Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Motywem przewodnim piątkowych koncertów podczas festiwalu transVOCALE będzie muzyka w wykonaniu dwóch diw polskiej sceny jazzowej. Po Annie Marii Jopek wystąpi Urszula Dudziak z zespołem Walk Away.

dudziak koncert

Urszula Dudziak, zdaniem wielu krytyków muzycznych jest czołową postacią polskiej wokalistyki jazzowej. Ma bogaty artystyczny życiorys. Nagrała w sumie ponad 50 albumów. Występowała lub nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak m.in.: Krzysztof Komeda, Adam Makowicz, Bobby McFerrin, Ron Carter, Michael Brecker, Sting czy Lionel Hampton. A koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall.

Jej utwór "Papaya" stał się światowym hitem. Wokalistka znana jest ze stosowania klasycznej techniki wokalnej zwanej "catem. Jest mistrzynią tego, popularnego w jazzie, sposobu śpiewania, polegającego na naśladownictwie dźwięków instrumentów.Ciekawostką jest to, że podczas tegorocznego transVOCALE Urszula Dudziak wystąpi z zespołem Walk Away, z którym w 1993 roku w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury nagrała płytę koncertową Saturation.

Koncert Urszuli Dudziak odbędzie się 22 listopada (piątek) o godz. 21.30 w Kleist Forum.

Bilety na wszystkie koncerty można kupić w SMOK-u oraz na stronie tiketto.pl. Karnet na cały festiwal kosztuje 140 zł, bilet na piątek – 80 zł (w tym koncert Anny Marii Jopek i Urszuli Dudziak). Dokładne info biletowe znajdziecie TUTAJ.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: www.transvocale.eu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.