Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/14 12:14 #25434

  • krowie na rowie
  • krowie na rowie Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Zapraszam forumowiczów. Ja przecierałem oczy ze zdumienia.
Burmistrz Ciszewicz przeznaczył ponad pół miliona złotych na nagrody dla swoich urzędników.
Pozostaje pytanie za co i po co?

Niektórzy jednorazowo dostali więcej niż lokalne stowarzyszenia na cały rok działalności.
A podobno w gminie nie ma pieniędzy. Dla mnie to skandal.

Informacja została opublikowana w ramach udostępnienia informacji publicznej.










Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/14 12:53 #25435

  • krowie na rowie
  • krowie na rowie Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
I jeszcze ostatnia strona z "uzasadnieniem" :angry:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/14 19:23 #25438

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z tego co widać to nie każdy pracownik "się zasłużył" :laugh: Brakuje kilkunastu nazwisk, a rzeczywiście pracują i to długooooo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/14 20:06 #25440

  • karolvcf
  • karolvcf Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
krowie na rowie - ja mam pytanie do Ciebie - po co to wrzucasz ? Informacja publiczna informacją publiczną, ale jaki ma cel zaglądanie pracownikom urzędu (uwaga, to nie jest jednoznaczne z "kolesiami Burmistrza" czy też jak to zwykło się przewijać w komentarzach, "bąbloczułymi") w portfele? Pracują przecież jak każdy inny pracownik w jakimkolwiek zakładzie pracy i skoro spełniają swoje obowiązki to na to zasługują. Chcesz oceniać czy należy im się premia? Czy tu ma się teraz odbywać publiczny lincz tych, którzy pobierają te "horrendalne zarobki" ? Nie będę ukrywał, na liście nazwisk jest kilku moich znajomych i jest mi zwyczajnie przykro, bo wiem jak trudną pracę wykonują. Jako mieszkaniec miasta czuję się zniesmaczony nie tym co jest w załączniku, ale tym, że komuś przyszło do głowy to publikować :( Jeszcze raz spytam więc na koniec - po co, kurde?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/14 21:25 #25441

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Mnie tam akurat lista nazwisk najmniej interesuje. Najciekawsza jest ostatnia strona. Otóż widać tam progres w wydatkach na nagrody od kiedy burmistrzem został Pan Ciszewicz. W przeciągu czterech lat wydano na to ponad 1,6 miliona złotych. Niemało jak na, podobno, zrujnowaną przez poprzednika Gminę.
Pomijam już to, że pracownicy magistratu, to urzędnicy, którzy powinni służyć mieszkańcom i za to mają najnormalniej w świecie płacone. Jako okazjonalny klient tego urzędu nie widzę zmiany jakościowej w porównaniu do działania tej instytucji za poprzedniego burmistrza.
Więc nie wiem za co w ogóle te nagrody bo ani w Urzędzie, ani w Gminie nie dzieje się lepiej niż 5-6 lat temu.
No ale jak wydaje się takie pieniądze na nagrody, to nie dziwi mnie potem takie przywiązanie pracowników urzędu oraz ich rodzin do burmistrza i jego późniejszą reelekcję.

Przy okazji, można było podać jak kształtował się fundusz nagród za poprzednika, też ciekawe wnioski można by z tego wyciągnąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/14 21:53 #25442

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość
Jeszcze niedawno nasz burmistrz się uczuł. Pilnie odrabiał zadania domowe. Teraz już wie, że jeden dobrze opłacany urzędnik generuje minimum kilkanaście głosów w wyborach. To jest tylko lista urzędników samorządowych. Do tego należy dodać spółki miejskie, dyrekcje szkół, przedszkoli i innych opłacanych bezpośrednio i pośrednio z kasy miasta.
Przy frekwencji wyborczej wynoszącej ok. 40 % nasz burmistrz rządził będzie jeszcze przez długie lata.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez grudzień.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/16 12:43 #25451

  • krowie na rowie
  • krowie na rowie Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
po co kurde? a no po to, że to nie prywatna firma, tylko samorząd publiczny.
te premie idą z naszych podatków i mamy prawo wiedzieć dlaczego i komu burmistrz rozdaje pół bańki z kasy pochodzącej i należącej do słubiczan. proste

a ja jako mieszkaniec miasta czuje się zniesmaczony tym ze urzędnicy oprócz normalnbej pensji dostają mega premie, nie wiadomo za co i po co

karolvcf napisał: krowie na rowie - ja mam pytanie do Ciebie - po co to wrzucasz ? Informacja publiczna informacją publiczną, ale jaki ma cel zaglądanie pracownikom urzędu (uwaga, to nie jest jednoznaczne z "kolesiami Burmistrza" czy też jak to zwykło się przewijać w komentarzach, "bąbloczułymi") w portfele? Pracują przecież jak każdy inny pracownik w jakimkolwiek zakładzie pracy i skoro spełniają swoje obowiązki to na to zasługują. Chcesz oceniać czy należy im się premia? Czy tu ma się teraz odbywać publiczny lincz tych, którzy pobierają te "horrendalne zarobki" ? Nie będę ukrywał, na liście nazwisk jest kilku moich znajomych i jest mi zwyczajnie przykro, bo wiem jak trudną pracę wykonują. Jako mieszkaniec miasta czuję się zniesmaczony nie tym co jest w załączniku, ale tym, że komuś przyszło do głowy to publikować :( Jeszcze raz spytam więc na koniec - po co, kurde?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/17 13:18 #25458

  • Graendail
  • Graendail Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 8
A ja muszę przyznać, że trochę podzielam odczucia karolavcf. Ogólnie uważam, że wszystkie zarobki powinny być jawne, łącznie z prywatnymi, bo wtedy po czasie pensje są sprawiedliwsze, ale mam z tym kłopot, bo w tym momencie umieszczanie tego wszystkiego oceniam nie do końca dobrze. Jak patrzę na listę, to widzę, że w znacznej większości są tam normalni ludzie z normalnymi, średnimi wynagrodzeniami. Dlatego dla nich mówienie o "horrendalnych zarobkach" jest nie na miejscu i ich krzywdzi, bo stają się w ten sposób ofiarami pewnej nagonki, a nie są tutaj niczemu winni.

Ogólnie uważam, że ujawnienie łącznej, rocznej wysokości wszystkich premii to był strzał w dziesiątkę. Dowiadujemy się, że że od kilku lat premie systematycznie rosną, podczas gdy wmawia się nam, że budżet tak niesamowicie trudno jest spiąć, i że to mistrzostwo świata, że się burmistrzowi udało. Jednak publikowanie listy z nazwiskami i bardzo konkretnymi stanowiskami uważam za niepotrzebne, bo to nic więcej nie mówi, oprócz tego, że naczelnicy zarabiają więcej, a szeregowi pracownicy mniej, i że zarabiają blisko średniej krajowej. Gdyby autor wyczernił wszystkie nazwiska, tak jak to zrobił ze swoim, i zostawił tylko "pracownik", "kierownik", efekt byłby dla mnie prawie taki sam. Oczywiście jest tam parę "smaczków", ale to wg mnie nie uzasadnia publikowania nazwisk wszystkich. Można się było skupić na poszczególnych osobach.

Więc mam mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze, że autor interesuje się sprawami publicznymi i udzielił nam ciekawej i wartościowej informacji, ale z drugiej, na przyszłość powinien uważać, żeby nie wylewać dziecka z kąpielą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Graendail.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/17 18:19 #25460

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość
@graendail, wydaje mi się, że mieszasz dwa pojęcie. Premie z zarobkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/17 22:45 #25461

  • Graendail
  • Graendail Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 8
@grudzień. Nie. Podążam tropem, który jest w tytule. Chodziło mi raczej o to, że należy te dwie sprawy rozdzielić, bo tworzy to niepotrzebną atmosferę nagonki na urzędników, którzy jakoby za dużo zarabiają, a zarabiają oznacza też pensję, podczas gdy to nie oni przyznają sobie sami nagrody, tylko są one im przydzielane.

Nie przesądzałbym też, że każdy kto pracuje w urzędzie i dostał nagrodę będzie głosował na te władze. To jest częściowo możliwe, ale wcale nie takie automatyczne. Niektórzy, nawet większość, była tam zatrudniona jeszcze za wcześniejszych władz i doczekają jeszcze kolejnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Graendail.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/18 10:32 #25462

  • Joasia5
  • Joasia5 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 4
To teraz już wiem dlaczego mam do zapłacenia wyzszy podatek za grunt dwukrotnie.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/18 13:05 #25464

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
...by żyło się lepiej!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/18 15:29 #25465

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość

Graendail napisał: @grudzień. a zarabiają oznacza też pensję,.


Masz rację. Po pierwsze przy tak olbrzymich nagrodach pensja wydaje się dodatkiem do wynagrodzeń. Po drugie w myśl zasady "jak biją to uciekaj, jak dają to bierz" lub "szefowi się nie odmawia" musieli to wziąć ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/18 17:32 #25466

  • metallioa
  • metallioa Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 5
Panie Tomaszu proszę mieszkańcom przypomnieć swoje obietnice z 2010roku!! Jak się pan wstydzi to ja chętnie niedługo przybliżę je znowu mieszkańcom. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Horrendalne zarobki słubickich urzędników 2016/03/18 19:17 #25467

  • paprotnia
  • paprotnia Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Oprócz olbrzymich premii, nie przeraża Was ilość urzędników w naszej gminie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2