Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
11 listopada po raz kolejny biegacze uczczą Narodowe Święto Niepodległości. Spóźnialscy mają jeszcze szansę dołączyć – w dniu imprezy będą prowadzone dodatkowe zapisy.

Bieg stulecia
Dodatkowe zapisy odbęda się przed biegiem

Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr stanowi część ogólnopolskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęty w 2018 roku cykl zakończy się w 2022 roku. W kolejnych edycjach niepodległościowego biegania, uczestnicy będą mieli okazję skompletować pakiet medali i koszulek utrzymanych w podobnej, patriotycznej stylistyce.

Start, meta, trasa

W tym roku bieg odbędzie się na tej samej trasie co poprzednio, czyli liczącej 10 km atestowanej pętli prowadzącej ze stadionu przy ul. Sportowej do poczty w centrum Słubic i z powrotem.

Start biegu zaplanowano o godz. 14.00 z bieżni stadionu. Meta będzie w tym samym miejscu. Limit na pokonanie trasy wynosi równe 2 godziny.

Co w pakiecie?

Na uczestników biegu czeka pakiet startowy, w skład którego wchodzą: pamiątkowa koszulka, numer startowy wraz z chipem oraz identyfikacyjna opaska. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma medal z biało-czerwoną wstążką, a na półmetku i metą będzie dostępna woda mineralna.

Ostatnia szansa na zapisy

Zapisy drogą internetowa zakończyły się 8 listopada i jak do tej pory na bieg zgłosiło się 140 osób (limit wynosi 200). Na trasie czekają nas spore emocje, bo na liście startowej są tacy zawodnicy jak Rafał Borowiak czy Grzegorz Ulanowski. Jest też kilka uznanych nazwisk z naszego regionu.

Organizatorzy mają dobrą wiadomość dla spóźnialskich. W dniu biegu będą jeszcze przyjmowane zgłoszenia (opłata startowa wynosi 70 zł). Biuro zawodów zostanie uruchomione w Klubie Olimpijczyka (SOSiR) w godzinach 9.00-13.30.

Bieg stulecia
Uczestnicy liczą na doping kibiców

Utrudnienia w ruchu

Organizatorzy apelują do kierowców o wyrozumiałość. W godz. 13.45-15.30 na terenie miasta będą występować utrudnienia w ruchu. Dla samochodów zostaną zamknięte ulice: Sportowa, Rzepińska, Narutowicza, Konstytucji 3-go Maja, Bohaterów Warszawy, Akademicka oraz place: Bohaterów, Wolności i Przyjaźni.

Biegniesz? Zajrzyj do regulaminu

Najważniejsze informacje oraz zasady rozgrywania biegu znajdziecie w załączonym regulaminie. Warto do niego zajrzeć przed udaniem się na zawody.

POBIERZ REGULAMIN
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.