Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobre wieści z wokalnych aren. Młode talenty ze Słubic przywiozły cenne nagrody z kolejnej imprezy artystycznej. Tym razem zawojowały finał IV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Kruszwicka Nuta 2019”.

W ostatni weekend października do Kruszwicy udała się naprawdę spora reprezentacja naszego miasta. Na prestiżowe nagrody rywalizowało kilkadziesiąt uczestników – indywidualnie i w zespołach.

kruszwica anna

Na takie imprezie nie mogło zabraknąć podopiecznych Anny Adamowicz, która od lat z powodzeniem szkoli kolejne pokolenia wokalistek. Platynową Nutę (najcenniejsze wyróżnienie) w kat. zespołów w wieku 8-13 lat zdobył prowadzony przez nią zespół wokalny Mały Rytmos, Złotą Nutę - zespół wokalny Rytmos (14-19 lat), a solistki Martyna Mierzwiak i Natalia Przekoracka wyśpiewały Srebrne Nuty (12-15 lat).

Z dobrej strony zaprezentowały się także podopieczne Edyty Kręgiel, którą zapewne wielu naszych czytelników kojarzy z niezapomnianego występu w słynnym show „Szansa na sukces”. Trenowane przez nią Julia Radkiewicz, Alicja Szachta, Marta Boryń (16-19 lat) i Maria Iwaszkiewicz (12-15 lat) zdobyły Srebrne Nuty.

kruszwica edyta

Nagrody przyznawało pięcioosobowe jury, w składzie którego była m.in. Julia Olędzka, jurorka i wokalistka The Voice of Poland, która przy okazji zaśpiewała dla uczestników festiwalu.

Opiekunkom i wokalistkom serdecznie gratulujemy!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.