Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubiczanie wytańczyli nagrody na Lubuskiej Gali Tanecznej! W Nowej Sili odbyły się finałowe zmagania w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Nasi młodzi tancerze kolejny raz pokazali, że liczą się w województwie.

final proarte_atelier

Taneczne finałowe zmagania trwały dwa dni: 13 i 14 czerwca. Na scenie Nowosolskiego Domu Kultury spotkały się najlepsze grupy i najlepsi tancerze z lubuskiego, wyłonieni wcześniej w eliminacjach powiatowych.

Rywalizacja była podzielona na kategorie wiekowe, w których osobno o miano laureatów walczyły grupy oraz soliści i duety. Ich prezentacje oceniała Rada Artystyczna, którą tworzyli uznani tancerze i pedagodzy: Małgorzata Konert, Katarzyna Rosół, Agnieszka Błaszkowska oraz Joanna Walkowiak.

To doświadczone jury doceniło pracę i talent tancerzy ze Słubic! Formacje z Atelier Tanecznego Patrycji Janickiej, działającego w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, wywalczyły: tytuł laureata dla formacji D7 i D6, taki sam tytuł dla duetu Kornelia Odziemkowska i Marysia Weryszko oraz dwa wyróżnienia: dla formacji D8 i D3.

Nasze miasto reprezentowali również tancerze z Westside People, którzy na co dzień ćwiczą w SMOK-u. Występ finałach zaliczyła także grupa G-6 z dance School Ginger. Choć bardzo się starali, tym razem obyło się bez wyróżnień.

Przed naszymi tancerzami teraz zasłużony odpoczynek i wakacje. W tym roku ciężko pracowali i odnieśli wiele sukcesów, o czym nie raz mieliśmy okazję informować.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.