Koszykarze Lotnika Słubice pewnie zmierzają do kolejnego triumfu w Rzepińskiej Lidze Koszykówki. W czwartej kolejce rozgrywek pokonali dotychczasowego wicelidera SKF Omega Rzepin aż 77:31.

Poniedziałkowe spotkanie zapowiadane było jako mecz na szczycie, dlatego zawodnicy ze Słubic na hali Zespołu Szkół w Rzepinie pojawili się w najsilniejszym składzie. Mecz rozstrzygnął się jednak już w pierwszej kwarcie.

Słubiczanie zagrali bardzo skutecznie w obronie, nie pozwalając przeciwnikowi na łatwe rozgrywanie piłki. Własne punkty zdobywali przede wszystkim z szybko przeprowadzanych kontrataków. Przewaga blisko 20 punktów po pierwszej części meczu, pozwoliła im spokojnie kontrolować grę w pozostałych trzech kwartach i pewnie wygrać mecz 77:31.

Kolejne spotkanie w ramach RLK drużyna Lotnika rozegra za 2 tygodnie.

lotnik izba celna

Skład drużyny ze Słubic: Bożena Lisik (2), Damian Garczyk (17), Łukasz Jabłoński, Arkadiusz Sowa (27), Rafał Rutkowski (7), Marcin Kiedrowicz (6), Marcin Tańczak (14), Marcin Szczęśniewski, Dawid Biront (1), Bartosz Zarzycki.