Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Co tym razem uszykowali nasi niemieccy sąsiedzi? W Kleist Forum zostanie zaprezentowana znana wszystkim historia, czyli „Piękna i Bestia”. Przedstawienie skierowane jest do widza w każdym wieku, także rodzin z dziećmi.

piekna bestia

Opis wydarzenia

Podczas sztormu toną wszystkie trzy statki należące do kupca, a tym samym znika jego cały majątek. Kupiec i jego troje dzieci - Belle, Rosalie i Pierre – muszą opuścić piękny dom w mieście i przeprowadzić się do domku na wsi, na skraju lasu. Pewnego dnia kupiec gubi się w lesie i z trudem unika ataku wilków. Ratunek znajduje w tajemniczym zamku. W ogrodzie zamku zrywa różę, którą chce podarować Belle.

Zamek należy jednak do Bestii, która chce ukarać ojca śmiercią za kradzież róży. Przed wykonaniem kary kupiec może jeszcze po raz ostatni zobaczyć i pożegnać swe dzieci. Bez wiedzy ojca Belle udaje się do Bestii, by zaproponować, żeby Bestia zjadła ją zamiast ojca. Pan na zamku jest jednak dziwnym potworem. Chętnie czyta książki, umie świetnie tańczyć i nie ma zamiaru zjadać Belle. Bestia w rzeczywistości jest księciem, którego czarownica przemieniła w potwora za brak uprzejmości. Klątwa przestanie obowiązywać dopiero wtedy, gdy Bestia da innym ludziom miłość i gdy inni ludzie ją pokochają.

Autor: Jan Kirsten wg tekstu Jeanne-Marie Le Prince de Beaumont

Baśń dla widzów z Polski i Niemiec, w języku niemieckim i polskim, dla odbiorców od 6 lat.

Gdzie i kiedy

Przedstawienie odbędzie się w poniedziałek,11 listopada, o godz. 10:00 w Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą.

Bilety

Bilety w cenie 10 / 6,50 / 20 (bilet rodzinny) euro nabyć można w:
  • Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej w Domu Bolfrasa we Frankfurcie nad Odrą (Große Oderstraße 29), od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 i w soboty w godz. 10:00 – 14:00.
  • Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą (Platz der Einheit 1), od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 18:00.
Zobacz więcej

Informacje o wszystkich wydarzeniach dwumiasta Słubice – Frankfurt nad Odrą znaleźć można w papierowym kalendarzu wydarzeń „bezGRANIC” oraz na stronie internetowej: bezgranic.eu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.