem świa­do­mo­ści i z prze­ko­na­nia, że osoby odpo­wie­dzialne za nasze dzieci w szkole w pełni wezmą za nie odpo­wie­dzial­ność, nawet przy wybo­rze dla nich odpo­wied­niego ubez­pie­cze­nia.
Przed decy­zją o zaku­pie polisy w szkole sprawdź te punkty, a będziesz mieć pew­ność, że Twoje dziecko jest chro­nione w każ­dej sytu­acji, a po wypadku nie zosta­niesz sam z pro­ble­mem.



Jakie ryzyka obej­muje polisa?


W ciągu roku docho­dzi do około 80 tys. wypad­ków. Najczę­ściej docho­dzi do:

[Zła­mań nóg i rąk,

Zwich­nięć, roz­cięć,

Wybić zębów.

Teore­tyczne wyżej wymie­nione wypadki powinny być objęte ochroną i poszko­do­wany powi­nien otrzy­mać sto­sowne do szkody odszko­do­wa­nie. W prak­tyce gru­powe ubez­pie­cze­nia zawie­rane w szko­łach maja sze­reg ogra­ni­czeń, które sku­tecz­nie blo­kują moż­li­wość wypłaty świad­cze­nia.
W tym miej­scu obalę pierw­szy mit zwią­zany z ubez­pie­cze­niem, a mia­no­wi­cie to, że OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZEŃ są tajne.
Otóż nie są i masz święte prawo je zobaczyć, a pośred­nik musi udo­stęp­nić Tobie ten doku­ment przed zawar­ciem polisy.
Wła­śnie w nim znaj­dziesz taki dział jak wyłą­cze­nia, czyli sytu­acje, w któ­rych ubez­pie­czy­ciel będzie miał prawo odmó­wić wypłaty odszko­do­wa­nia.

Na jakie świad­cze­nia możemy liczyć?
Z uwagi na niską składkę pła­coną za ubez­pie­cze­nie Suma Ubez­pie­cze­nia też nie będzie duża. Śred­nia Suma Ubez­pie­cze­nia kształ­tuje się na pozio­mie 10 000 zł. Ta kwota może wyda­wać się olbrzy­mia, ale pamię­taj, że taką sumę otrzy­masz tylko w sytu­acji najgor­szego, czyli śmieci dziecka. Czę­ściej doj­dzie do drob­nego uszczerbku na zdro­wiu i za to wypła­cony będzie pro­cent Sumy Ubez­pie­cze­nia. Jaka to będzie dokład­nie kwota zawarte jest w tabeli uszczerb­ków na zdro­wiu. To kolejna rzecz, o którą Drogi Rodzicu powi­nie­neś popro­sić, przed zawar­ciem ubezpieczenia.

Gdzie działa ubez­pie­cze­nie?


Warto rów­nież zwró­cić uwagę na czas dzia­ła­nia i zakres tery­to­rialny polisy. Oczy­wi­ście ubez­pie­cze­nie zadziała, jeśli wypa­dek zda­rzy się dziecku w szkole lub w dro­dze do niej, ale co w przy­padku szkol­nej wycieczki? Albo, jeśli wypa­dek zda­rzy się na waka­cjach?
Sprawdź, czy polisa działa 24/h i czy zawie­rana jest na cały rok?

Ubez­pie­cze­nie NNW to nie tylko pie­nią­dze za uszczer­bek na zdro­wiu.

W przy­padku tanich ubez­pie­czeń otrzy­masz świad­cze­nie za trwały uszczer­bek na zdro­wiu (o ile dane zda­rze­nie będzie uwzględ­nione w zakre­sie ochrony). Nie­stety na tym zakoń­czy się odpo­wie­dzial­ność Zakładu Ubez­pie­czeń.
Sprawdź, czy ofe­ro­wana Tobie polisa zapew­nia np.:



Świad­cze­nie za pobyt w szpi­talu;

Sfi­nan­so­wa­nie kosz­tów lecze­nia i reha­bi­li­ta­cji;

Pie­nią­dze z każdy dzień nie­zdol­no­ści do nauki;

Czy warto wyku­py­wać ubez­pie­cze­nie NNW w szkole?

Musisz wie­dzieć, że to ubez­pie­cze­nie nie jest obo­wiąz­kowe i nikt nie może zmu­sić Cię do jego zawar­cia. Jeżeli chcesz zapew­nić dziecku pod­sta­wową ochronę, to możesz sko­rzy­stać z pro­po­zy­cji ubez­pie­cze­nia szkol­nego. Nie­stety, nie wszyst­kie pla­cówki oświa­towe maja na uwa­dze bez­pie­czeń­stwo uczniów. Czę­ściej jest to wyso­kość boni­fi­katy prze­ka­za­nej pla­cówce za przy­ję­cie oferty danej firmy, o czym wspo­mina tez Rzecz­nik Finan­sowy.

Takie podej­ście jesz­cze 2 lata temu było na porządku dzien­nym, a dyrek­to­rzy szkół wyma­gali też „odpo­wied­niego wspar­cia finan­so­wego”.
Nic dziw­nego, że warunki tych ubez­pie­czeń były dużo gor­sze od ryn­ko­wych, skoro ubez­pie­czy­ciele prze­ka­zy­wali nawet 40% zebra­nej składki na poczet „wspar­cia finan­so­wego szkoły”
Komi­sja Nadzoru Finan­so­wego w 2015 roku wydała dyrek­tywę mającą ukró­cić te prak­tyki, ale czy wszyst­kie insty­tu­cje usto­sun­ko­wały się do nie­j…ciężko będzie w to uwie­rzyć.
Jeżeli dotar­łeś do tej czę­ści arty­kułu, to zna­czy, że chcesz być świa­domy podej­mo­wa­nych decy­zji a to jest już duży suk­ces. Nie chcę nego­wać wyboru ubez­pie­czeń w szkole, ale chcę żebyś wie­dział, na co się decy­du­jesz. Zaw­sze masz wybór i możesz sko­rzy­stać z indy­wi­du­al­nego ubez­pie­cze­nia zawar­tego w pla­cówce firmy.

Nie­za­leż­nie od tego gdzie kupisz ubez­pie­cze­nie musisz pamię­tać o tych rze­czach:

Ubez­pie­cze­nie NNW nie jest obo­wiąz­kowe -Ty decy­du­jesz gdzie i na jaką sumę ubez­pie­czasz swoje dziecko;

Proś o udo­stęp­nie­nie Tobie Ogól­nych Warun­ków ubez­pie­czeń, Tabeli uszczerb­ków na zdro­wiu;

War­tość odszko­do­wa­nia zależy od Sumy Ubez­pie­cze­nia;

Dowiedz się, jakie świad­cze­nia otrzy­masz w razie wystą­pie­nia wypadku;

Nie podej­muj decy­zji pod pre­sją-masz prawo zasta­no­wić się nad ofertą i porów­nać ją z innymi;

Sprawdź wyłą­cze­nia i warunki, jakie trzeba speł­nić, aby otrzy­mać odszko­do­wa­nie.


To tyle na dziś . Dziękuję Tobie Czytelniku( tak pisze mi się lepiej ;) ) za to, że mnie czytasz . Chętnie poznam Twoją opinię na temat Granicy Ubezpieczeń, a może masz pomysł na kolejny temat? Jestem otwarty na sugestie :) A jeśli chcesz sprawiĆ mi przyjemność to zostaw like na fanpagu GRANICA UBEZPIECZEŃ .
Mateusz Bukowski
Doradca ubezpieczeniowy PZU SA...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA. Powód: błędy
  • Strona:
  • 1