Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Piłkarscy kibice nie muszą martwić się o następców Łukasza Fabiańskiego. Jakub Szewieliński, który aktualnie strzeże bramki Polonii Słubice, został wybrany najlepszym bramkarzem IV Ligi Lubuskiej.

kuba nagroda
Jakub Szewieliński z wyróżnieniem dla najlepszego bramkarza IV Ligi Lubuskiej

Ten zaszczytny tytuł nasz golkiper otrzymał podczas uroczystej Gali Piłkarstwa Lubuskiego podsumowującej plebiscyt na najlepszych piłkarzy i trenerów województwa lubuskiego. Organizatorem przedsięwzięcia był jak co roku Lubuski Związek Piłki Nożnej.

Jakub Szewieliński to wychowanek UKS Polonia Słubice, gdzie od 2012 roku trenował pod okiem Łukasza Heina. Następnie przeszedł do Stilonu Gorzów, w barwach którego najpierw występował w rozgrywkach juniorskich, a następnie w sezonie 2017/2018 zadebiutował w IV lidze.

- Ten okres był dla niego szczególnie ważny, bo to właśnie w Gorzowie zdobywał bramkarskie szlify u swojego mentora Jacka Skrzyńskiego – opowiada tata młodego sportowca, Przemysław Szewieliński.

W 2018 roku Kuba wrócił do rodzinnych Słubic, by zasilić szeregi Polonii Słubice, która dopiero co awansowała do wspomnianej IV Ligi Lubuskiej. I szybko stał się nie tylko ulubieńcem kibiców, ale także mocnym punktem obrony. To dzięki jego doskonałej postawie między słupkami, poloniści z wielu pojedynków tego sezonu wynosili cenne punkty.

Polonia Słubice
Jakub Szewieliński od 2 sezonów strzeże bramki Polonii Słubice

Popularny „Szewiel” wciąż się rozwija, w czym pomagają mu m.in. szkoleniowiec 1. FC Frankfurt (O) Rafał Łopusiewicz oraz prowadzący bramkarską akademię Mirosław Dębiec. Szczególnie ten ostatni jest dumny z postawy młodego sportowca, nie tylko na boisku, ale i poza nim.

- Kuba jest nie tylko mocnym punktem Polonii, ale również pomaga w prowadzeniu zajęć z naszymi bramkarzami. Często będąc dla nich wzorem. Mam nadzieję, że ta nagroda to będzie impuls do dalszego rozwoju – napisał M. Dębiec po ogłoszeniu wyników plebiscytu.

18-latek obecnie uczy się w sportowym liceum w Gorzowie Wlkp. i szykuje się z Polonią Słubice (prowadzoną przez trenera Andrzeja Wypycha) do drugiej części sezonu w IV Lidze Lubuskiej. Przed nim cała piłkarska przyszłość. Gratulujemy cennego wyróżnienia i trzymamy kciuki!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.