Wiele emocji, a co najważniejsze grad bramek, towarzyszyło sobotniemu sparingowi oldBOYS Słubice z Czarnymi Browar Witnica. Słubiczanie okazali się o jedną bramkę lepsi od swoich rywali pokonując ich 7:6.

Spotkanie odbyła się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Był to pierwszy mecz w tym roku z udziałem naszych oldbojów, którzy od wielu lat dzielnie reprezentują słubicką piłkę na terenie województwa lubuskiego w tej kategorii wiekowej.

Spotkanie było wyrównane, przez cały mecz nie było widać znacznej dominacji którejkolwiek z drużyn. Zarówno słubiczanie, jak i witniczanie grali otwarty futbol, preferując styl ofensywny. Mniej uwagi oba zespoły przywiązywały do obrony, co podobało się nielicznym kibicom, którzy wybrali się na mecz. A pogoda sprzyjała, bo nie padał deszcz, nie wiał wiatr i termometr wskazywał kilka stopni powyżej zera.

Zapraszamy do krótkiej relacji, którą specjalnie dla portalu Słubice24 przygotował Dariusz Olechno ze stowarzyszenia oldBOYS Słubice:

Pierwsi bramkę strzelili miejscowi, którzy za sprawą Dariusza Olechno objęli prowadzenie. Po kilku minutach, na 2:0 podwyższył  Marcin Dobras, który tym meczem zadebiutował w zespole oldBOYS Słubice. Nie udało się jednak tego prowadzenia dowieść do przerwy, bowiem obrona słubickiego zespołu popełniała proste błędy i panowie z Witnicy dwukrotnie pokonali Romana Toporka. W pierwszej połowie obie drużyny mogły zdobyć jeszcze kilka goli, jednak niedokładność ostatniego podania, kiksy lub też parady bramkarskie nie pozwoliły na zmianę wyniku.

Druga połowa wyglądała podobnie. Ciągłe ataki jednej bądź drugiej ekipy, obustronne błędy w obronie i mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. Za to goli było więcej. Zespół oldBOYS Słubice wychodził na prowadzenie jeszcze czterokrotnie, a panowie z Browaru za każdym razem doprowadzali do remisu. Miejscowi nie mogli odskoczyć na dwa gole. Próbowali wszyscy, jednak bramki w tej części gry zdobywali Dariusz Nowak, Dariusz Patoła, Krzysztof Pawłowicz i wspomniany debiutant Marcin Dobras. Witniczanie za każdym razem jednak odrabiali straty. Gdy już się ściemniało i zostały odpalone jupitery, wspaniałą indywidualną akcją popisał się ponownie Marcin Dobras, który tym samym udowodnił przydatność do zespołu. Strzałem w długi róg zdobył zwycięskiego gola, a na odrobienie strat przez witniczan już nie starczyło czasu. Mecz toczył się w atmosferze fair-play i nikt nie odniósł kontuzji. Szkoda tylko, że kibiców było tak niewielu.

Zespół oldBOYS Słubice wystąpił w następującym składzie: Roman Toporek, Piotr Didyk, Dariusz Górowski, Andrzej Rudy, Krzysztof Pawłowicz, Paweł Stawicki, Dariusz Olechno, Tomasz Świder, Dariusz Nowak, Robert Znajkiewicz, Marcin Dobras, Grzegorz Podhajecki, Dariusz Patoła.

oldBOYS Słubice – Czarni Browar OLDBO'Y Witnica 7:6 (2:2)
  • 1:0 – Dariusz Olechno
  • 2:0 – Marcin Dobras
  • 2:1 – Arkadiusz Kończak
  • 2:2 – Mariusz Dobrzański
  • 3:2 – Dariusz Nowak
  • 3:3 – Mariusz Dobrzański
  • 4:3 – Marcin Dobras