Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Test Coopera w Słubicach

Blisko 70 osób wzięło udział 18 kwietnia w wiosennej edycji Testu Coopera w Słubicach. Choć było wietrznie i deszczowo, chętnych do sprawdzenia swojej kondycji nie brakowało.

Impreza odbyła się tradycyjnie na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród startujących była nie tylko młodzież trenująca w Lubusz Słubice i Słubickiej Akademii Biegowej, ale mieszkańcy Słubic w różnym wieku, którzy postanowili sprawdzić swoją kondycję. Byli też goście z ościennym miejscowości. Powitali ich dyrektor ds. sportu SOSiR Ryszard Chustecki oraz Piotr Kiedrowicz z akademii, pomysłodawca testu.

Biegaczki i biegacze mieli do zaliczenia 12 minut biegu. W tym czasie należało pokonać jak najdłuższy dystans. Uzyskany wynik był odczytywany za pomocą specjalnych tabel i dzięki temu każdy mógł dowiedzieć się, jaki jest poziom jego kondycji.

Wśród kobiet największy dystans zaliczyła Amelia Marciniak. Jej wyniki 3150 metrów to wyrównany rekord Słubic, który należy ex aequo do Natalii Kiedrowicz i Igi Mizerskiej. Wśród mężczyzn najlepszy wynik "wykręcił" Iwan Stoianow, któremu zmierzono 3650 metrów.

Komplet wyników dostępny jest TUTAJ.

Galeria zdjęć

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.