Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

"Park nenufarów" 2018/04/03 20:15 #32576

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Nie dalej, jak półtora roku temu jednym z poruszanych tematów było to, jak zagospodarować słubickie parki... Padła zaskakująca propozycja: przy ulicy Kupieckiej miał powstać park nenufarów !

Tak, tak- nenufarów !

Autorskie wizje dwóch projektantów, którzy specjalnie przyjechali do SMOKA podobno oczarowały naszego budowniczego wież. Ale cóż to były za wizje ? Panie Kochany ! Miała być istna Hameryka ! Ogrody, wodospady, samopoziomujące się bagna i ...nenufary ! Jednym słowem - kosmos ;)

Minęło półtora roku i trzeba przyznać, że czasu chyba nie zmarnowano. Na miejscu gdzie wcześniej błąkały się łabędzie powstał przecież nowoczesny pawilon- zaprawdę godny parku nenufarów ! To jednak nie koniec - praca dalej wre o czym świadczyć może poniższa fotografia.

Wszystko wskazuje zatem, że już niedługo Słubice staną się drugim Poczdamem ze swoim parkiem Sanssouci. BA ! Jestem wręcz przekonany, że wieża Kleista i nenufary przyćmią osiągnięcia architektów i projektantów z czasów Fryderyka Wielkiego. :evil:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: "Park nenufarów" 2018/04/03 20:41 #32577

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
@Pirlo. Kradniesz moje tematy :angry:
Ten budynek, który tam powstaje to nie jest jakiś tam sklep z fajami. Sam widziałem inspirację zagospodarowania tego miejsca. Powstaje budynek podobny do Brooklyn Botanic Garden.
www.archdaily.com/235079/brooklyn-botani...-opens-to-the-public

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: "Park nenufarów" 2018/04/03 21:34 #32578

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
No przecież napisałem, że miała być Hameryka :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1