Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W minioną niedzielę za oknami dominowała szara i zimna jesień, ale w kościele NMP Królowej Polski było gorąco – ociepliły go gorące serca Jerzyków i gości, którzy przyszli na koncert uwielbienia Jezusa. Artyści chcieli w ten sposób pokazać, że za pomocą muzyki można sprowadzić kawałek nieba na ziemię…

Uwielbienie

25 listopada kunowicka schola Jerzyki po raz kolejny dała koncert w ramach projektu „Uwielbienie”, tym razem w słubickim kościele NMP Królowej Polski. Z tym projektem Jerzyki podróżują po świątyniach nie tylko w naszym regionie, ale również dużo dalej – byli np. w Ignacewie pod Warszawą. Przedsięwzięcie to obecnie ich najważniejsza muzyczna wizytówka.

Wspólne uwielbienie

- Działalność Jerzyków skupia się przede wszystkim na aktywnym uczestnictwie podczas mszy świętych w niedzielę i święta. Chcieliśmy też, aby od czasu do czasu mogły pokazać się przed większą publicznością. Wzorowaliśmy się na koncertach organizowanych w całej Polsce w uroczystość Bożego Ciała. Chcieliśmy jednak, żeby ten projekt był nasz, czyli taki „jerzykowy” – opowiada Tomasz Jakuszewicz, który razem z Moniką Jakuszewicz i ks. Jerzym Tyrakiem, byłym duszpasterzem Kunowic, jakiś czas temu wspólnie stworzyli „Uwielbienie”.

Na czym polega projekt? - Głównym jego założeniem jest to, że spotykamy się - artyści i widzowie - nie dla siebie, lecz dla Jezusa. Wspólnie na niego oczekujemy, spotykamy się z nim, gdy przychodzi do nas ukryty w małej hostii i wspólnie go uwielbiamy – wyjaśnia T. Jakuszewicz.

Gorące serca pełne muzyki

Tak właśnie było w słubickiej świątyni. Artystów i widzów przywitał ks. proboszcz Tomasz Partyka. – Cieszę się, że spotykamy się kolejny raz podczas koncertu uwielbienia. Niech on będzie pełen cudownych przeżyć, niech będzie naszym uwielbieniem, podziękowaniem składanym Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata – życzył zgromadzonym.

Tomasz Partyka

Wyraził również nadzieję, że wrażenia z koncertu zostaną na długo w pamięci słuchaczy i jeszcze bardziej umacnią wiarę. - Cieszmy się, że ten skarb, ci młodzi ludzie są ambasadorami naszej parafii, są jej sercem – powiedział proboszcz.

Jerzyki weszły przywitane oklaskami. W ich repertuarze znalazły się znane utwory takich zespołów jak TGD czy Hillsong, nie zabrakło także popularnych piosenek oazowych. Zespół przygotowywała wspomniana M. Jakuszewicz, która również zatroszczyła się o to, żeby każdy z małych artystów miał swoje „pięć minut”.

Ten, który przychodzi jak deszcz

Po kilku utworach początkowych, czyli po oczekiwaniu, przyszedł najważniejszy moment koncertu - spotkanie z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. W klimat adoracji wprowadziła wszystkich Weronika Chrostowska utworem pt. „Przyjdź jak deszcz” Agnieszki Gorączkowskiej. Odczytała również specjalnie przygotowane na tę okazję komentarze.

Uwielbienie

Na koncercie gościł również nowy burmistrz Mariusz Olejniczak, przyjaciel Jerzyków, który nie raz śpiewał razem z nimi na scenie. - Myślę, że dzisiaj tutaj nie trzeba za wiele mówić. Lepiej słuchać - nasze kochane Jerze tak pięknie śpiewają – mówił do publiczności. Zwracając się do zespołu prosił, aby robił dalej to, co robi. Podziękował za moment zadumy i refleksji.

Jerzyki dały się namówić również na bis, w trakcie którego zabrzmiały dwa żywiołowe utwory: „Uratowani” i „Błogosław duszo moja Pana”. Są one wyjątkowe dla scholii, ponieważ mali artyści mieli okazję wykonywać je na żywo ze słynnym zespołem TGD podczas zeszłorocznego odpustu w Kunowicach.

Przed nami kolędowanie z Jerzykami

- Jerzyki, nie dorastajcie, pozostańcie takimi, jakimi jesteście. Autentyczni, prawdziwi, szczerzy. Tyle w was entuzjazmu dla Bożego dzieła i wewnętrznego przekonania, do tego, żeby wychwalać Boga – tymi słowami za występ podziękował Jerzykom ks. Tomasz Partyka. A po podziękowaniach udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Jerzyki nie zwalniają tempa – przed nimi kolejne koncerty, związane ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Już zaczęli przygotowania do koncertu kolęd, na który – w ich imieniu – serdecznie zapraszamy.

O szczegółach występów będziemy oczywiście informować. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z minionego koncertu oraz obejrzenia najciekawszych fragmentów koncertu.Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.