Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Łączy je wyjątkowa więź… A grupa fotograficzna AKFA, działająca przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, starała się to pokazać. Fotografowie zapraszają na wernisaż 64 portretów słubiczanek - mam i córek.

mamy corki_most_2

W zeszłym roku fotografowie z AKFY sportretowali rodziny, w tym – zaprosili przed obiektywy słubickie mamy i córki. Pomysł na fotografie był prosty: elementem stałym była drewniana rama od obrazu. Symbolizuje ona pamiątki z rodzinnego albumu, portrety przodków, ale również ma znaczenie bardziej metaforyczne – obejmuje relacje matek z córkami.

Na sesjach pojawiły się również dodatkowe rekwizyty, stylizacje czy pomysły na zdjęcia. W ten sposób powstały 64 portrety pokazujące mamy i córki w różnym wieku.

- Na wystawę wybrane zostały ujęcia, które niekoniecznie były tym idealnym, upozowanym kadrem, jednak te, które zostały zaakceptowane przez fotografowane panie. Obrazy pokazują wzajemne relacje, osobowości, charyzmę czy też dystans do siebie w zabawny, często niekonwencjonalny sposób – podkreślają członkowie AKFY. Zachęcają do tego, żeby osobiście przekonać się, jak przed obiektywem wypadły bohaterki ich zdjęć.

Wstęp na wernisaż jest wolny.

Termin: 13.09.2019, godz. 18-19.30. Miejsce: Galeria OKNO, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.