Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/05 15:34 #25113

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

dawidooo napisał: Za 2014 jakie ma zadłużenie.


Mamy rok 2016. Mnie interesuje 2015 rok, a nie historyczny 2014.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/05 15:39 #25114

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

dawidooo napisał: Nie pamiętam aby coś było niezgodnie z prawem w sprawie sec, zec, osiedla świerkowego czy scwi.

No ja na Twoją pamięć nic nie poradzę.

To że ktoś napisze coś na forum , nie znaczy że zaraz jest to prawda.

To że akurat ktoś, coś sobie na forum może pozmyślać, to mnie akurat najmniej dziwi.
Bardziej mnie zastanawia, że jeżeli wszystko to co tam było opisywane, to kłamstwa i stek bzdur, to dlaczego Panowie Ciszewicz i Stupienko nie zgłosili zawiadomienia, że ktoś ich oczernia i psuje "dobre" imię. A przypomnę, że panowie nie stronili od spraw sądowych, czy to przy okazji wyborów czy innych spraw. Ciekawe dlaczego?

A co do rozliczenia bazaru to jeszcze mi się przypomniało że sosir to sp. zo.o., i co rok składa bilans do KRS.

Który nic nie powie o rozliczeniach między SOSIRem a najemcami/kupcami bud.

Znalazł 3 niezadowolonych na 124 budy i sieje zament.

Z tego co zrozumiałem z artykułu, to pozostałe 121 bud jest pustych, wychodzi więc, że to wszyscy tam handlujący.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/06 12:29 #25129

  • dawidooo
  • dawidooo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ktoś tu chyba nie umie czytać ze zrozumieniem. Sami bazarowicze mówią że bud otwartych jest około 40. Nie wiem jak im wyszło że wpłacili 10 baniek. Wpłacali po 45 tysięcy netto. 126 bud minus 20 które zostawił sobie sosir czyli 106 bud x45 tys= 4770 tys, netto. 4,5 bańki wzięła Skanska reszta poszła na prace projektowe inspektora nadzoru kierownika, przyłacza itp. Takie rozliczenie wystarczy czy będziemy szukać jakiś groszy. Ja tu nie widzę żeby ktoś kiwnął bazarowiczów. Te pieniądze co wpłacili są im zwracane poprzez rabat na dzierżawę budy. To że bazar się nie kręci jest tylko wyłącznie winą bazarowiczów. W dniu otwarcia bazaru wszystkie budy powinny być otwarte, nikt tam nie zajdzie jak tylko co 3 czy 4 buda jest otwarta i to to z tym samym towarem co jest na starym bazarze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/06 16:21 #25132

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

dawidooo napisał: Ktoś tu chyba nie umie czytać ze zrozumieniem. Sami bazarowicze mówią że bud otwartych jest około 40. Nie wiem jak im wyszło że wpłacili 10 baniek. Wpłacali po 45 tysięcy netto. 126 bud minus 20 które zostawił sobie sosir czyli 106 bud x45 tys= 4770 tys, netto. 4,5 bańki wzięła Skanska reszta poszła na prace projektowe inspektora nadzoru kierownika, przyłacza itp. Takie rozliczenie wystarczy czy będziemy szukać jakiś groszy. Ja tu nie widzę żeby ktoś kiwnął bazarowiczów.


Wszystko fajnie. Super to policzyłeś :) Tylko kto zapłacił za te 20 bud co zostawił sobie SOSiR ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/06 19:55 #25134

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

kaczka napisał: Wszystko fajnie. Super to policzyłeś :) Tylko kto zapłacił za te 20 bud co zostawił sobie SOSiR ?

Cicho!
W zależności co trzeba będzie w przyszłości wykazać, może się okazać, że metr kwadratowy tych dwudziestu bud kosztuje 1zł/m2 lub 20000zł/m2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/08 13:38 #25142

  • asystentka prezesa
  • asystentka prezesa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeżeli umawiam się, że wybuduję komuś dom za 700 tys. Ten ktoś wyraża na to ZGODĘ, a następnie ja buduję za 500 tyś i pozostałe 200 przeznaczam na zakup swojego mieszkania, to gdzie tu oszustwo?
Na tym chyba polega skuteczne prowadzenie biznesu. Jak dbam o swój interes a kontrahent powinien troszczyć się o własny. Tymczasem teraz kontrahent krzyczy, że został oszukany, bo mu interes nie idzie i dowiedział się, że taki bazar można wybudować taniej. Pewnie tak, tylko co ma piernik do wiatraka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/08 13:50 #25144

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
A ja nic nie wiem na temat rozliczeń z budów bazarów, ale widzę swego rodzaju regularność - przy tych budowach dziwnie trudno jest przeprowadzić ostateczne rozliczenia, wszystkie strony mają zawsze różne zdania i nigdy nie daje się ustalić ostatecznego , prawdziwego obrazu finansowego inwestycji. A może by się wreszcie jakaś prokuratura, czy może Izba Skarbowa zajęła tematem i , jeśli nie wyjaśniła, to przynajmniej podatki pobrała jak trzeba?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/08 14:10 #25146

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

asystentka prezesa napisał: Jeżeli umawiam się, że wybuduję komuś dom za 700 tys. Ten ktoś wyraża na to ZGODĘ, a następnie ja buduję za 500 tyś i pozostałe 200 przeznaczam na zakup swojego mieszkania, to gdzie tu oszustwo?


Wydaje mi się, że wszystko to zależy od treści umów miedzy kupcami, a SOSIR-em, oraz terminu podpisania i treści umowy między SOSiR-em a wykonawcą. Od tego też, czy SOSiR, wykazał przed US przychód stanowiący wartość tych 20 "bud".
Z wypowiedzi osób jak widzę dobrze zorientowanych w temacie, to kupcy zapłacili nie tylko za swoje "budy" ale też za te 20 dodatkowych co ma SOSiR ?
Super :)
@asystentko prezesa, a gdybyś Ty powiedziała tak. @Kaczko, daj mi 700 tyś, a ja wybuduję dom o powierzchni 200 m kw, w standardzie, który umożliwi Ci zamieszkanie. W tym domu będziesz mogła mieszkać 10 lat bez żadnych opłat. Potem się wyprowadzasz lub zostajesz, ale będziesz mi już musiała płacić.
Budujesz ten dom nie za 700 tyś, a za 500 tyś. Zarobione 200 tyś przeznaczasz dla siebie na mieszkanko.
Okazuje się, że dom nie ma 200 m kw a 160 m kw, nie nadaje się do zamieszkania, bo nie ma posadzki i innych rzeczy. To ja Tobie mówię. @asystentko prezesa, nie taka była umowa. Oddawaj kasę !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/08 17:40 #25147

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

asystentka prezesa napisał: Na tym chyba polega skuteczne prowadzenie biznesu. Jak dbam o swój interes a kontrahent powinien troszczyć się o własny.

No to tylko jeszcze pochwal się ile z tego skutecznego biznesu wpłynęło dywidendy do gminnej kasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/09 18:58 #25163

  • asystentka prezesa
  • asystentka prezesa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
@kaczka

"Kaczko, daj mi 700 tyś, a ja wybuduję dom o powierzchni 200 m kw, w standardzie, który umożliwi Ci zamieszkanie. W tym domu będziesz mogła mieszkać 10 lat bez żadnych opłat. Potem się wyprowadzasz lub zostajesz, ale będziesz mi już musiała płacić."

Jeśli szanowna Kaczko zgodzisz się na tak kretyńskie warunki to już Twój problem. Widać możliwość użytkowania domu w danym miejscu nieodpłatnie przez 10 lat oceniłeś jako opłacalne ryzyko gospodarcze.

"Okazuje się, że dom nie ma 200 m kw a 160 m kw, nie nadaje się do zamieszkania, bo nie ma posadzki i innych rzeczy. To ja Tobie mówię. @asystentko prezesa, nie taka była umowa. Oddawaj kasę !"

Tutaj pełna zgoda. Jeżeli handlowcy zapłacili za np. 30 metrów (i zagwarantowali to sobie w umowie, w co wątpię) a dostali 20 oczywiście powinni odstąpić od umowy i zażądać zwrotu ceny. Czy tak było tego nie wiem, bo aż takich szczegółów nie znam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/09 19:06 #25164

  • asystentka prezesa
  • asystentka prezesa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
@marks

Nie pochwalę się, bo nie wiem. Poza tym chyba nie za bardzo orientujesz się czym jest dywidenda, kiedy udziałowiec ją uzyskuje, czy tego chce (może chce zysk zostawić spółce np na inwestycje lub powiększenie kapitału zakładowego lub zapasowego), wreszcie czy dywidenda to udział w zysku z konkretnych przedsięwzięć gospodarczych spółki czy z zysku za cały rok obrotowy.

Kiedyś obowiązywała zasada, że ludzie starali się wiedzieć co mówią.
Dzisiaj - dzięki internetowi - mówią, co wiedzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez asystentka prezesa.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/09 19:17 #25165

  • Bogusław Dyba
  • Bogusław Dyba Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
W załączniku,
HIPOTETYCZNA KALKULACJA INWESTYCJI BUDOWY BAZARU „POD DĘBAMI”

KALKULACJA PRZYCHODÓW: (CENA BRUTTO)
ILOŚĆ PAWOLONÓW :
12szt - po 30m2 = tj 24szt po 15m2
44szt po 15m2
68szt po 15m2
SUMA PAWILONÓW (w przeliczeniu 1 pawilon- 15m2 ) = 136szt
Wpłat za pawilony: - średnia wpłata za jeden pawilon(15m2) = 60000PLN
Wyliczenie:
136 pawilonów x 60 000 PLN (średnio) = +8 160 000 PLN
dodatkowe wpływy SOSiR wynikające z:
a) + (pawilony zatrzymane przez SOSiR)
sprzedaż 20 pawilonów x 70 000 PLN = +1 400 000 PLN
b) + odsetki od środków na rachunku (np.) + 500 000 PLN
RAZEM PRZYCHODY SOSiR: = +10 060 000 PLN

KALKULACJA KOSZTÓW:
Suma kosztów brutto w tym: - inwestycja 4 500 000 PLN x1,23 =ok – 5535000PLN(brutto)
- projekt =ok.- 20 000 PLN
- nadzór inwestycji =ok.- 10 000 PLN
- inne =ok.- 20 000 PLN
RAZEM KOSZTY: =ok.- 5565000PLN
KALKULACJA ZYSKU:
PRZYCHODY: + 10 060 000 PLN
KOSZTY: - 5 565 000 PLN
Razem zysk: + 4 495 000 PLN

Nadpłata inwestorów (średnio): 4 495000 PLN / 136paw = 33051,47PLN
Nadpłata inwestorów pośrednich (najemców) : 4 495000 PLN / 116paw = 38750,00PLN
I. Propozycje podziału zysku:
Dla SOSiR 20 pawilonów
Dla 116 pawilonów podmiotów najemców inwestorów
1. Przez 15 lat czynsz dodatkowo zmniejszony o 215,28 PLN/miesięcznie, bo
38750,00 PLN/180 miesięcy = ok. 215,28 PLN
2. Przez 24 miesiące bez czynszu
3. Traktować jak pożyczkę długoterminową, uwzględniając oprocentowanie
4. Zwrot uzyskanego zysku dla inwestorów w kwocie + 4 495 000 PLN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Bogusław Dyba.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/09 20:18 #25166

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

asystentka prezesa napisał: @kaczka

Jeśli szanowna Kaczko zgodzisz się na tak kretyńskie warunki to już Twój problem. Widać możliwość użytkowania domu w danym miejscu nieodpłatnie przez 10 lat oceniłeś jako opłacalne ryzyko gospodarcze.

Tutaj pełna zgoda. Jeżeli handlowcy zapłacili za np. 30 metrów (i zagwarantowali to sobie w umowie, w co wątpię)



W sumie masz rację, jak dali się wydymać "Bąbloczułym" i jeszcze poszli na nich zagłosować w wyborach, to niech sobie teraz płaczą i płacą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/09 20:33 #25167

  • Bogusław Dyba
  • Bogusław Dyba Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szanowna Kaczko. Szybka zmieniasz zdanie ale deszcz przestała już padać !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Sytuacja finansowa SOSIR, rozliczenie budowy bazaru "Pod Dębami" 2016/02/09 21:16 #25168

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

Bogusław Dyba napisał: Szanowna Kaczko. Szybka zmieniasz zdanie ale deszcz przestała już padać !


Nie zmieniam zdania. Mam dalej złe o "Bąbolalandii" i zamieszkujących w niej "Bąbloczułych"
Gdybyś poszukał moich postów, które pisałem zanim powstał nowy bazar, to przestrzegałem w nich kupców przed podpisywaniem umów. Teraz też piszę, że nie znam ich treści i sytuacji prawnej. Tak więc nie mam zdania w tej sprawie. Uwierzyliście rządzącym na słowo i podpisaliście niekorzystne umowy ? Jeśli tak, to możecie się zemścić za 3 lata przy urnach wyborczych. Jeśli SOSiR nie wywiązał się z umów, wygracie w sądzie. Za 3 lata przyjdą na bazar "Bąbloczuli", poczęstują "kiełbasą wyborczą", poklepią was po przygarbionych od stania latami plecach, a Wy pobiegniecie na nich zagłosować. Nie moja buda, nie mój problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.