W deszczowej aurze na słubickim stadionie odbyły się regionalne eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych w lekkiej atletyce. W Słubicach startowali najlepsi lekkoatleci z województw: lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. W stawce nie zabrakło zawodników Lubusza Słubice.

oom slubice eliminacje

Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Mateusz Dalecki, który zwyciężył w biegu na 400 metrów z wynikiem 49.92. Nie zawiedli także przedstawiciele konkurencji rzutowych. Dominik Siejkowski ustanowił nowy rekord życiowy i był drugi w rzucie dyskiem 51.10. Tuż za nim uplasował się Michał Małysz z wynikiem 47.00.

Mimo pobicia rekordu życiowego, na najbardziej nielubianym przez sportowców czwartym miejscu wylądował Jakub Lewandowski w biegu na 800 metrów (2:03.41). Tę samą lokatę (również z życiówką) zajęła kulomiotka Aleksandra Małysz pchając kulę na odległość 12.55. Lekkoatletka startowała także w rzucie dyskiem plasując się oczko niżej.

Bezpośrednią przepustkę do finałowego starcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędzie się na stadionie łódzkiego AZS w połowie lipca, otrzymali tylko zwycięzcy. Pozostali zawodnicy mogą uzyskać możliwość startu dzięki wypełnieniu minimum wytyczonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Oprócz rywalizacji juniorów młodszych, w otwartym mitingu lekkoatletycznym startowali także juniorzy. W tej kategorii wiekowej z reprezentantów Lubusza najlepiej spisali się Patryk Hładuniuk, który zajął 3 miejsce w biegu na 400 metrów (49.32) oraz Dawid Kopania – również trzeci w pchnięciu kulą (12.53).