Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Życie w Słubicach 2018/01/25 07:01 #31839

  • ainoa
  • ainoa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • " W Tobie mam czego we Mnie brak "
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowa, jeszcze nie przybyła że tak powiem. Mieszkam ( jeszcze ) w Gdańsku.
Zastanawiam się wraz z mężem nad przyjazdem do Słubic. Nie ukrywam, że jestem związana z dużym miastem, ale męczy nas pośpiech, nagonka z każdej strony.
Jak żyje się wam w waszym mieście ? W Gdańsku ciężko o prawdziwych przyjaciół. Tutaj każdy jest anonimowy i nikogo nikt nie obchodzi. Tak samo jest w szkole u córki. Podczas choroby nikt nie przyniesie jej zeszytów, ani innemu dziecku. Rodzice nawet za specjalnie się nie znają. jak jest u was ?
Czy dużo osób pracuje w Frankfurcie ?

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2018/01/25 14:47 #31844

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Trochę polaków pracuje we Frankfurcie. Zarobki nędzne jak na położenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2018/01/25 20:05 #31852

  • takietam
  • takietam Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Słubice są fajne i tyle.3 szkoły, raczej nie ma że rodzice sie nie znają, zawsze ktoś z klasy mieszka w pobliż bo to nie duże miasto, dużo ludzi robi na Strefie Ekonomicznej, dużo w Niemczech, hale typu zalando i inne, jakies pakowania, hotele, life goes on ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez takietam.

Odp: Życie w Słubicach 2018/01/25 20:17 #31853

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

ainoa napisał: Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowa, jeszcze nie przybyła że tak powiem. Mieszkam ( jeszcze ) w Gdańsku.
Zastanawiam się wraz z mężem nad przyjazdem do Słubic. Nie ukrywam, że jestem związana z dużym miastem, ale męczy nas pośpiech, nagonka z każdej strony.

Tu wcale nie jest lepiej, tylko odległości mniejsze niż w Gdańsku.

Jak żyje się wam w waszym mieście ? W Gdańsku ciężko o prawdziwych przyjaciół.

Liczba i "jakość" przyjaciół, to tak średnio zależy od wielkości miasta, no ale może ja się nie znam?

Tutaj każdy jest anonimowy i nikogo nikt nie obchodzi.

No to Słubice też są za duże w takim wypadku, pozostaje jakaś wioska, jeżeli ma to być a pobliżu Słubice, to może Pławidło?

Tak samo jest w szkole u córki. Podczas choroby nikt nie przyniesie jej zeszytów, ani innemu dziecku. Rodzice nawet za specjalnie się nie znają.

Chcecie zrobić dziecku rewolucję, bo nie znacie się z rodzicami w szkole? Zaiste ciekawe.

jak jest u was ?

Różnie bywa.

Czy dużo osób pracuje w Frankfurcie ?

W samym Frankfurcie, to może nie za dużo, ale ogólnie w Niemczech, to kupa luda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2018/01/26 11:35 #31861

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Podrzuciliśmy twój post na nasz profil na Facebooku. Wywiązała się ciekawa dyskusja :)

Polecamy tam zajrzeć:
www.facebook.com/slubice24/posts/10156035709377692

ainoa napisał: Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowa, jeszcze nie przybyła że tak powiem. Mieszkam ( jeszcze ) w Gdańsku.
Zastanawiam się wraz z mężem nad przyjazdem do Słubic. Nie ukrywam, że jestem związana z dużym miastem, ale męczy nas pośpiech, nagonka z każdej strony.
Jak żyje się wam w waszym mieście ? W Gdańsku ciężko o prawdziwych przyjaciół. Tutaj każdy jest anonimowy i nikogo nikt nie obchodzi. Tak samo jest w szkole u córki. Podczas choroby nikt nie przyniesie jej zeszytów, ani innemu dziecku. Rodzice nawet za specjalnie się nie znają. jak jest u was ?
Czy dużo osób pracuje w Frankfurcie ?

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2018/01/26 12:25 #31863

  • miauczek
  • miauczek Avatar
  • Gość
  • Gość
Mieszkalam w Slubicach 12 lat, pochodze z malego miasta, tak ze nie mialam problemu sie przyzwyczaic. Zylo sie wygodnie, faktycznie wszedzie blisko, market za kazdym rogiem, wiecej kawiarni I restauracji niz zwykle w takim malym miescie. No I praca za Odrą to oczywiscie najwazniejszy atut. W samych Slubicach zarobki chyba tez nie sa najgorsze, tylko ceny mieszkan o jakies 100% przesadzone.
Jest jakies zycie kulturalne (jak ktos chce to zawsze cos znajdzie) I za miedzą zawsze jest Berlin o godzine drogi pociągiem. Co do przyjazni I tak dalej to chyba zalezy od szczescia, ja mialam raczej wrazenie anonimowosci, w miescie jest duzo przyjezdnych. Z roznych powodow przyjaznilam sie glownie z osobami, ktore jak ja osiedliły sie w Slubicach. Jesli sie przeprowadzicie to często uslyszycie, ze miejscowi I przyjezdni nie rozumiejã sie za dobrze. Słubiczanie są trochę specyficzni chyba ze względu na specyfivczne polozenie ale to kwestia gustu, co sie komu podoba;)
Na pewno nie jest to dobre miejsce dla singla ale dla rodziny czemu nie:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2018/01/26 14:25 #31864

  • Kowross
  • Kowross Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Słubice są ok, przyjaźni na pewno się znajdą, to zależy tylko od Ciebie. Jeśli tylko poradzisz sobie z handlowym charakterem miasta (pamiętaj by unikać zakupów w sobotę i niedzielę gdy sąsiedzi zza Odry szturmują natrętnie), znajdziesz tu miejsce dla siebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2018/02/06 20:32 #31990

  • Ladka
  • Ladka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam ja przeprowadzilam sie do Slubic we wrzesniu i szczerze powiem ze nie jest zle to była dobra decyzja
wszedzie blisko wszystko pod nosem na poczatku pracowalam przy sprzataniu lecz mnie oszukano na pieniadze teraz jestem w trakcie poszukiwan pracy dopiero poznaje te miasto nie znam zasad pracy w niemczech nie wiem gdzie szukac w chwili obecnej udzielam sie na portalach . ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie w Słubicach - opinie 2019/06/11 19:51 #34643

  • apothekerrr
  • apothekerrr Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.

Mam pytanie do słubiczan :) Obecnie mieszkam w Niemczech, w Stuttgarcie. Planuje powrót do Polski, dostałem parę ciekawych ofert pracy w Nemczech do 40km od Słubic. Proszę mi powiedzieć jak się żyję w Słubicach? Chętnie zapoznam się z opiniami. Może są tu osoby, które mieszkały juz w Niemczech i zdecydowały się na ten sam krok i zamieszkały w Słubicach? Jak wrażenia? Z góry dziękuję za wasz czas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2019/06/15 08:43 #34650

  • Elisabeth
  • Elisabeth Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie polecam że względu na służbę zdrowia a konkretnie brak pediatrów na NFZ. Wszystko prywatnie, Zdzierstwo straszne. Dużo aptek ale ceny zawrotne. Tym bardziej że jak masz recepty od prywatnego to nie masz zniżki na leki. A ludzie strasznie interesowni i nieżyczliwi. Coraz więcej obcokrajowców zza wschodniej granicy- strach lodówkę kuchenkę otwierać hehehe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach - opinie 2019/06/25 08:25 #34679

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Podrzuciliśmy twoje pytanie na nasz profil facebookowy. Znajdziesz tam wiele ciekawych opinii :)

www.facebook.com/slubice24/posts/10157301291477692

apothekerrr napisał: Witam.

Mam pytanie do słubiczan :) Obecnie mieszkam w Niemczech, w Stuttgarcie. Planuje powrót do Polski, dostałem parę ciekawych ofert pracy w Nemczech do 40km od Słubic. Proszę mi powiedzieć jak się żyję w Słubicach? Chętnie zapoznam się z opiniami. Może są tu osoby, które mieszkały juz w Niemczech i zdecydowały się na ten sam krok i zamieszkały w Słubicach? Jak wrażenia? Z góry dziękuję za wasz czas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2019/06/25 09:54 #34680

  • aducha997
  • aducha997 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć! Mieszkam w Słubicach od 9 miesięcy, jest to dla mnie bardzo ciężkie. Chodzi głównie o kolejki w każdym sklepie, ceny w sklepach i ludzi, którzy są wiecznie niezadowoleni z życia. Nie potrafię się tutaj zaaklimatyzować. :sick: jestem na etapie szukania nowego miejsca do życia.
Za tę wiadomość podziękował(a): PUK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2019/06/26 15:35 #34687

  • homosapienssapiens
  • homosapienssapiens Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
aducha997 widzę, że do ludzi pasujesz doskonale, skoro jesteś niezadowolona z wszystkiego. Tacy ludzie są wszędzie, widocznie ich do siebie przyciągasz. :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2019/06/26 18:05 #34688

  • aducha997
  • aducha997 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja kocham życie!! 3 lata walczyłam o swoje życie, które wygrałam i dlatego zauważam teraz rzeczy, których wcześniej nie widziałam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2019/06/26 19:17 #34689

  • homosapienssapiens
  • homosapienssapiens Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować coś innego. Wszystkich Słubiczan wrzuciłaś do worka pt. niezadowoleni ludzie. W moim otoczeniu ludzi niezadowolonych z wszystkiego jest może z 5%. Nie jest to wystarczające, żeby na ich podstawie oceniać wszystkich dookoła. Dla mnie jest to krzywdzące.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2