Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Szukam pomocy - Elterngeld i niemieckie świadczenia 2015/01/13 16:32 #21286

  • storczykxd
  • storczykxd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam,
poszukuje osoby, które znają niemieckie prawo i pomogą w załatwieniu niemieckich zasiłków. Jestem w ciąży i chce się dowiedzieć czy będzie mi przysługiwał Elterngeld, czyli urlop wychowawczy. W ogóle mam kilka pytań dotyczących mojej sytuacji, więc jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to proszę napisać na mojego maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zawistni ludzie, którzy nie są zainteresowani tematem i pomocą niech sobie darują głupie komentarze. Dziękuję za konkrety. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: szukam osoby która pomoże w załatwieniu niemieckich świadczeń 2015/01/13 20:39 #21290

  • agna
  • agna Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 4
Chętnie
tel.535166767
facebook- Polak w Niemczech-organizacja życia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: szukam osoby która pomoże w załatwieniu niemieckich świadczeń 2015/01/19 15:42 #21333

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość

storczykxd napisał: Witam,
poszukuje osoby, które znają niemieckie prawo i pomogą w załatwieniu niemieckich zasiłków. Jestem w ciąży i chce się dowiedzieć czy będzie mi przysługiwał Elterngeld, czyli urlop wychowawczy. W ogóle mam kilka pytań dotyczących mojej sytuacji, więc jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to proszę napisać na mojego maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zawistni ludzie, którzy nie są zainteresowani tematem i pomocą niech sobie darują głupie komentarze. Dziękuję za konkrety. Pozdrawiam.



wyslalem tobie emaila

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elterngeld co to jest 2015/01/21 11:51 #21387

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość
Elterngeld to zapomoga rodzicielska, wprowadzona w 2007 r., która zastąpiła erziehungsgeld. Prawo do niej mają ojcowie i matki, którzy po narodzinach dziecka przestają pracować, aby się nim opiekować.

Przez jak długi okres wypłacany jest elterngeld?

Do dwunastu miesięcy. Jeżeli także drugi rodzic rezygnuje z pracy na rzecz wychowania na co najmniej dwa miesiące, to można okres ten przedłużyć o kolejne dwa miesiące. Najdłużej można więc otrzymywać pieniądze przez 14 miesięcy.

Za wyjątkiem tych dwóch wspólnych miesięcy można czas podzielić wedle uznania między sobą. Więc każdy z rodziców może np. pobierać pieniądze przez 7 miesięcy równocześnie.

Poza tym istnieje możliwość rozdzielenia wyliczonych pieniędzy na dłuższy okres czasu. Tak więc jedna osoba może otrzymywać połowę zapomogi przez 24 miesiące.

Jakie zasady obowiązują samotnie wychowujących?

Takie osoby otrzymują elterngeld przez 14 miesięcy.

Ile wynosi zapomoga?

Obliczana jest na podstawie przychodu. Kto pauzuje, dostaje zazwyczaj 67 procent poprzedniego zarobku. Kwota minimalna wynosi 300 euro miesięcznie, górna granica wynosi 1800 euro.

Zobacz: Pracujesz w Holandii? Skorzystaj z darmowej porady!

Dotyczy to też osób samozatrudnijących się. Osoby zarabiające mniej niż 1000 euro mają prawo do zasiłku nawet w wysokości 100 procent zarobków.

Czy można pracować w czasie otrzymywania zapomogi?

Jedynie na pół etatu i to do 30 godzin tygodniowo. Kto pracuje więcej, traci prawo do zasiłku. Pracujący na pół etatu otrzymują 67 procent zarobku.

Czy bezrobotni i studenci mają do niego prawo?

Tak. Otrzymują kwotę minimalną - 300 euro miesięcznie.

Czy obcokrajowcy też otrzymają zapomogę?

Obywatele krajów członkowskich UE mają do tego prawo, jeżeli pracują lub mieszkają w Niemczech. U innych obcokrajowców zależy to od rodzaju zezwolenia na pobyt lub pracę.

Czy od zapomogi należy odprowadzać podatek?

Nie. Zapomoga jest zwolniona z podatku, ale jest uwzględniana przez fiskusa w wyznaczaniu indywidualnej stopy podatkowej. Oznacza to, że na pozostałe dochody naliczana jest wyższa stopa podatkowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Szukam pomocy - Elterngeld i niemieckie świadczenia 2015/02/07 22:50 #21652

  • Oliver
  • Oliver Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Skontaktuj się z Panią Moniką Mazurek z firmy TranWeb - pomogła mojej żonie gdy była w takiej sytuacji jak Ty. Jest bardzo sympatyczna i fachowa oraz niedroga.
Reklamuje się na tej stronie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szukam pomocy - Elterngeld i niemieckie świadczenia 2015/02/08 08:47 #21653

  • monika mazurek
  • monika mazurek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
W takich sprawach pomogę bardzo chętnie.
Proszę o kontakt 510 336 423

pozdrawiam
monika mazurek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1