Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mikołajki często obchodzone są też na sportowo. Już po raz trzeci w ten właśnie sposób postanowili spędzić je najmłodsi podopieczni SKP Słubice i Fundacji Grupy Pomagamy. Do wspólnego grania w piłkę nożną zaprosili przyjaciół z UKS Torzym i Mgły Jemiołów.

skp mikolajki

- Dobre kontakty z tymi drużynami utrzymujemy już od wielu lat. Spotykamy się na różnych turniejach i z różnych okazji. Tym razem zagraliśmy w Słubicach – opowiada prezes SKP Mariusz Zborowski.

On i przyjazne elfy z fundacji zorganizowały Piłkarski Turniej Mikołajkowy 15 grudnia. Areną zmagań była hala Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Nie o wynik piłkarski jednak chodziło, ale o dobrą zabawę. Każdy klub wystawił po dwa zespoły, więc było sporo grania oraz dużo zaciętych pojedynków.

Jak podkreślają organizatorzy, nagrodą dla młodych piłkarzy (i piłkarek) była przede wszystkim możliwość rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników. Były też łakocie dla wszystkich uczestników, a na koniec puchary dla każdej ekipy, co ciekawe wszystkie za… pierwsze miejsce!

skp mikolajki_2

- Dziękujemy drużynom z Torzymia i Jemiołowa za kolejny przyjazd do Słubic, władzom szkoły za udostępnienie hali, osobom pomagającym w organizacji, rodzicom za ciasta, a sponsorowi za pyszne pączki. Życzę wszystkim wesołych świąt – podsumował M. Zborowski.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.