Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W czwartek, 22 października 2009 zapraszamy o godz. 16.00 do małej auli Collegium Polonicum na sztukę teatralną "Pamiętnik Anny Frank". Przedstawienie teatralne odbędzie się w języku niemieckim z synchronicznymi napisami w języku polskim wyświetlanymi nad sceną.

Rok 1942. W Europie i w innych częściach świata szaleje wojna. Również Holandia jest okupowana przez nazistów. W amsterdamskiej oficynie, w której schronienie przed prześladowaniem znalazła żydowska rodzina Frank i ich znajomi, Anna Frank zaczyna pisać.

Obok pamiętnika, jej "najlepszego przyjaciela", powstają historie, w których Anna wspomina swoje szkolne czasy, gdy mogła żyć jak inni młodzi ludzie.

Nowe opracowanie powstałej w 1955 roku sztuki skierowane jest przede wszystkim do współczesnej młodej generacji i ma pokazać, że przestępstwa, które wyrządzili ludzie ludziom, nie mogą zostać zapomniane i że powstrzymać je może tylko "wewnętrzne dobro w człowieku" (Anna Frank). "Jeśli Bóg pozwoli mi żyć", pisze w swoim pamiętniku trzynastolatka "chcę pracować dla ludzi."

Chciała zostać dziennikarką albo pisarką, którą przecież była w swoich pierwszych nieśmiałych notatkach. Miała wyczucie prostych głębokich uczuć. Była ciągle w sprzeczności z własnymi uczuciami i bardzo krytyczna wobec wszystkiego, co się wokół niej działo, a mimo to powściągliwa i wyczekująca.

Miała talent Rilkego i Heinricha Heine i spotkał ją tragiczny los za wcześnie zerwanego kwiatu.

Sztukę wystawia grupa teatralna FREIE BÜHNE 07 z Berlina-Hessenwinkel. Opracowanie sceniczne przygotował Roland Müller, reżyseruje Matthias Schubert, muzyka Fred Hoffmann, scenografia Michail Milmeyster.

Wstęp wolny.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.