Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W poniedziałek funkcjonariusze policji przeprowadzili na drogach naszego powiatu akcję "Trzeźwy poranek". Mundurowi sprawdzili pod kątem trzeźwości aż 350 kierowców. Niestety i tym razem trafili się pijani zmotoryzowani.

U jednego kierującego badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że odpowie teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dwóch kierowców odpowie za wykroczenie – kierowania pojazdem po użyciu alkoholu. U jednego kierowcy badanie wykazało w organizmie obecność marihuany i amfetaminy.

kontrola-policja

Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego, który kierował samochodem marki VW Transporter mając prawie jeden promil alkoholu w organizmie.

Jak podaje policja, mimo ciągłych apeli, nie ubywa kierujących na podwójnym gazie. W ubiegłym roku na drogach powiatu słubickiego odnotowano 51 wypadków drogowych, w których 7 osób poniosło śmierć, a 76 osób odniosło obrażenia. Odnotowano również 553 kolizje drogowe. Zatrzymano przy tym aż 644 nietrzeźwych kierujących.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.