Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dużymi krokami zbliża się tradycyjne święto u naszych sąsiadów, czyli Oktoberfest. Z tej okazji także i we Frankfurcie odbędą się imprezy. Jedną z nich będzie polsko-niemiecka biesiada z udziałem zespołów z obu stron Odry.

Oktoberfest

Impreza, organizowana pod hasłem „Auf Wanderschaft… przez góry i doliny”, to wspólna inicjatywa trzech podmiotów: słubickiego chóru „Konsonans”, frankfurckiego chóru „Lebensfreude” oraz spółki pożytku publicznego ARLE z Frankfurtu, która formalnie pełni rolę gospodarza biesiady. ARLE jest inicjatorem wielu aktywności dla polskich i niemieckich seniorów w ramach projektu „cityTREFF bez granic”.

Oba chóry od roku występują pod wspólną nazwą „Kukułeczki’s” prezentując szerszej publiczności znane polskie i niemieckie piosenki. Ich inauguracyjny występ miał miejsce właśnie rok temu podczas pierwszej edycji biesiady. 29 września będzie więc też okazja do świętowania pierwszych urodzin tej wyjątkowej formacji muzycznej.

Chór Kukułeczki's

Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone także inne zespoły z Polski i Niemiec. Na scenie wystąpią m.in. Wrzosy i Kaziuki z Rzepina, Osoria ze Szczańca, Kapela Tadka i Wrzos z Kostrzyna oraz Dębniacy z Dębna.

Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w siedzibie Związku Emerytów i Rencistów w Słubicach, w Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej we Frankfurcie nad Odrą i w siedzibie ARLE (tuż za mostem po prawej stronie).

Biesiada odbędzie się 29 września w namiocie Oktoberfest, który stanie na Brunnenplatz (plac przed Oderturmem). Początek zabawy o godz. 15:00. Przewidywane zakończenie godz. 16:30.

biesiada oktober

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.