Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/04 21:38 #7955

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Nie chodzi już o to czy to Pan Pawelczyk został zatrudniony, czy byłby to ktoś inny.
Ale na prawdę nie dało się z osób już zatrudnionych w urzędzie znaleźć osoby, która mogła by się zająć tym projektem?
Skoro dwie osoby mogły dostać dodatki i pogodzić dotychczasowe i nowe obowiązki, to może trzeba było zrobić tak z jeszcze jednym czy dwoma pracownikami UM.
Jak Pan teraz uzasadni kolejne zwolnienia z UM, które Pan wcześniej zapowiadał?
Bo uzasadnienie o przyjęciu Pana Pawelczyka, jakie podano w BIP, spełniają chyba wszyscy obecni pracownicy UM, wliczając to sprzątaczki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/04 23:17 #7957

  • rympałek
  • rympałek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tomasz Ciszewicz napisał:

. Jedna osoba z Poznania, która zażądała pensji min. 2 tys. euro


Panie Burmistrzu.

Jestem do tego stopnia zdegustowany powyższym cytatem z Pańskiej wypowiedzi, że postanowiłem zarejestrować się na tutejszym forum, by stwierdzić po prostu, że nie jest to prawdą. Nic ponadto.

Otóż znam doskonale osobiście wymienioną osobę z Poznania, po przeczytaniu Pańskiego postu wykonałem telefon z zapytaniem jakiej to pensji owa osoba sobie zażyczyła. W odpowiedzi usłyszałem, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie było o tym mowy. Niech Pan sobie wyobrazi z jakim to niedowierzaniem - co jest wyjątkowo delikatnym określeniem - spotkała się moja informacja o Pańskiej wypowiedzi na temat rzekomo żądanych zarobków.

Życzę Panu szacunku o mieszkańców Słubic jak i innych ludzi, ale niech Pan będzie bardziej precyzyjny w przyszłości, w tak błahych stosunkowo sprawach ( w porównaniu do zagadnień, które porusza Pan w końcowej części wypowiedzi ) chyba nie jest tak o to trudno, prawda? Lepiej nie mówić nic niż wynajdywać fałszywe argumenty. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 00:20 #7958

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Panie Burmistrzu !
Nie polemizuje o konieczności zatrudnienia. Jeśli była taka potrzeba to rozumiem.
Dobry prywatny pracodawca, a nie musze Panu tego tłumaczyć, bo takim Pan był, powinien poświęcić dużo więcej czasu na znalezienie najlepszego z możliwych kandydatów na te stanowisko. Samo ogłoszenie w BIP to mało. Sam Pan wie jak się szuka takich, prawda ?
Poszedł Pan na łatwiznę i przez przypadek trafił sie Pan Ariel ?
Nie wierzę w takie przypadki.
Jeśli chodzi o dyr. OSiR to mimo krytycznej mojej opinii o nim jako dyrektorze mam pretensje, że wyraził Pan opinię, że jest do zwolnienia.
Jeśli ma Pan taki plan, to trzeba najpierw go wykonać, a potem informować, a nie odwrotnie.
Atmosfera w OSiR w związku z Pana zapowiedziami jest fatalna.
Skoro to się stało musi Pan podjąć decyzję i jasno ją zakomunikować.
Pozdrawiam.
p.s. ja bym uważał na Pana K. może dużo więcej wiem jak Pan Burmistrz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 01:21 #7959

  • STEFIX
  • STEFIX Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 3
rympałek napisał:

Tomasz Ciszewicz napisał:

. Jedna osoba z Poznania, która zażądała pensji min. 2 tys. euro


Panie Burmistrzu.

Jestem do tego stopnia zdegustowany powyższym cytatem z Pańskiej wypowiedzi, że postanowiłem zarejestrować się na tutejszym forum, by stwierdzić po prostu, że nie jest to prawdą. Nic ponadto.

Otóż znam doskonale osobiście wymienioną osobę z Poznania, po przeczytaniu Pańskiego postu wykonałem telefon z zapytaniem jakiej to pensji owa osoba sobie zażyczyła. W odpowiedzi usłyszałem, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie było o tym mowy. Niech Pan sobie wyobrazi z jakim to niedowierzaniem - co jest wyjątkowo delikatnym określeniem - spotkała się moja informacja o Pańskiej wypowiedzi na temat rzekomo żądanych zarobków.

Życzę Panu szacunku o mieszkańców Słubic jak i innych ludzi, ale niech Pan będzie bardziej precyzyjny w przyszłości, w tak błahych stosunkowo sprawach ( w porównaniu do zagadnień, które porusza Pan w końcowej części wypowiedzi ) chyba nie jest tak o to trudno, prawda? Lepiej nie mówić nic niż wynajdywać fałszywe argumenty. Pozdrawiam.


Zgadzam się z rympałkiem, ja też znam inną osobę, która brała udział w tych kwalifikacjach, bardzo dobry specjalista w sprawach projektów unijnych, z doświadczeniem zawodowym. Ta osoba nie pasuje do żadnego z opisów kandydatów podanego przez burmistrza. Na dodatek lekko jest podłamana jak poczytała ten wątek, że w "uczciwym" postępowaniu kwalifikacyjnym przegrała z osobą bez doświadczenia (chyba że barmańskim), za to z doświadczeniem wyborczym. To jawna kpina. Lepiej już nic nie pisać, niż pisać takie głupoty. I jak ta nasz Polska ma się zmieniać? Równać do europejskich standardów...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 06:38 #7960

  • Piterson
  • Piterson Avatar
  • Gość
  • Gość
Panie Burmistrzu, a ja się "czepnę" pana stylu pisania.
Trzeba czasem dwa razy przeczytać co pan napisał, jak na osobę wykształconą, to robi pan bardzo dużo błędów interpunkcyjnych, zdania są bez składu, wstyd panie Burmistrzu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 09:50 #7961

  • SBCHorda
  • SBCHorda Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tomasz Ciszewicz napisał:

Jeżeli chodzi o Dyrektora Osir to nie podejmowałem żadnych decyzji w tej sprawie a na pierwszym na spotkaniu Zarządu Klubu Polonia jej działacze naciskali na mnie abym podjął taką decyzję niezwłocznie. Tomasz Ciszewicz


Źle zinterpretowałeś wypowiedz Pana Burmistrza. Wyraźnie powiedział, że nie podejmował takiej decyzji, tylko POLONIA SŁUBICE i jej zarząd i właściciele naciskali na burmistrza aby ten zwolnił obecnego Dyr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 17:44 #7967

  • KWolski
  • KWolski Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pytanie podstawowe. Gdzie było ogłoszenie o naborze??? Bo w Biuletynie Informacji Publicznej niekoniecznie. Zaglądam tam regularnie, podobnie jak do lokalnych gazet. Większość mieszkańców miasta dowiedziało się o przeprowadzaniu jakiejś rekrutacji dopiero post factum.

Jestem pewien, że gdyby ogłoszenie trafiło do BIP, to i więcej chętnych by się zgłosiło i o wybór kompetentnej osoby łatwiej by było. W Słubicach ludzi wykształconych ze znajomością języków czy tematyki europejskiej nie brakuje. Może komuś zależało, by namaszczony na stanowisko nie miał zbyt wielkiej konkurencji? Teraz ciężko dojść prawdy... Smród jednak pozostał. Po takich niejasnych zagrywkach trudno się dziwić, że ludzie są oburzeni i posuwają się do podejrzeń o kumoterstwo.

I druga sprawa. Miejscem do komunikowania się burmistrza z obywatelami jest oficjalna strona miasta, BIP a nie forum komercyjnego portalu. Nie słyszałem, by burmitrzowie Kostrzyna, Świebodzina, czy Międzyrzecza polemizowali z internetowymi forumowiczami. Zapracowani ludzie nie mają czasu na takie głupoty, poza tym wdawanie się w polemiki z anonimowymi osobami nie wszystkim przystoi (co innego odpowiedzi na oficjalne pisma złożone w biurze podawczym UM).

Trzeba się szanować i zamiast tłumaczyć się w necie ze swoich decyzji, lepiej poświęcić czas na pomysły, dzięki którym mieszkańcy nie będą coraz bardziej zirytowani poczynaniami władzy i pogarszającymi się warunkami bytowymi. Jak UM nie podejmie szybko konkretnych kroków w celu lepszych warunków życia w mieście i tworzenia nowych miejsc pracy, to Słubice dalej się będą wyludniać i staną się miastem samych emerytów (młodzi dalej będą uciekać do Gorzowa, Poznania, a od maja pewnie sporo z nich ucieknie za pracą do Niemiec).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 17:58 #7968

  • zajączek
  • zajączek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
To ci ten Pawelczyk ma reklamę dzięki temu zamieszaniu; część mieszkańców wiedziała o jego istnieniu tylko z plakatów wyborczych. Cóż, widać że tym bardziej musi się postarać skoro na dzień dobry zbiera takie opinie. :lol:

Faktem jest że "barman" skończył politologię na Uniwersytecie Zielonogórskim i coś jeszcze (zarządzanie podyplomowo?). Fakt nr 2 - dla wielu młodych ludzi nie ma adekwatnej pracy, pracują więc gdzie się da. A może on do studiów dorabiał, jak wielu studentów?

Ciszewicz się zwyczajnie otacza swoimi, a ten ci się mu przysłużył no i efekt jest.

Nie bronię tej decyzji, dla mnie to conajmniej dziwne. Szukać oszczędności a jednocześnie tworzyć nowe stanowiska by na siłę wepchnąć tam kogoś swojego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 20:05 #7972

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Czytam post burmistrza po raz trzeci oraz wasze odpowiedzi.
Coraz bardziej dochodze do przekonania, że burmistrza ktoś wprowadził w kanał i nie zna procesu konkursu na to stanowisku.
Czy ktoś gra swoimi kartami za jego plecami, czy będziemy mieli burmistrza figuranta, a ktoś inny będzie rządził naszym miastem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 20:42 #7973

  • KasMa1988
  • KasMa1988 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 1
I druga sprawa. Miejscem do komunikowania się burmistrza z obywatelami jest oficjalna strona miasta, BIP a nie forum komercyjnego portalu. Nie słyszałem, by burmitrzowie Kostrzyna, Świebodzina, czy Międzyrzecza polemizowali z internetowymi forumowiczami. Zapracowani ludzie nie mają czasu na takie głupoty, poza tym wdawanie się w polemiki z anonimowymi osobami nie wszystkim przystoi (co innego odpowiedzi na oficjalne pisma złożone w biurze podawczym UM).

Trzeba się szanować i zamiast tłumaczyć się w necie ze swoich decyzji, lepiej poświęcić czas na pomysły, dzięki którym mieszkańcy nie będą coraz bardziej zirytowani poczynaniami władzy i pogarszającymi się warunkami bytowym


Swięta racja KWolski :)!
To nieprofesjonalne zachowanie polemizować na forum z anonimowymi osobami. Poza tym jest takie powiedzenie: "tłumaczy się winny..."
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 21:04 #7974

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
zajączek napisał:


Nie bronię tej decyzji, dla mnie to conajmniej dziwne. Szukać oszczędności a jednocześnie tworzyć nowe stanowiska by na siłę wepchnąć tam kogoś swojego?


stanowisko to opłacane jest z funduszy unijnych zewnętrznych, nie jest to typowe stanowisko stacjonarne w urzędzie, zatrudnienie w ramach projektu!! tak czytaliście i nie doczytaliście:D:D:D:D poczytajcie o stanowiskach koordynatorów ds. projektów... większość wynagrodzen płaconych jest z samych środków danych środków zewnętrznych.... ehhhh i weź i tłumacz takim... szkoda słow...plotkowac i oczerniac to kazdy leci, ale merytoryki to żadnej...


Wstyd mi za niektórych popleczników...jacy wy nie kumaci jestescie..... i piszecie cos o tym ze jeszcze w bipie nie było??? jak nie było jak było:) ślepi czy internet tylko w weekend preglądacie?.... żenujący poziom byłych rysiowych chłopców.


i tego ze burmistrz sie udziela tu na forum też sie czepiacie....gdyby nie to to byscie g....o wiedzieli, bo w bipie konkursu nie mozecie znaleźć a co dopiero jakies oświoadczenia... ehhh ryski ryski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/05 23:38 #7978

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Stawiam, że w szybkim tempie w UM budowane będą struktury, które przejmą stery w mieście.
Boję się, że nowy burmistrz będzie tylko figurantem.
Wszystko na to wskazuje, że to już się dzieje !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/06 08:49 #7980

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
kaczka napisał:

Stawiam, że w szybkim tempie w UM budowane będą struktury, które przejmą stery w mieście.
Boję się, że nowy burmistrz będzie tylko figurantem.
Wszystko na to wskazuje, że to już się dzieje !



"stawiasz"...a co ty stawiasz? bo sie chętnie założę.....bukmacher z ciebie słaby, a i charyzmy też nie masz...próbujesz tutaj lud podbić jakimiś hasłami o figuranie... zastanowiłeś się co ty mówisz? burmistrz figurant?? zabawny jestes...małą radę mam dla ciebie...jak już wkleisz posta to przyczytaj go na spokojnie jeszcze raz i skorzystaj z funkcji edycja- bo śmiesznie piszesz...ale wam nie leży nowa dobra, demokratyczna władza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/06 12:17 #7982

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Skoro burmistrz mówi, że nie było kompetentnych kandydatów na stanowisko koordynatora projektu, że kandydaci żądali po 2 tyś euro, a czytamy kilka postów powyżej, że było zupełnie inaczej !
Można to rozumieć dwojako, albo burmistrz kłamie, albo jest niedoinformowany.
Którą opcję Jurand wybierasz ?
Ja zakładam, że nie kłamie bo trochę go znam.
Dlaczego jest niedoinformowany, kto wprowadził go w błąd ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

O:Kumoterstwo burmistrza Ciszewicza??? 2011/02/06 20:08 #7987

  • rympałek
  • rympałek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
kaczka napisał:

Skoro burmistrz mówi, że nie było kompetentnych kandydatów na stanowisko koordynatora projektu, że kandydaci żądali po 2 tyś euro, a czytamy kilka postów powyżej, że było zupełnie inaczej !
Można to rozumieć dwojako, albo burmistrz kłamie, albo jest niedoinformowany.
Którą opcję Jurand wybierasz ?
Ja zakładam, że nie kłamie bo trochę go znam.
Dlaczego jest niedoinformowany, kto wprowadził go w błąd ?


Pan Burmistrz był obecny przy rozmowie kwalifikacyjnej prowadzonej z osobą z Poznania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.