Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To już 7. edycja tego artystycznego wydarzenia. Podczas „ART an der Grenze / na granicy” swoje prace wystawi 17 indywidualnych artystów oraz 2 grupy. Łącznie, od 25 kwietnia do 10 maja, odbędzie się ponad 45 wydarzeń z wielu dziedzin sztuki: od malarstwa i rysunku przez streetart aż po fotografię i lirykę.

art an_der_grenze_2019

Organizatorem tego festiwalu jest nieformalna grupa składająca się ze studentów Europejskiego Uniwersytetu Viadrina oraz mieszkańców Frankfurtu nad Odrą. W tym roku w organizację aktywniej włączyli się także słubiczanie, m.in. z grupy Art Garage. Członkowie zespołu podkreślają, że łączy ich przede wszystkim zamiłowanie do sztuki oraz chęć ożywienia centrum miasta.

Inauguracja z włodarzami obu miast

Wernisaż festiwalu „ART an der Grenze / na granicy” odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18 przy deptaku Große Scharrnstraße we Frankfurcie. Gości powitają burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą René Wilke oraz wiceprezydentka Europejskiego Uniwersytetu Viadrina Janine Nuyken. Oprawę muzyczną zapewni orkiestra uniwersytecka Viaphoniker i Frankfurt-Slubicer Kneipenchor.

Tego dnia nie zabraknie artystycznych atrakcji. Najpierw zostanie otwarta wystawa, oczywiście w obecności wszystkich prezentujących się twórców. Potem, o godz. 20.30, wystąpi zespół Two Times Twice grający alternatywny hip-hop. A o godz. 22 organizatorzy zapraszają na after show party w klubie studenckim Stuck przy Lindenstraße 7.

Tak brzmi zespół Two Times Twice:Rekordowa ilość artystów i wydarzeń

Jak podają organizatorzy, w tegorocznej edycji festiwalu weźmie udział najwięcej artystów w historii tego wydarzenia. Są wśród nich uczniowie i studenci z obu stron Odry, słubiczanie, frankfurtczycy, mieszkańcy regionu nadodrzańskiego, a także artyści ze stolic obu krajów: Warszawy i Berlina.

Podczas dwutygodniowego festiwalu odbędzie się w sumie 45 wydarzeń artystycznych. Organizatorzy podkreślają, że ich ważnym elementem są warsztaty zachęcające do podjęcia własnych działań i prób. Wśród nich wymienić można m.in. warsztaty z rysowania komiksów (27 kwietnia, godz. 15), z malarstwa plenerowego (28 kwietnia, godz. 10) czy z zakresu klasycznej chińskiej kaligrafii i rysunku tuszem (5 maja, godz. 10 i 16).

Wśród zaplanowanych wydarzeń są również m.in. kolejna edycja festiwalu muzyki ulicznej Pflastertöne (27.04, godz. 15-20), konkurs graffiti pt. „Granica/-e” (4.05, godz. 10-18) czy pierwszy Polsko-Niemiecki Slam Piosenki Autorskiej (6.05, godz. 19).

Zobacz program

Pełen program festiwalu jest dostępny na: www.art-an-der-grenze-ffo.weebly.com. Można też go pobrać w formacie PDF z naszej strony - POBIERZ.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.