Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Galeria OKNO jak co roku przygotowała dla mieszkańców Słubic kolejną edycję artystycznego kalendarza zawierającego niezwykłe fotografie. Tym razem motywem przewodnim akcji był temat "symetriady".

Kalendarze Galerii Okno wydawane są już od 2004 roku, ich pomysłodawcą jest Anna Panek-Kusz. Zdjęcia powstają dzięki pracy członków Amatorskiej Komórce Fotografii Artystycznej, która działa od wielu lat przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Tematyka i forma kalendarzy jest różnorodna i co roku się zmienia. Były już luksografie malowane słońcem, bajki z papieru, fotografia inscenizowana i kreacyjna, prezentacja detali w architekturze itp.

symetriada galeria okno

- Zaproponowany temat „symetriady” miał za zadanie uczyć patrzeć i dostrzegać, ale również umożliwić działania kreacyjne oparte na rytmie i symetrii. Zadania polegały zarówno na fotografowaniu w plenerze, w studio, spotkaliśmy się również z fotografią inscenizowaną. Zainspirowani uczestnicy rozwijali skrzydła, wykraczali poza ramy tworząc zestawy własnych, zaskakujących realizacji, w których symetria czy też odbicie stały się tylko jedną z możliwości. Wspaniale było z nimi pracować. Mam nadzieję, że nabrali odwagi eksperymentowania z obrazem, przedmiotami a inspiracje wyniesione z warsztatów pozwolą im na śmiałe, niestandardowe realizacje umożliwiające rozwijanie pasji - powiedziała Anna Panek-Kusz.

W tegorocznym projekcie uczestniczyli: Antoni Bońkowski, Joanna Czyżewska, Łukasz Cypis Kamiński, Mikołaj Czyżewski, Maciej Duszyński, Tomasz Fedyszyn, Jolanta Golańska, Natalia Góra, Kasandra Hałub, Natalia Janczycka, Emilia Kusz, Janusz Michalski, Paweł Mojsiejewicz, Oksana Pysiak, Stanisław Stawarski, Julia Stelniec, Miriam Schön, Aneta Szczęśniewicz, Janusz Szuba, Piotr Zilitynkiewicz.

Kalendarz można bezpłatnie otrzymać w sekretariacie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury lub bezpośrednio w Galerii Okno (ul. I Maja, Słubice).

Zobacz projekt kalendarza (PDF)
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.