Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Anna Harkowska

Pod koniec wakacji w internecie pojawiła się informacja, że Anna Harkowska jest oskarżona o stosowanie niedozwolonego dopingu. Kolarka przekonuje, że jest niewinna i padła ofiarą sabotażu. Wydała oświadczenie, a kibiców prosi o nieosądzanie jej przed wyjaśnieniem sprawy.

Urodzona w Świnoujściu kolarka od lat związana jest ze Słubicami. To pod okiem trenera Mariana Kowalskiego z UKS Lider Słubice dochodziła do sportowej formy, która pozwoliła jej aż pięciokrotnie stawać na podium igrzysk paraolimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro. O medale w Tokio jednak nie miała okazji powalczyć. Dlaczego?

27 sierpnia portal naszosie.pl opublikował informację o tym, że wobec zawodniczki toczy się postępowanie prowadzone przez Polską Agencję Antydopingową. Wg agencji w organizmie A. Harkowskiej wykryto meldonium, niedozwolony środek dopingowy.

- Zawodniczka została skazana przez Panel Dyscyplinarny I Instancji na 4 lata dyskwalifikacji, zawodniczce przysługuje odwołanie – przekazał portalowi Michał Rynkowski, dyrektor agencji.

Anna Harkowska zareagowała na przekazane do mediów informacje. Zaprzeczyła temu, że brała środki dopingujące i oznajmiła, że padła ofiarą sabotażu, który miał ją wyeliminować ze startu w igrzyskach w Tokio.

Poinformowała, że próbki pobrano od niej podczas jednego z obozów sportowych jeszcze w styczniu 2021. Pozytywny wynik badania był dla niej zaskoczeniem. - Natychmiast po jego otrzymaniu złożyłam do organów ścigania zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które obecnie jest w toku – tłumacz kolarka w opublikowanym w naszosie.pl oświadczeniu.

A. Harkowska uważa, że została niesprawiedliwie potraktowana przez agencję i zapewnia, że całą sportowa karierę przestrzegała zasad fair-play. Zapowiada podjęcie działań, które mają oczyścić jej dobre imię. Poprosiła media i kibiców, aby nie osądzali jej przed całkowitym wyjaśnieniem sprawy. Do tego czasu, nie zamierza jej dalej komentować.

Pełna treść oświadczenia kolarki poniżej. Do tematu będziemy wracać.

POBIERZ OŚWIADCZENIE

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.