Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT:

Podsumowanie piłkarskiej jesieni w sezonie 2017/2018 2017/11/28 16:25 #31226

 • Pirlo
 • Pirlo Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Elite Member
 • Elite Member
 • Posty: 258
 • Otrzymane podziękowania: 37
Słubickie kluby zakończyły w tym miesiącu swoje zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Nasz bilans zaczynamy od grającej w „okręgówce” Polonii.

Po letnich wzmocnieniach MKS przystępował do rozgrywek jako jeden z faworytów. Już wyniki z poprzednich dwóch lat (2 razy piąte miejsce) nakazywały sądzić, że to w końcu TEN sezon, w którym Polonia powalczy o awans. I rzeczywiście piłkarze „Dumy Pogranicza” nie zawiedli tych oczekiwań. Po rundzie jesiennej zajmujemy bowiem PIERWSZĄ LOKATĘ z aż dziesięciopunktową przewagą na drugim Orłem Międzyrzecz. TO fantastyczny rezultat, który daje nam realną nadzieję na to, że wiosną będziemy się cieszyć w Słubicach z awansu do upragnionej IV ligi.

Nieco słabiej niestety zaprezentowało się grające w A-klasie SKP. Biało-niebiescy przed rokiem o tej porze byli liderami, potem zafiniszowali rozgrywki na podium, ale teraz rundę jesienną kończą dopiero na SZÓSTEJ pozycji. Z drugiej strony jednak część ekip, który przeskoczyły w tabeli SKP ma nad słubiczanami jedynie minimalną przewagę. I tak dorobek punktowy piątego Pszczewa wygląda identycznie, jak SKP (23 pkt). Natomiast czwarta Celuloza i trzeci Chrobry mogą się pochwalić zaledwie dwupunktową przewagą nad słubickim zespołem. Znając potencjał SKP wydaje się, że nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby również i ten sezon biało-niebiescy zakończyli ostatecznie na podium.

Jeśli chodzi o piłkarski Puchar Polski to tym razem nie udało nam się osiągnąć bardziej znaczących wyników, ale trzeba zaznaczyć, że zarówno Polonia i SKP odpadły po spotkaniach z zespołami wyraźnie wyżej notowanymi. MKS nie dał rady Ilance Rzepin, natomiast biało-niebiescy musieli uznać wyższość Orła Międzyrzecz.

Ta jesień okazała się też niestety również czasem smutku i refleksji nad przemijającym życiem. W wieku 46 lat odszedł od nas bowiem Dariusz Biały- legenda słubickiej Polonii i jeden z najlepszych bramkarzy w długoletniej historii tego klubu. W załączniku znajdziecie archiwalne zdjęcia z czasów kiedy nasz bramkarz bronił barw Polonii- www.slubice24.pl/wiadomosci/sport/11087-...egnaja-darka-bialego

PS: A tutaj jeszcze aktualne tabele:

Polonia Słubice- www.lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=21158

SKP Słubice- www.lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=21179

Źródło:"Nowe Słubice" na facebooku- www.facebook.com/groups/553978098073580/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.
 • Strona:
 • 1