Odbył się pierwszy z sześciu turniejów w ramach rozgrywek Grand Prix Słubic w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało 15 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych - do i powyżej 18 roku życia.

W młodszej kategorii wzięło udział 4 zwodników, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej, Natalia Skórzewska z Ośna Lubuskiego, która okazał się najlepsza. Pokonała trzech pozostałych uczestników oddając im tylko jednego seta.

Wśród starszych zawodników najlepszym okazał się Paweł Hajkowicz, również z Ośna Lubuskiego, który w finale pokonał ubiegłorocznego triumfatora turnieju Wojciecha Tomkowa. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Roman Lisowski.