Biegacze z Lubusza Słubice udanie rozpoczęli sezon. W wielkopolskim Żerkowie wzięli udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Najlepiej spisała się Malwina Olszewska, który zdobyła pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni Polski.

zerkow MP_02

Podopieczna trenera Piotra Kiedrowicza była bezkonkurencyjna na dystansie 1500 metrów młodziczek (14-15 lat) i wywalczyła złoty medal. W tej samej kategorii rywalizowały jeszcze trzy nasze zawodniczki. Maja Smolarczyk była 7, Ilona Melnyk-Urbaniak 13, Oliwia Tomasik 38. Wśród młodzików (2000m) mieliśmy jednego reprezentanta – Jan Wołujewicz był 48.

Kolejne miejsce na podium padło łupem Lubusza w biegu juniorek (16-17 lat). Wywalczyła je Aleksandra Bereśniewicz, która uplasowała się na 6 miejscu. Maja Konberg zajęła 20 lokatę.

Powody do radości mieliśmy również w najmłodszych kategoriach. Wśród dziewcząt z rocznika 2006-2007 Wiktoria Smolarczyk zajęła 6 miejsce, Helena Podruczny była 25, a Anna Kielar 26. Ich klubowi koledzy spisali się równie dobrze – Łukasz Sukiennik wbiegł na metę na 13 pozycji, tuż za nim był Mateusz Choina.

zerkow MP_01

Dobry występ przełożył się na wysokie miejsce w rywalizacji drużynowej. W klasyfikacji klubów Lubusz Słubice uplasował się na wysokim 6 miejscu. Natomiast w klasyfikacji wojewódzkiej Lubuskie – podobnie jak przed rokiem – było 2.

Gratulacje dla zawodników i trenerów! Czekamy na kolejne udane starty.