Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zdolną mamy młodzież! Tym razem po laury sięgnęli tancerze z Dance School Ginger. Reprezentanci szkoły stanęli na podium podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Babimoście.

ginger babimost_th

Impreza pod wdzięczną nazwą „Babimost Dance Show 2019” odbyła się 18 maja w Centrum Sportu i Rekreacji „Olimpia” w Babimoście. Jak podają organizatorzy, najważniejszy cel festiwalu to popularyzowanie tańca jako atrakcyjnej formy aktywnego stylu życia.

Z zaproszenia do tanecznych zmagań skorzystało aż 90 zespołów. Łącznie, przy dźwiękach nowoczesnej muzyki, tańczyło ponad 1200 młodych osób. Ta liczba robi wrażenie!

Uczestnicy festiwalu rywalizowali w kilku kategoriach, a ich starania oceniało jury, biorąc pod uwagę przede wszystkim technikę tańca, choreografię, wyraz artystyczny, dobór muzyki i strojów. I tu miła niespodzianka - w gronie najlepszych znaleźli się tancerze z Dance School Ginger!

ginger babimost_3

Grupa Ginger-Juniors zajęła II miejsce w kategorii hip-hop 15-17 lat, a grupa Ginger-6 również uplasowała się na II miejscu, ale w kategorii hip-hop 12-14 lat. Najmłodsi, czyli grupa Ginger-Kids, zdobyli wyróżnienie w kategorii hip-hop 9-12 lat. Dla nich był to pierwszy występ na tego typu konkursie!

Radości z występu swoich podopiecznych nie kryje instruktorka Olga Shabelko. - Jestem dumna i szczęśliwa. Wyjazd był mega udany i nasze dzieci występując na konkursie tanecznym na takim poziomie kolejny raz udowodniły, że ciężka praca, zaangażowanie i poświęcenie czynią mistrzów – podsumowała występ.

Ale jak sama podkreśla, to nie medale i zdobywane laury są najważniejsze. - Znowu stanęliśmy na podium, ale szczerze mówiąc, to nie to jest naszym najważniejszym osiągnięciem i celem, tylko szczęście i radość w dziecięcych oczach - to jest najlepszą nagrodą dla mnie – zaznacza O. Shabelko. Podkreśla, że taki zespół - to marzenie każdego trenera.

ginger babimost

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.