W ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży w Słubicach odbyły się zawody w koszykówce dziewcząt ze szkół podstawowych. W turnieju zwyciężyły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1, które wygrały wszystkie spotkania.

W mistrzostwach wzięło udział dziewięć reprezentacji, które podzielono na dwie grupy. W grupie A zagrały zespoły z Rzepina, Kunowic, SP2 Słubice i Ośna Lubuskiego, w grupie B - Kowalów, SP 1 Słubice, SP3 Słubice, Białków i Golice.

Do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy (z gr. A - Kunowice i Rzepin, z gr. B - SP 1 Słubice i Golice). W półfinałach Golice pokonały Kunowice 15:5, a Rzepin uległ SP 1 Słubice 12 :14. Zwycięzcy spotkali się w finale, w którym lepsza okazała się "Jedyna" wygrywając z Golicami aż 20:4. W meczu o trzecie miejsce Rzepin pokonał Kunowice 22:8.

Zwycięska drużyna SP1 Słubice otrzymała puchar "Mistrza Powiatu 2012-2013".