Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jerzyki niedawno śpiewały w Kunowicach, a w miniony weekend pojechały do Żmigrodu - parafii, w której obecnie pełni posługę założyciel scholi ks. Jerzy Tyrak. Podczas koncertu w miejscowym kościele ponownie zabrzmiały pieśni, kolędy i pastorałki w ich wykonaniu.

Jerzy Tyrak

„Betlejem w Żmigrodzie” to tytuł koncertu, który odbył się 27 stycznia w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Świętej. Schola Jerzyki z Kunowic odwiedziła Żmigród, miasto, w którym obecnie pełni posługę ks. Jerzy Tyrak, jej założyciel i niedawny opiekun kościoła w Kunowicach.

Jerzyki, przygotowane przez Monikę Jakuszewicz, najpierw wzięły udział w mszy św., a następnie zaśpiewały najpopularniejsze kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne, raz jeszcze przywołując niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia. Razem z nimi do Żmigrodu udało się wielu mieszkańców Kunowic - nie tylko rodziców śpiewających dzieci, ale także parafian chcących odwiedzić ks. Jerzego.

- Otaczając jego żłobek, wpatrując się w maleńką miłość złożoną na sianie pragniemy, aby boży pokój, który w tych dniach nas wypełnia, pozostał z nami na cały rok – przypominały swoim śpiewem Jerzyki. Ich występ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Kościół był wypełniony po brzegi, a po koncercie wielu słuchaczy podchodziło do młodych artystów, dziękowało im i było bardzo wzruszonych.

Z występu cieszyły się również Jerzyki. - Ciężko wyrazić ogromną radość i wdzięczność, które czujemy. Przede wszystkim Bogu oddajemy chwałę za dar wspólnego spotkania, ale dziękujemy również księżom za ciepłe przyjęcie i gościnę i wszystkim, którzy sprawili, że ten koncert był możliwy – mówi Monika Jakuszewicz. Podziękowania złożyła również ks. Jerzemu - za zaproszenie i to, że mimo wielu dzielących ich kilometrów niezmiennie jest z Jerzykami.

Jerzyki

Ks. Jerzy także podziękował – słuchaczom za przybycie, a Jerzykom za przyjazd i koncert. - Tak to jest w życiu misjonarzy, że zmieniamy często parafie i wiele rzeczy, które się robiło z czasem potrafi zniknąć. Bardzo się cieszę, że pomimo mojego zniknięcia z Kunowic, wy nadal jesteście – powiedział wzruszony. Jego obecny przełożony, proboszcz żmigrodzkiej parafii ks. Romuald Paszczuk, także z uznaniem wypowiadał się o Jerzykach. Dziękował też pozostałym "jerzom" z obsługi i - jak to sam określił - największemu "jerzowi", czyli właśnie ks. Tyrakowi.

M. Jakuszewicz podkreśla, że każde ciepłe słowo i łzy wzruszenia, jakie po koncercie usłyszały Jerzyki, są dla nich bardzo ważne. – Otrzymaliśmy tak dużo dobrej energii i wiary w to, że to co robimy jest dobre i potrzebne, że nasza praca ma sens. Dziękujemy! – mówi M. Jakuszewicz. Jak sama podkreśla, podziękowania należą się również dzieciom i wspierającym scholę przyjaciołom - za zaangażowanie, pomoc i serce włożone w przygotowanie koncertu.

Portal Słubice24.pl, podobnie jak w przypadku występu w Kunowicach, był patronatem medialnym całego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z fragmentami koncertu "Betlejem w Żmigrodzie".Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.