Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2018/12/21 17:02 #34154

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Chyba tylko takim określeniem można opisać inwestycje, którą przez lata próbował forsować burmistrz Ciszewicz. Teraz okazuje się, że ten maniakalny pomysł sprawia nie lada problem nowym władzom, które przecież też są przynajmniej częściowo współodpowiedzialne za obecny stan rzeczy (przypomnijmy, że w obecnej Radzie zasiada aż 11-stu radnych, którzy pełnili tę funkcję w poprzedniej kadencji).

Sprawa zatem wygląda następująco- gmina ogłasza przetarg za przetargiem, ale za KAŻDYM razem zgłaszający się do niego wykonawca żąda przynajmniej 10 MILIONÓW złotych za zrealizowanie inwestycji. Miasto natomiast zabezpieczyło na ten cel około pięciu „baniek” i mówiąc wprost nie ma już po prostu pieniędzy, bo więcej „kasy” na tę fanaberię nikt już chyba nie odważy się też wyłożyć.

Tymczasem na całą tę „imprezę” z coraz większym niepokojem patrzą Niemcy. Dlaczego ? Nawet nie dlatego, że kochają jakiegoś tam dupnego Kleista tylko dlatego, że czekają na pieniądze. Tak jest- chodzi o „kesz”, bo nasi sąsiedzi oczekują, że UE zwróci im za budowę domu Bolfrasa. A nie zwróci jeśli słubiczanie (często gęsto wbrew swojej woli) nie wybudują Kleistowi wieżyczki. Taką właśnie „super” umowę podpisały obydwa miasta, którą w dodatku prawie wszyscy dookoła swego czasu zachwalali.

Za całą tę sytuację odpowiedzialne są byłe/obecne władze, które nie słuchały mieszkańców i wbrew ich woli, a także zdrowemu rozsądkowi brnęły w tę głupią i niepotrzebną inwestycję. Bredni o rzekomym rozwoju lokalnej „turystyki” też nie będę tym razem nawet szerzej komentować.

Istotne jest to co jest teraz, a teraz burmistrz Olejniczak ma nie lada zgryz i to do tego stopnia, że coraz częściej mówi się o kolejnej już zmianie projektu. Tyle tylko, że zmiana tego projektu pociągnie za sobą dodatkowe koszty i oczywiście zapoczątkuje kolejną już procedurę administracyjną. A przypomnijmy, że wieża miała już poprzednio dwa projekty (za drugi zapłaciliśmy przeszło 120 TYSIĘCY ZŁOTYCH), a i tego trzeciego raczej nikt nikomu za „friko” nie wykona.

Sytuacja zatem patowa, a przecież można było tego wszystkiego uniknąć gdyby tylko Państwo z Akademickiej słuchali nieco bardziej swoich mieszkańców i wyborców…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2018/12/22 05:26 #34156

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Czepiłeś się tej wieży jak typowy rasista. Chcą to niech sobie budują. W mieście mamy większe problemy których trzeba by było się czepić. Jest to np. brak działań na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza w Słubicach bo czasem w niektórych częściach miasta nie da się okna otworzyć. Brak dopłat do wymiany pieców na gazowe. Brak inwestycji w czystą energię elektryczną, która się jak by nie patrzyć zwraca średnio w przeciągu 10 lat dla zwykłego Kowalskiego. Nasza rzeka która z roku na rok jest coraz bardziej zamulona, bo jak Niemcy uregulowali ją kilkadziesiąt lat temu to do tej pory tylko się mówi że trzeba coś zrobić. Główki się rozsypują a o braku ryb w rzece to nie wspomnę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ja28rek.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2018/12/23 01:04 #34159

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16

ja28rek napisał: Czepiłeś się tej wieży jak typowy rasista. Chcą to niech sobie budują. W mieście mamy większe problemy których trzeba by było się czepić. Jest to np. brak działań na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza w Słubicach bo czasem w niektórych częściach miasta nie da się okna otworzyć. Brak dopłat do wymiany pieców na gazowe. Brak inwestycji w czystą energię elektryczną, która się jak by nie patrzyć zwraca średnio w przeciągu 10 lat dla zwykłego Kowalskiego. Nasza rzeka która z roku na rok jest coraz bardziej zamulona, bo jak Niemcy uregulowali ją kilkadziesiąt lat temu to do tej pory tylko się mówi że trzeba coś zrobić. Główki się rozsypują a o braku ryb w rzece to nie wspomnę.


No właśnie jak chcą to niech sobie budują, ale za swoje. Pieniądze zamiast na tą bezsensowną inwestycję powinny iść na dopłaty do pieców gazowych (chociaż przy podwyżkach cen gazu niezbyt to dla ludzi opłacalne) oraz właśnie na ochronę środowiska, a przecież wieża ma stanąć Parku SOSiR, a trzeba tam zrobić miejsca na dojazd, parking itd., więc kolejny teren zielony będzie zmniejszony. Główki się rozsypują, ale to nie problem miasta Słubice akurat, a Państwowego Gospodarstwa Wodnego (dawny Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej) w którego skład wchodzi m.in. nasz nadzór wodny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2019/01/12 11:58 #34219

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Najwyzszy czas na to, zeby zaczac dzialac w swoim wlasnym interesie a nie dziwnych skokach na unijne dotacje. Mam nadzieje, ze pan Olejniczak okaze sie burmistrzem wszystkich Slubiczan i podejmie takie decyzje , ktore sa zgodne ze zdaniem wiekszosci nas . Ja na temat tej niedorzecznej wiezy mam zdecydowanie negatywne zdanie , ale czekam na decyzje naszych decydentow i traktuje to jako test na wlasciwosc mojej wyborczej decyzji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2020/06/22 19:51 #35680

  • cinek88
  • cinek88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
www.moz.de/landkreise/oder-spree/frankfu...kel9/dg/0/1/1810159/

Ciekawy wywiad Pana Burmistrza Mariusza Olejniczaka z 21.06.2020 dla niemieckiego Märkische Oderzeitung. Pytany jest m.in. o budowę Wieży Kleista w związku z dużo wyższymi kosztami budowy niż pierwotnie zakładano...

ps. Odsyłam do wywiadu i pytam dlaczego Słubice na siłę chcą wydać 3 miliony zł (dot. wieży Kleista), projekt który skończy podobnie jak zniszczone zdewastowane pomosty w parku za bazarem.

Czy w obliczu zmniejszonych dochodów do budżetu miasta i nie pewniej sytuacji finansowej takie inwestycje są nam naprawdę potrzebne? Czy nie lepiej by było w inny sposób wykorzystać te pieniądze? Np. Remont szkół czy przedszkoli!?!?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2020/06/22 21:30 #35681

  • j..k
  • j..k Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zapraszamy mieszkańców Słubic do zapoznania się z poniższą treścią listu otwartego do Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, autorstwa Stowarzyszenia "Ekologiczna Gmina".
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez j..k.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2020/06/23 13:16 #35682

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Nie jestem specjalnie zainteresowany ani budowa tego obiektu, ani wstrzymaniem tej budowy - ale jestem silnie zainteresowany tym, zeby wladza nie wiklala sie w dzialania o podlozu pozwalajacym na podejrzenia o istnieniu jakichs ukladow korupcyjnych czy dzialanie wbrew opinii spolecznej na rzecz kogos nam obcemu. I niewazne czy sa to Niemcy probujacy w ten sposob uzyskac kase z dofinansowan unijnych czy ktokolwiek inny . Ten obiekt nie jest ani zadnym dla nas zabytkiem , zadna pamiatka historyczna ani nic w naszej rzeczywistosci nam nie zmieni - chyba, ze Niemcy zrobia tam sobie punkt zborny dla wlasnych wspominek lub prob aktywacji czy moze reaktywacji organizacji pozwalajacych na ich ponowne wiazanie sie z tym miejscem. Na pewno nie na korzysc naszego spoleczenstwa. Jesli mielibysmy ten obiekt odbudowywac - zrobmy to sami - jesli potrzebujemy, jesli nie - zrezygnujmy z tego i sprawe zamknijmy. Ciagnac ja na sile i konczyc dla interesu kogos obcego jest glupie i odbije sie szybko czkawka. Nie pierwszy zreszta raz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez yon.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2020/06/25 09:24 #35690

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Widziano także osła którego mrówka niosła.. Serio to napisaliście ? Czego to człowiek nie wymyśli żeby zaistnieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2020/06/25 09:28 #35691

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Yon. Polacy, Niemcy i znów Niemcy, Polacy i tak w kółko.. Może już by wystarczyło co ? Historia tego terenu jest jedna. Antyniemieckość , " obcy " ....jesteś pewnien że taka narracja odpowiada tym za których się wypowiadasz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2020/06/25 12:02 #35693

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Aaaaa. Juz sam nie wiem. Moze i racja - nie ma co sobie glowy zawracac jak i tak nie mamy realnego wplywu na realizacje . A co do tego wypowiadania sie - wypowiadam sie tylko i wylacznie we wlasnym interesie i na wlasna odpowiedzialnosc prezentujac moj wlasny poglad na wszystkie dotykane przeze mnie kwestie. Nie naleze nigdzie i nie popieram nikogo konkretnego, dlategpo stac mnie na wyglaszanie opinii , ktore uwazam za wlasne - a wypowiadam w interesie zdrowego rozsadku , przeciw glupocie, sprzedajnosci i innym podlosciom. A czy to ma sens ?...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2020/06/25 13:16 #35694

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Ma :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2022/02/13 21:34 #36765

  • ekologiczna gmina
  • ekologiczna gmina Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
W naszym nieszczęśliwym kraju są nieszczęśliwe Słubice, w których buduje się nieszczęśliwą wieżę babel na miejscu naszego lasku.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2022/03/08 18:34 #36782

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
gościu to o czym piszesz to jakieś bzdury

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 2022/03/09 14:24 #36783

  • damcio
  • damcio Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 2

ekologiczna gmina napisał: W naszym nieszczęśliwym kraju są nieszczęśliwe Słubice, w których buduje się nieszczęśliwą wieżę babel na miejscu naszego lasku.


no i?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1