Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Jak poprawić stan techniczny naszych okien?

Jak poprawić stan techniczny naszych okien? 2017/03/24 17:05 #28433

 • Styl-DOM
 • Styl-DOM Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Początkujący
 • Początkujący
 • Posty: 12
 • Otrzymane podziękowania: 9
Od wielu lat na naszym rynku dużą popularnością cieszą się okna wykonane z PCV , które z wielkim powodzeniem zastępują okna drewniane. Okna z PCV są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne i stosunkowo tańsze od swoich drewnianych odpowiedników.

Okna obok drzwi są najważniejszym elementem domu przez które może uciekać ciepło dlatego trzeba dbać o ich odpowiednie funkcjonowanie szczególnie przed okresem zimowym.

Przegląd okien przeważnie powinniśmy robić raz w roku , ale tak naprawdę wiem że mało jest tych którzy to robią. Skoro okno funkcjonuje dobrze tj. zamyka się i otwiera , nic nie wieje to wszystko jest dobrze.

Niskie temperatury podobnie jak te wysokie mogą odcisnąć piętno na oknach. Zarówno okna na profilach PVC jak i te drewniane „pracuję” w okresach bardzo gorących rozciągają się natomiast w okresie kiedy mamy niskie temperatury kurczą. W efekcie może dojść do powstania szczelin przez które przedostaje się zimne powietrze.

Dla dużej grupy osób jedyna czynnością związaną z oknami po zakupie jest mycie szyb i to jest błąd, który może zakończyć się poważnym uszkodzeniem okien. Pierwszą rzeczą jaką możemy zrobić aby usunąć przedmuchy na oknie należy dokonać regulacji okna. Reguluje się skrzydło okienne za pomocą klucza imbusowego.

Regulacja wysokości skrzydła odbywa się na dolnym zawiasie okucia okiennego natomiast przekątną okna zmieniamy regulując górny zawias pamiętając jednak o tym iż nie zmienimy tą regulacją położenia dolnego narożnika. Mamy jeszcze jeden sposób regulacji mianowicie docisk skrzydła okiennego do ramy. Docisk ten odpowiada za właściwości termoizolacyjne całego okna.

Proponuje Państwu docisk okna regulować dwa razy do roku. W okresie zimowym warto zwiększyć docisk skrzydła do ramy okiennej co spowoduje że okno będzie szczelniejsze natomiast w okresie letnim dobrze jest zmniejszyć ten docisk dzięki czemu może zwiększyć się cyrkulacja powietrza wewnątrz mieszkania.

Jeżeli chcecie Państwo sprawdzić docisk skrzydła okiennego proszę włożyć kartkę papieru pomiędzy skrzydło a ramę okna a następnie zamykamy okno. Jeżeli uda się łatwo wyjąć kartkę papieru , wówczas proponuję zwiększyć docisk . Jak dokonać takiej regulacji ? To bardzo proste . Za siłę docisku odpowiadają rolki mimośrodowe na skrzydle okiennym .Powiedzieliśmy sobie dużo o regulacji oraz docisku . Warto wspomnieć jeszcze o uszczelkach w ramie jak i skrzydle okiennym. Uszczelek w standardowym oknie na profilu 5 – komorowym mamy 2 czyli na skrzydle i na ramie . W profilach 6 – komorowych oprócz wspomnianych uszczelek na skrzydle i ramie okiennej występuje jeszcze uszczelka 3 – pośrednia.

Uszczelki w oknach narażone są przede wszystkim na parcenie . Po jakimś czasie stają się one coraz twardsze , tracą elastyczność i przestają chronić okno przed przewiewami oraz wodą. Warto przynajmniej raz w roku najlepiej przed okresem zimowym przetrzeć uszczelkę gliceryną , wazeliną techniczną czy nawet wazeliną kosmetyczną . Jeżeli uszczelka jest już zniszczona i zabiegi kosmetyczne nie dają efektu należy taką uszczelkę wymienić.

W swoim asortymencie posiadamy uszczelki uniwersalne pasujące przeważnie do wszystkich profili okiennych z PCV.

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się jak regulować okna czy jak wymienić uszczelki zapraszam do naszego biura lub kontaktu emailowego (dane w stopce poniżej). Przypominam klientom firmy STYL-DOM SŁUBICE iż gwarancja na okna obejmuje 5 – lat tak więc dla naszych klientów regulacja okien jest bezpłatna. Dla klientów, którzy nie zakupili u nas okien, takie usługi świadczymy odpłatnie.

Mieszko Skwarczyński
Doradca Techniczno-Handlowy
Kierownik Firmy STYL – DOM
Styl – DOM
ul. Asnyka 9, 69-100 Słubice
tel /...
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Anubis, MvM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.
 • Strona:
 • 1