Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już po raz ósmy nad Odrą odbędzie się międzynarodowy festiwal teatralny OSTHAFEN. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Cyrk życia”. Na widzów z Polski i Niemiec czeka wiele rozmaitych wydarzeń.

osthafen 2019_2

Skąd pomysł na takie właśnie hasło? - Teatr lalek ma, podobnie jak cyrk, swoje korzenie w teatrze wędrownym i jest formą sztuki, której techniki i umiejętności są przekazywane z pokolenia na pokolenie – wyjaśnia Arkadiusz Porada z Theater des Lachens we Frankfurcie.

Jak podkreślają organizatorzy, festiwal w takiej formie daje możliwość inspirującej współpracy pomiędzy poszczególnymi artystami, teatrami i oczywiście publicznością. A ta będzie miała w czym wybierać.

Impreza rozpocznie się 19 września i potrwa aż cztery dni. Oprócz klasycznych spektakli, które odbędą się zarówno w Theater des Lachens jak i Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, przygotowano wiele wydarzeń towarzyszących. Będą m.in. warsztaty lalkarskie oraz festiwalowe party.

POBIERZ PROGRAM

Organizatorzy tak układali program, żeby widzowie w każdym wieku znaleźli coś dla siebie. Ceny biletów są zróżnicowane i zależą od rodzaju wydarzenia (od 3 do 22 euro). Można też nabyć karnet festiwalowy, który upoważnia do wejścia na wszystkie imprezy (50 euro).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.theaterdeslachens.de.

osthafen 2019
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.