Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jeszcze niedawno cieszyliśmy się z udanej końcówki rozgrywek w wykonaniu Polonii Słubice, a już rusza następny sezon IV ligi lubuskiej. Na dobry początek poloniści zmierzą się na wyjeździe z Wartą Gorzów.

Polonia Słubice

Rok temu „Duma pogranicza” zajęła w IV lidze 6 miejsce, świetnie spisując się szczególnie w drugiej części sezonu. Jak pójdzie jej w tym sezonie?

Forma naszych piłkarzy to na razie niewiadoma. W ramach przygotowań słubicka drużyna rozegrała trzy sparingi. Pierwszy, z ARS Football Europa, przegrała 0:8, drugi, ze Stalą Sulęcin, wygrała 3:1, a ostatni, z gorzowskim Stilonem, zremisowała 0:0.

Już w ramach walki o ligowe punkty ich dyspozycję sprawdzi Warta Gorzów. Z pewnością to przeciwnik z wysokiej półki. Rok temu zespół grał jeszcze w III lidze, ale nie zdołał się utrzymać. Teraz będzie jednym z faworytów rozgrywek.

Co do kadrowych roszad Polonii, to na razie wiadomo, że drużynę opuścili bramkostrzelny Łukasz Tabaka, Paweł Goworko (zakończył karierę), Eligiusz Krzeptowski oraz 4 graczy z Francji. Szeregi Poloni zasilili Patryk Nowaczewski, Bartosz Kuźmicz oraz dwóch Brazylijczyków - Giovani Parizotto i Dudu. Pełen skład podamy niebawem, trwa jeszcze jego kompletowanie. Na ławce trenerskiej dalej będzie zasiadać Andrzej Wypych.

Czy Polonii uda się powtórzyć ubiegłoroczną pozycję, a nawet włączyć do walki o podium tabeli? Kibice mocno w to wierzą.

Mecz inauguracyjny odbędzie się 10 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie Warty w Gorzowie. A pierwszy pojedynek przed własną publiczności zaplanowano 15 sierpnia. Do Słubic przyjedzie inna drużyna z Gorzowa, Stilon (godzinę podamy niebawem).
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.