Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
„Samosie. Historie z życia przedszkolaka” – to tytuł bajki, której autorką jest słubiczanka, Marzanna Ossowska, nauczycielka z przedszkola „Jarzębinka”. I właśnie to jej codzienna praca z najmłodszymi stała się inspiracją do napisania bajki. Przeczytać można ją w słubickiej bibliotece.

samosia 1

Pamiętacie swoje ulubione bajki z dzieciństwa? Każde dziecko ma takie. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy, na kolorowych planszach przy oddziale dla dzieci, można przeczytać bajkę o… samosiach.

Jej autorką jest Marzanna Ossowska, nauczycielka wychowania przedszkolnego w „Jarzębince”, współredaktorka gazetki „Jarzębinka”, o której mieliśmy okazję niedawno pisać (ZOBACZ).

Inspiracją do napisania bajki stała się właśnie praca i codzienne spotkania z dziećmi. A zwłaszcza nowe słowa, czyli neologizmy, które tworzą przedszkolaki. – W tej bajce zajęłam się „samosiem”, który pojawił się w mojej grupie w ubiegłym roku szkolnym. Może wkrótce pojawi się kolejna historia o „kaszannie”, która jest kolejnym przykładem autentycznego słowotwórstwa dziecięcego – mówi M. Ossowska.

Prywatnie jest mamą dwóch wyjątkowych synów. W wolnych chwilach czyta książki. Lubi spacery i przejażdżki rowerowe. Zatrzymuje w kadrze piękno przyrody i architektury. Pisze wiersze i krótkie opowiadania oraz tworzy drobne elementy dekoracyjne.

Słubicka biblioteka wpisała autorkę bajki do Lokalnej Grupy Artystycznej, która z rok na rok poszerza swoje grono. I czeka na kolejne bajki!

samosia 2
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.