Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/12 11:21 #32810

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Można więcej, lepiej, skuteczniej!
Dzień dobry!
Nazywam się Mariusz Dubacki. Od lat staram się być aktywnym mieszkańcem naszej gminy, zaangażowanym w jej życie społeczne i polityczne.
Podjąłem bardzo ważną decyzję. Będę prosił o Państwa głosy w wyborach na stanowisko burmistrza Słubic. Uważam, że cała nasza gmina zasługuje na lepsze zarządzanie i wykorzystanie jej ogromnego potencjału.
Pracujemy już nad stworzeniem kompleksowego Programu Rozwoju Gminy.
Nie wyobrażam sobie jednak, by plan ten stworzony został bez udziału MIESZKAŃCÓW, bo przecież nowy burmistrz powinien realizować WASZE pomysły, rozwiązywać WASZE problemy, spełniać WASZE oczekiwania i konsekwentnie realizować WASZE postulaty.

Dlatego proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Zajmie Państwu tylko kilka minut, a dla mnie będzie źródłem stworzenia rzeczowego Programu Rozwoju Gminy oraz podstawą do dalszej aktywności.
1. Czy Państwa zdaniem potrzebna jest budowa basenu w Słubicach?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
2. Czy władze miasta powinny rozpocząć skuteczną walkę o obwodnicę Słubic?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
3. Czy w Słubicach powinien powstać drugi żłobek gminny?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
4. Czy gmina Słubice powinna odkupić budynek byłego kina PIAST i wybudować w tym miejscu salę kinowo-teatralną?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
5. Czy potrzebna jest rozbudowa ścieżek rowerowych w Słubicach oraz w miejscowościach wchodzących w skład gminy?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
6. Czy jesteście Państwo za budową mariny w porcie rzecznym wraz z infrastrukturą towarzyszącą?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
7. Czy władze miasta powinny finansować zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego i angielskiego dla uczniów gminnych szkół podstawowych?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
8. Czy gmina powinna zwiększyć nakłady na sport o 100%?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
9. Czy jesteście Państwo za organizacją w słubickich szkołach podstawowych klas sportowych oraz za powołaniem Słubickiej Akademii Piłkarskiej?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
10. Czy potrzebny jest generalny remont sali sportowej przy ul. Akademickiej?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
11. Czy uważają Państwo za koniecznie przywrócenie letnich dyżurów w słubickich przedszkolach oraz zapewnienie opieki w pełnym wymiarze godzin w placówkach przedszkolnych na terenie gminy?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
12. Czy Państwa zdaniem potrzebna jest partnerska współpraca gminy z niepublicznymi placówkami oświatowymi w celu zwiększenia dostępności do przedszkoli?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
13. Czy potrzebna jest pomoc gminy dla rodzin wielodzietnych w postaci darmowego żłobka i przedszkola dla rodzin np. z co najmniej czwórką dzieci?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
14. Czy władze miasta powinny doprowadzić do większej transparentności polityki mieszkaniowej, włączyć ZAMK w struktury Urzędu Miejskiego oraz zwiększyć rolę społecznej komisji mieszkaniowej?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
15. Czy władze Słubic powinny przyczynić się do zwiększenia dostępu do lekarzy podstawowej opieki medycznej, pediatrów, alergologa oraz diabetologa, poprzez przyznanie komunalnych mieszkań dla specjalistów?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
16. Czy gmina Słubice powinna zwiększyć pomoc dla organizacji działających na rzecz chorych i potrzebujących?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
17. Czy jesteście Państwo za zwiększeniem etatów straży miejskiej i wykorzystaniem jej do rozwiązywania problemów gminy, takich jak walka z nielegalnymi wysypiskami śmieci i porządek publiczny?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
18. Czy jesteście Państwo za zwiększeniem inwestycji miejskich w infrastrukturę osiedlową (np. parkingi i place zabaw)?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
19. Czy popierają Państwo pomysł stworzenia budżetu obywatelskiego oraz zwiększenia funduszy sołeckich?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
20. Czy popierają Państwo pomysł stworzenia Mapy Potrzeb Słubic - aplikacji komputerowej z mapą gminy, w której znacznikami i opisem można byłoby wskazać np. dzikie wysypiska śmieci, niewłaściwie oznakowane skrzyżowania czy potrzebę wybudowania przejścia dla pieszych?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
21. Czy uważają Państwo, że należy zwiększyć transparentność działania gminy, np. poprzez przejrzyste publikowanie w internecie najważniejszych dokumentów dotyczących pracy urzędu i miejskich spółek?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
22. Czy potrzebne jest przywrócenie Młodzieżowej Rady Miasta i powołanie Słubickiej Rady Seniorów?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
23. Czy popierają Państwo pomysł zwiększenia roli konsultacji społecznych oraz organizacji e-referendów (w przypadku inwestycji przekraczających 10 % wartości budżetu gminy)?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
24. Czy burmistrz Słubic powinien organizować cykliczne, otwarte spotkania z mieszkańcami przynajmniej raz w roku?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
25. Czy uważają Państwo za konieczne uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego całe Słubice oraz zakończenie trwających blisko 10 lat prac nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kunowic?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
26. Czy potrzebna jest likwidacja SOSiR sp. z o.o. i powołanie nowego podmiotu odpowiedzialnego za wydzierżawiony majątek gminny oraz utrzymanie obiektów sportowych?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
27. Czy w Państwa opinii rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest dostosowany do potrzeb mieszkańców?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
28. Czy popierają Państwo pomysł zmiany uchwały dotyczącej zagospodarowania odpadów komunalnych?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
29. Czy w Państwa opinii dzikie wysypiska śmieci na terenie gminy Słubice stanowią realny problem?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
30. Czy popierają Państwo pomysł dopłat z budżetu gminy do wymiany pieców węglowych na ekologiczne, w celu walki ze smogiem?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
31. Czy Słubice i Frankfurt nad Odrą powinny tworzyć więcej wspólnych projektów infrastrukturalnych, takich jak np. budowa i połączenie ścieżek rowerowych?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
32. Czy jesteście Państwo za współpracą placówek oświatowych Słubic i Frankfurtu oraz za utworzeniem systemu klas partnerskich?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
33. Czy uważają Państwo za słuszny pomysł współpracy klubów sportowych ze Słubic i Frankfurtu?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
34. Czy popierają Państwo pomysł tworzenia polsko-niemieckich projektów integracyjnych dzieci i młodzieży, w tym organizacji wspólnych wyjazdów wakacyjnych?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
35. Czy uważają Państwo za potrzebne stworzenie w Urzędzie Miejskim biura bezpłatnego doradztwa prawnego dla osób pracujących w Niemczech?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak
36. Czy współpraca między burmistrzem Słubic i nadburmistrzem Frankfurtu nad Odrą powinna być zintensyfikowana?
Zdecydowanie nie Zdecydowanie tak


Jasne , tylko pytanie mam takie. Czym sobie zasłużyłem , żeby uważać mnie za idiotę.
Za tę wiadomość podziękował(a): jadziahej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/12 11:57 #32811

  • jadziahej
  • jadziahej Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 7
Jkn51

Zapomniałeś zapytać ile to będzie wszystko kosztować...
Czysty populizm!!! A po wyborach i tak będziemy robić swoje... Mam rację Panie Dubacki ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 06:11 #32820

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
I to mnie właśnie obrażą, że autor tego .. tej ankiety / przepraszam / zakłada , że nie zadam sobie podstawowych pytań. Skąd na to wziąć i komu wtedy zabrać. I jeszcze.... uprzedzając kolejne ankiety odpowiadam; żebyśmy wszyscy byli zdrowi , młodzi , piękni, bogaci i szczęśliwi - jestem zdecydowanie na tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 08:47 #32826

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
@jkn51
Nie przesadzaj. Większość z tych pomysłów nie wymaga źródeł finansowania lub minimalnych aby wprowadzić je w życie. Część, tylko zmiany organizacji pracy urzędu czy spółek miejskich. Aż dziw, że obecny burmistrz przez 8 lat urzędowania nie wprowadził ich w życie. Zawsze też można w dyskusji odpowiedzieć, że basen będzie generował zbyt duże koszty i jego budowa jest niecelowa. Pan Dubacki tylko pyta mieszkańców, a nie mówi, że wszystko to zrealizuje jak zostanie burmistrzem,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 11:33 #32827

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
No mnie takie żarty jak ten nie śmieszą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 11:52 #32828

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: No mnie takie żarty jak ten nie śmieszą.


Mnie nie śmieszy jak piszesz cyt "Skąd na to wziąć i komu wtedy zabrać" kiedy obecny burmistrz lekką rąsią wydał na "cepenopodobny" przystanek autobusowy 5 mln pln (popraw jak się mylę)
Skąd wziąć? Może cytując klasyka "wystarczy przestać kraść"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 12:34 #32829

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
Szanowni Państwo!
Troszeczkę zostałem wywołany do tablicy tym postem, więc postaram się krótko ale rzeczowo odpowiedzieć.
Od lat słyszymy o nadwyżce finansowej gminy i nie mam podstaw zakładać, że mieszkańcy miasta są wprowadzani w błąd. Gro z zaproponowanych przeze mnie pomysłów nie kosztuje nic, albo prawie nic.
Oczywistą sprawą jest to, że inwestycje należy rozłożyć na lata i zapytać mieszkańców co uważają za priorytet.
Tak, jeśli wygram wybory będę pytał słubiczan co jest dla WAS najważniejsze i najpilniejsze.

poniżej link do anonimowej ankiety

www.interankiety.pl/i/VMYBZ6xv
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariusz Dubacki.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 13:10 #32830

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Ci klasycy którzy tak mówili , rozdając później na prawo i lewo żeby swój elektorat kiełbasą wyborczą nakarmić , mówią teraz , że budżet nie jest z gumy i nie starczy kasy dla niepełnosprawnych. A zadłużeniu Państwa nie wspomnę bo to inny temat. Więc proszę takich klasyków mi nie cytuj , bo to jest zwykły cynizm z ich strony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 13:13 #32831

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
A to bardzo proszę , może Pan podsumuje koszty tych inwestycji ? Myślę , że Pan się pogubił , albo też reprezentuje Pan nie to ugrupowania pod którego nazwą Pan występuje. Bo to co Pan pisze trąci mocno populizmem. A co do samej NOWOCZESNEJ , to szkoda , że już była.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 13:17 #32832

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Architektura dworca , może Ci się nie podobać, innemu się podoba. Rzecz gustu. Ale ten dworzec JEST a nie MA BYĆ. Jeśli masz wątpliwości co do ceny i masz uzasadnione podejrzenie , że ktoś ukradł , to wiesz gdzie prokuratura. A jeśli tylko być chciał , żeby tak było , to zostaw to dla siebie , i nie obrażaj ludzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 13:45 #32833

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Jeśli masz wątpliwości co do ceny i masz uzasadnione podejrzenie , że ktoś ukradł , to wiesz gdzie prokuratura. A jeśli tylko być chciał , żeby tak było , to zostaw to dla siebie , i nie obrażaj ludzi.


Oj tam, oj tam. Posłużyłem się ironią i cytatem, nie pomawiając nikogo ;)
@jkn wydałbyś 5 melonów ze swoich pieniędzy na taki koszmarek, gdybyś dysponował taką kasą i był jej dysponentem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 13:57 #32834

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Wiesz , nie znam się na tym na tyle , żeby Ci odpowiedzieć. Nie wyznaję zasady polityków " nie wiem ale się wypowiem ".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 14:05 #32835

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Wiesz , nie znam się na tym na tyle , żeby Ci odpowiedzieć. Nie wyznaję zasady polityków " nie wiem ale się wypowiem ".


Masz chyba wyobraźnię i znasz wartości pieniądza. Pomyśl, 5 baniek za takie coś. Tak spokojnie za taką kasę można wybudować z 8 domów jednorodzinnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 14:59 #32836

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Nie będę się kierował wlasną wyobraźnią tylko faktami. Takie inwestycje realizuje się chyba w trybie przetargowym , albo w konkursie ofert , a tam zdaje się podstawowym kryterium jest cena.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 17:34 #32837

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Nie będę się kierował wlasną wyobraźnią tylko faktami. Takie inwestycje realizuje się chyba w trybie przetargowym , albo w konkursie ofert , a tam zdaje się podstawowym kryterium jest cena.


@jkn51 naprawdę nie wiesz jak się to organizuje? Popytaj "melbudów" to może nauczą Cię jak się pisze warunki przetargów ;)
Jestem przekonany, że Pan Dubacki potrafiłby wybudować dworzec, który byłby bardziej funkcjonalny i ładniejszy od obecnego za połowę ceny.
Patrz @jkn51 skąd się biorą pieniądze! Pan Mariusz miałby już na swoje pomysły 2.5 mln:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.
  • Strona:
  • 1
  • 2